Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Inzerce

Buďte kreativní! Naučte se jednoduché postupy, které vám pomůžou k nápadům

10. Říjen, 2013
Úvodní obrázek
Chcete dostat dobrý nápad a on nepřichází? Vězte, že existuje pomoc. Kreativní myšlení se totiž můžeme naučit.

Když se řekne kreativní myšlení, řadě z nás se vybaví brainstorming. Tedy skupinový workshop s cílem vymyslet co nejvíce nápadů. Věřili byste, že klasický brainstorming je starý desítky let? Vynalezl jej zakladatel reklamní agentury BBDO, Alex Faickney Osborn, a to v roce 1942. Základem brainstormingu jsou dva principy. Za prvé, odložit hodnocení nápadů na pozdější dobu a za druhé, preferovat kvantitu před kvalitou. I když jsou principy brainstormingu velmi užitečné, během let různí autoři vynalezli řadu jiných efektivnějších metod jak se dobrat k zajímavým nápadům.

 Metoda náhodného vstupu

Jedním z nich je například metoda náhodného vstupu. Postup je vcelku jednoduchý. Pokud hledáte nové nápady v určité oblasti, zkuste si najít náhodné slovo ve slovníku. Toto slovo propojte s řešenou oblastí a pomocí volných asociací prozkoumejte, na jaké nové myšlenky vás to navedlo. Tato metoda se dá použít i s náhodným obrázkem. Pokud hledáte inspiraci a chcete vytvořit něco kreativního, nalistujte v časopisu náhodný obrázek a zkuste se z něho inspirovat pro oblast, kterou se právě zabýváte.

Naučte se další metody
Vedle metody náhodného vstupu existují i další. Pokud vás téma zaujalo, můžete se je naučit na kurzu kreativity. Kurz „Kreativní myšlení snadno a rychle“ je koncipován jako skupinový workshop, v rámci kterého s pomocí metod tvůrčího myšlení řešíme společně vybrané výzvy. To vám umožní metody nejen poznat, ale vyzkoušet si je i na praktickém příkladu. Sami si pak vyberte tu, která vám nejvíce funguje a vyhovuje. Přihlaste se na jeden z večerních termínů ve dnech 17. 10., 6. 11. nebo 20. 11. 2013.

Více informací ke kurzu najdete na webu Naučmese.cz. Navštivte také stránky www.mamnapad.cz.

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
isic
24. sezona PFK - Prague Philharmonia   Od 10....
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...