Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Dojíme s vámi informace

Jak jsem si (ne)dělal poslední rozvrh - 2. díl

23. Září, 2015
A snad už poslední díl.

Před pár dny jsem zde vydal příspěvěk popisující lehce strastiplnou cestu studenta ke svému kýženému rozvrhu. Pokud čtete tento příspěvěk poprvé, a vůbec bych se nedivil pokud ho budete číst nevěřícně vícekrát, tak prosím navštivte nepojmenovaný 1.díl. Dostanete se tak do kontextu celého tohohle martyria.

 

Protentokrát začnu trochu z jiného úhlu, ze široka. Nebo ze "světova" je možná příhodnější slovo. Život v jiné zemi Vám kromě zážitků, zkušeností a jazyku dá i jednu věc, pro mě ze všeho nejdůležitější - jiný pohled. Pohled na to jak lidé z jiné země jednají, chovají se, čemu přikládají důležitost...vůbec prostě vše co pochopíte až po několika měsících v dané zemi. Kdo zná, tak ví...

 

Abych to spojil s rozvrhem na ČZU - získáte zkušenosti i v tom ohledu, že poznáte jak funguje jiné školství v jiné zemi. Samozřejmě jsme v Evropě a evropské standardy evropy v evropské kulturně vzdělané společnosti evropanů napomáhají aby bylo všude stejně evropsky (pozn.: ano cílená narážka na pojem Evropa). Skutečnost je ale taková, že jiná země jiný mrav.

 

Když pak navštívite zemi, kde vše funguje, je s vámi jednáno jako se sobě rovným a není problém vyřešit případný problém jakéhokoliv typu, je návrat do české reality o to drsnější. A to jsem opravdu velmi stručný.

 

Píšu výše uvedené tři odstavce z toho důvodu, aby si Vážený čtenář dal do kontextu následující procesy. Navážu tedy na příspěvěk o mém neexistujícím rozvrhu:

 

V domnění, že svou chybu musím jít nějak napravit, jsem jako čestný študák utíkal na studijní oddělení. Přiznávám, že jsem se těmto dvěřím pokoušel za 5 let studia vyhýbat co to šlo. Teď už to bohužel nešlo. Letmým pohledem zhodnotím frontu a dozvídám se, že nejsem sám kdo má podobný problém s rozvrhem. Jak ale vzápětí zjistím, můj problém pramení jinde.

 

Po tradiční spršce tonálně "důrazných" vysvětlení mého nevědomí, jsem byl totiž poučen o situaci ve zcela novém světle. Jako student s ISP totiž nejsem zapsán/veden/zařazen v systému normálně. Nemohu tedy vidět rozvrh, protože nemám zapsané žádné předměty. Ano, vskutku přesně proto jsem šel navštívit Vaše oddělení, mám nutkání sdělit. Ptám se tedy co to pro mě znamená?

 

Odpověď mě poslala do výšin nevěřícna - že prý si musím oběhat každého učitele sám a domluvit se s ním. Dobrá tedy. Akceptuji fakt, že ve 21. století - století informačních technologií - je toto neřešitelný problém. Přidat relaci nebo sloupec do blbě (a promiňte to jinak nejde už říct) navržené databáze je v podmínkách ČZU nadlidský úkol. Nepřísluší mi hodnotit práci IT oddělení spravujícího IS, ale jak dále vysvětlím problém je na jiných bedrech než jejich.

 

Takže s vědomím, že mě čeká kolečko obíhačky mezi učiteli/pedagogy/akademiky, kde budu škemrat o řešení situace, jsem vyrazil vstříc. Hned u prvního pedagoga jsme se však shodli, že mé studium nebude tak jednoduché. Jelikož totiž nejsem veden tak nějak normálně v systému, nemůžu být zřejmě (to se totiž ještě neví) zapsán na cvičení sekretariátem. No a jelikož já osobně u svého profilu v IS nemám předmět zapsán, tak se ani nebudu moci tradičně přihlašovat na zkoušky. Jak příjemné to zjištění.

 

Víte, celé tohle by šlo vyřešit úplně jednoduše. Pokud je cílem ISP rozložení předmětů do určitého časové rozmezí, tak copak je takové porušení byrokracie, pokud by student dostal otevřený systém aby si (sakra) mohl ty předměty rozložit???

 

Pokračuji dále. Kolega, rovněž absolvent erasmu ovšem z jiného oboru, řešil víceméně podobný problém. Ovšem jeho řešení bylo zcela odlišné. Ano, jsme pořád na stejné fakultě, nebojte. Jeho řešení je prý takové, že má studijní referentce zaslat předměty, které by rád studoval v tomto roce. Řešení docela odlišné od mého. Je to milé, že mu dáte na výběr. Leč je to úplně blbě.

 

Jsem jediný, kdo nad tímto postupem kroutí hlavou?

 

To, že kolega studuje anglický obor a pro potvrzení o zaplacení studia musí mít tištěný výpis, bych nakonec po tomhle všem chápal. Totiž jak byste se sami dozvěděli IS občas ukazuje status ZAPLACENO u osob, které nezaplatili a naopak.

 

Uf. Konečně se dostávám ke zdánlivému konci tohohle všeho. Ne, opravdu za to nemůžou ajťáci a správci IS. Nemyslete si, že ano. IS je komplexní rozsáhlý systém. To, že teď ajťáci budou sedět a doprogramovávat za chodu to co nejde, povede maximálně k tomu, že se z toho zblázní.

 

Řešení tohohle mělo být následující: Pořádný návrh IS podle požadavků. Testovací provoz obou systémů (Hroch + IS) v několika semestrech. A hlavně - pokud to nefunguje, tak to nebudu používat. Halóóó, copak se tohle nikde neučí?!

 

A víte co...stojíte-li ve frontě na studijní, kde mluvíte pomalu sám česky (ano na české univerzitě) máte dvě možnosti. Buď se podvolíte a vyserete se na to, nebo se na to vyserete a podvolíte se.

 

 

S pozdravem

Šedivák

 

Líbil se vám příspěvek? Ovidlujte jej a pomozte tak vyšlechtit!
Celkem hlasů: 289
Tisk Clanku
Autor:

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
Úvodní obrázek
Na Albertově i na Národní třídě jsme se setkali...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...