X

Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Out of ČZU

Eduroam nejen na ČZU

10. Březen, 2010

Wifi_EduroamKaždý jistě ví, že pokud se chce v areálu ČZU připojit na wifi, musí kliknout na kouzelnou položku v nabídce wifi sítí: Eduroam. A ta ho pak přenese do kouzelného vesmíru internetu, kde už najde co hledá. Víte, ale že...?

ČZU není jediná vysoká škola, která používá tento systém. Celý projekt Eduroam je zaštiťován sdružením CESNET, které založily vysoké školy a Akademie věd, s cílem provozovat a rozvíjet síť mezi jednotlivými vysokými školami. Současná generace této sítě se nazývá CESNET2 a nabízí na páteřních trasách přenosové rychlosti v řádu desítek gigabitů za sekundu. Ty se však rozdělí na mnoho a mnoho uživatelů až z toho je to, co běhá tak rychle jako servírka v nádražním bufetu.

 

Co z toho však plyne? Máte-li založený účet u Eduroamu přes náš studentský portál E-student, můžete využívat wifi připojení i na mnoha jiných univerzitách a místech v ČR. Potřebujete-li nutně zjistit jakoukoli životně důležitou informaci a internetová kavárna je pro Vás cenově nepohodlná, stačí se přiblížit k některému z míst vyznačeného na této mapě a pohodlně zjistit vše co potřebujete.

 

mapa_pokryt

 

Pokud jste ještě neobjevili kouzlo wifi připojení, nebo jen nevíte jak na to, je tu pro Vás přehledný návod na vzkříšení připojení.

 

  1. Nejdříve si musíte aktivovat účet a vytvořit heslo. To lze provést po zalogování na stránkách E-studenta a klepnutí na položku "Eduoram (wifi)" v pravé liště (heslo si raději napište).
  2. Na téže stránce máte odkaz: >> Návod na nastavení připojení k Wi-Fi - Wi-Fi connection guide, kterým se dostanete na ČZU stránky věnované Eduroamu.
  3. Zde si podle Vašeho přístroje a jeho operačního systému vyhledáte v menu na levé straně odpovídající návod, podle kterého následně postupujete ( ano je i s obrázky ).
  4. Certifikát, který Vás oprávní ke vstupu do systému, najdete pod odkazem: Ke stažení v pravém horním rohu.
  5. Pokud se nepřipojíte napoprvé, nezoufejte, zkuste to alespoň deset krát a pokud to ani potom nevyjde zkuste kontaktovat oddělení OIKT, kde Vám jistě rádi pomohou.

 

např.

Kontakt

Filip Havlíček

telefon: +420224386388

email: havlicekf@oikt.czu.cz

kancelář: PEF/E237

 

Rada IZUNu:

  • postup provádějte za střízliva.

  • Zavřete okno, ať vám při myšlence prohodit PC oknem je líto alespoň toho okna.

  • U Windows XP není SP3 nutností

VK

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Samuel se v roce 2015 zúčastnil pěvecké soutěže Če...
Úvodní obrázek
Zmiňovaný institut sídlí nedaleko ČZU, hned u...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Vstupenky na ZAHAJOVACÍ GALAVEČER
ZAHAJOVACÍ GALAVEČER proběhne 12. 2. 2018 od 19:00...