Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Dojíme s vámi informace

Tomáš Čupr v Point One: „Udělejte humbuk!“

Tomáč Čupr v Point One
13. Únor, 2016
Ve středu 10. února poctil Point One ČZU (Podnikatelský inkubátor naší školy) svojí návštěvou úspěšný internetový podnikatel Tomáš Čupr, zakladatel služeb Slevomat, DámeJídlo a Rohlík.cz.

Tomáš nejprve krátce představil období, které předcházelo spuštění Slevomatu, po němž do českého byznysu otiskl svou, dnes již těžko vymazatelnou, stopu.

 

Příjmy by měly být vyšší než náklady

Stejně jako Gates či Zuckerberg nemá český internetový byznysman ukončené VŠ vzdělání. Pět let svého života strávil v Anglii, kde začal opravdu od píky. Nejdříve působil jako pomocná síla ve skladu. Následovala etapa e-shopu s parfémy. Tento byznys ale neměl dlouhou životnost. Slovy Tomáše: „Museli jsme nejdřív přijít na to, že příjmy musí být vyšší než náklady.“ Další projekt už byl mnohem úspěšnější, Tomáš se totiž dostal k marketingové agentuře.

 

Doma je doma. Tato tři slova rozhodla o tom, že se Tomáš vrátil zpět do Čech. Krátká zkušenost ve velké korporaci odhalila jeho problém s respektováním autorit. Jak už to tak bývá, největší životní úspěchy často vzniknou úplnou náhodou, a tak tomu bylo i v případě tvorby týmu, který následně v Česku spustil mánii s názvem Slevomat.

 

Mzda? Devět tisíc korun...

Kdo by měl dojem, že Tomášovi padají z kapes pětitisícovky, šeredně by se spletl. Devět tisíc korun, to je aktuální mzda tohoto úspěšného podnikatele. Sám k tomu dodává, že nechce zbytečně tahat peníze z firmy. Všechno, co jsem díky Slevomatu a DámeJídlo vydělal, jsem investoval do Rohlíku,“ říká k tomu.

 

Neméně zajímavý je denní režim Tomáše Čupra. Lékaři hlásající osm hodin spánku by z Tomáše asi radost neměli. „Teď už je to lepší, ale dřív jsem se domů chodil fakt jen vyspat. V současné době pracuju od osmi do sedmi, kolem osmé jsem doma, trávím čas s Pájou, mou ženou, a v jedenáct opět začínám pracovat. Do postele se dostanu někdy ve dvě ráno. A po šesté ráno už jsem zase na nohou,“ dodává Tomáš ke svému běžnému pracovnímu dni. A jak dlouho se dá tohle tempo vydržet? „Když se dospíte o víkendu, jde to i šest let“ – vlastní zkušenost, odpovídá s úsměvem Tomáš.

 

Investoři a pozornost médií. I na tato témata přišla řeč. Co by Tomáš začínajícím podnikatelům poradil? „Peněz je dneska všude dost a těch velkých ještě víc. Ideální je mít hezky zpracovaný business plán a k tomu hotový produkt nebo alespoň prototyp, který jde vyzkoušet, nebo třeba ochutnat. Řeči ve stylu, rád bych dělal to a to, ale nejdřív chci deset milionů, nikdy nikoho nepřesvědčí.“

 

Forbes se jen tak neptá...

Ohledně médií nám Tomáš prozradil zajímavý příběh vázající se k vzniku DámeJídlo. „Přišel za mnou tehdy redaktor časopisu Forbes a zeptal se mě, co mám nového. Nemohl jsem mu říct, že aktuálně nic, protože Forbes se moc často neptá a kvůli své filozofii logicky neskočí po všem. Proto jsem mu na konci roku 2013 řekl, že v březnu začnu rozvážet jídlo. On byl spokojený a oznámil mi, že v únoru přijde udělat rozhovor. Tak jsme museli začít makat, když už s tím počítal Forbes,“ směje se Tomáš. „Hlavně kolem svého projektu pořád udržujte humbuk, nenechte to vychladnout,“ uzavřel své dvouhodinové povídání.

 

Tomášovi ještě jednou děkujeme za jeho návštěvu a do budoucna mu přejeme jen to nejlepší.

 

Sledujte Point One, ať Vám neuteče nic důležitého:

Web: http://pointone.czu.cz/

Facebook: https://goo.gl/WC8lnM

Twitter: https://goo.gl/0Ihl5D

LinkedIn: https://goo.gl/0lUqGz

Youtube: https://goo.gl/2xCllt

 

Tomáč Čupr v Point One
Líbil se vám příspěvek? Ovidlujte jej a pomozte tak vyšlechtit!
Celkem hlasů: 451
Tisk Clanku
Autor:

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Vánoční trhy ČZU   Přípravy byly velké, ale natěše...
Úvodní obrázek
ZEMBAG Jedná se o pytel na skladování brambor,...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...