X

Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Dojíme s vámi informace

S lahvemi už jedině na fakulty!

29. Březen, 2017
lis na pet lahve
Všimli jste si už, že na chodbách našich fakult visí tyto nenápadné, ale o to víc zajímavé vychytávky? Co takhle se o nich dozvědět něco víc?

Jistě to všichni znáte. Sedíte na přednášce, nudíte se a chcete nějak zabít čas. Na toaletu jste si odskočili už několikrát a nechcete vypadat jako nemocní. Tak jdete do automatu nebo do nejbližšího bufetu koupit si něco dobrého k jídlu a pití. Jídlo sníte, ubrousek zmačkáte a vyhodíte. Co potom uděláte s dopitou lahví? Většina lidí je vyhodí do žlutého koše, někdo je i sešlápne, aby to bylo úplně správně, a jde. Věděli jste ale, že na fakultách si pro nás pořídili jednu vychytávku? Lis na PET lahve!

 

 

Lis na pet lahve

 

 

Tato malá a nenápadná věcička na zdi, kterou většina přejde bez povšimnutí, dokáže stlačit lahev téměř na placku. Stačí, když vložíte lahev a stáhnete páku. Kromě toho, že to může sloužit jako zpestření stereotypního vyhazování odpadků, je to i úsporné a má to hlubší smysl. Narozdíl od pouhého sešlápnutí se slisováním vejde do koše až 5x více lahví. 

 

 

pet lahve

 

 

Pochopitelně nikdo nečeká, že teď všichni studenti začnou vozit z domova pytle s lahvemi a lisovat je na fakultách, ale když už půjdete okolo, zkuste se na to alespoň mrknout!

 


 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Samuel se v roce 2015 zúčastnil pěvecké soutěže Če...
Úvodní obrázek
Zmiňovaný institut sídlí nedaleko ČZU, hned u...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Vstupenky na ZAHAJOVACÍ GALAVEČER
ZAHAJOVACÍ GALAVEČER proběhne 12. 2. 2018 od 19:00...