Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

iZUN Průvodce po ČZU 2016 - Podmaňte si svou školu!

7. Září, 2014
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě nedávno byli také prváci, víme, jak nepřehledná a rozlehlá Vám naše univerzita může připadat. Nepřehlednost rozvrhu, učeben a povinností Vám někdy může způsobovat těžkou hlavu (co kde vyzvednout, nebo co kam podat). Proto jsme pro Vás, ale i pro všechny ostatní zemědělce, kteří v našem areálu občas tápou, vytvořili jako Univerzitní noviny ČZU iZUN.eu již počtvrté tohoto malého průvodce. A to jak v této papírové, tak v online verzi na našem webu www.izun.eu. Věříme, že díky svému obsahu a rozměrům se Vám na začátku univerzitního studia na ČZU stane dobrým pomocníkem.

Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě nedávno byli také prváci, víme, jak nepřehledná a rozlehlá Vám naše univerzita může připadat. Nepřehlednost rozvrhu, učeben a povinností Vám někdy může způsobovat těžkou hlavu (co kde vyzvednout nebo co kam podat). Proto jsme pro Vás, ale i pro všechny ostatní zemědělce, kteří v našem areálu občas tápou, vytvořili jako Univerzitní noviny ČZU iZUN.eu již počtvrté tohoto malého průvodce. A to jak v této papírové, tak v online verzi na našem webu www.izun.eu. Věříme, že díky svému obsahu a rozměrům se Vám na začátku univerzitního studia na ČZU stane dobrým pomocníkem.

Obsah

 1. Podmínky studia
 2. Jak se neztratit v labyrintu učeben a budov
 3. Sport na ČZU
 4. ISIC - Karta pro všechno
 5. Informační systémy
 6. Buďte online - Jak na wifi
 7. Mobilní aplikace
 8. Software pro studenty ČZU
 9. Kde zahnat hlad a žízeň
 10. Kluby, restaurace, kavárny
 11. Kde kopírovat a kde rozmnožovat
 12. Všechny otvíračky na jednom místě
 13. iZUN tipy. Staň se mazákem snadno a rychle
 14. Oslovování v korespondenci
 15. Za poznáním na Erasmus
 16. Burza skript - Šetři prachy na pivo
 17. Studentské spolky a organizace
 18. Lékařská péče na ČZU
 19. Zemědělské hrátky
 20. Parkování na ČZU

Stáhněte si

Podmínky studia

Během studia se musíte řídit Studijním a zkušebním řádem ČZU, který najdete na webových stránkách ČZU.

 

V rámci svého studia, pokud studujete první vysokou školu, máte nárok na:

 • 3 + 1 rok bezplatného studia v bakalářském programu
 • 2 + 1 rok bezplatného studia v magisterském programu

 

Pro postup do vyššího ročníku musíte splnit úkoly předepsané ve studijním
plánu. V zimním semestru musíte složit nejméně tři zápočty a dvě zkoušky.
Pokud tuto podmínku nesplníte, bude vám ukončeno studium.

 

Před zápisem do vyššího ročníku musíte předložit výkaz o studiu se splněným studijním plánem na studijním oddělení fakulty. Požádat můžeme maximálně o převod dvou neuzavřených předmětů do vyššího ročníku. Jeden předmět můžete studovat nejvýše dvakrát.

 

Pokud nesplníte podmínky postupu do vyššího ročníku, můžete požádat o opakování ročníku.

↑obsah

 

Jak se neztratit v labyrintu učeben a budov

Připravili jsme pro vás jednoduchý plánek a klíč, jak rozluštit umístění jakékoli učebny na ČZU.

 

Mapa areálu

 

Podrobný klíč k nalezení učeben

 

 

U některých problémových vchodů přikládáme i jejich fotografie:

 

 

JIH S17-S25. Musíte k hospodě JIH u kolejí JIH a pak obejít budovu zleva

 

Učebny BCD10 a BCD11 (C10-C11). Vchod do budovy BCD ze strany k menze

 

S5 a S16 v suterénu rektorátu

 

Kruhová hala RKU

 

Sx... Suterén koleje C

 

Místnosti EF a FPC - koleje EF

 

Budova G. Učebny G a KG

 

KJ a EAxxx jsou místnosti na Katedře jazyků za fakultou PEF

 

Koleje JIH

 

Pokud stále nemůžete najít to, co hledáte, můžete se ještě podívat sem. Zde najdete obsáhlou diskusi studentů, kteří si blouděním také prošli.

↑obsah

Sport na ČZU

Na rozdíl od ostatních univerzit, jejichž studenti musí jezdit po všech čertech na různá sportoviště v Praze, ČZU má vše v jednom sportovním areálu, který se nachází přímo v univerzitním kampusu.

 

Tělocvik je v prvním ročníku povinný pro studenty těchto oborů:

 • PEF: PAA,VSRR, HKS, SYI, EM, PAE, INFO, BA
 • FAPPZ: ATP, ATZD, ATZK, ATZL, ATZP, ATZR, ATZZ
 • TF: IRTB, OPTB, SMADB, TOUKB, TTZOB, TZSB, ZTB
 • FŽP: BEKOL, UTSS, BUP, BKRAJ, BVH
 • FLD: HSSL, BLES, BDREV, BPRM, PDNP
 • FTZ: ZTS, TURTS


Studenti získávají zápočet za účast na hodinách TV ve vybraném sportu během semestru vždy 1× týdně. Nabídka volitelných sportů: plavání (neplavci, začátečníci, pokročilí), fotbal, florbal, basketbal, volejbal, softbal, stolní tenis, tenis, frisbee, aerobik, cvičení pilates, kalanetika, jóga, cvičení velké míče, aquaaerobik, tai-ji, bodyforming, kanoistika, posilovna, kondiční trénink.

 

Všichni studenti 1. ročníků bc studia se zúčastní úvodní informační hodiny k TV na KTV dle rozvrhu, kde budou podány podrobné informace k výuce tělocviku, ke sportovním kurzům, k možnostem sportování na ČZU a též informace k případnému osvobození z TV z důvodu zdravotních či výkonnostních sportovců. Vybraný sport si studenti zapisují do UIS. Pokud je již vybraný sport obsazen, musí si najít jiné volné místo v nabídce sportů KTV.

Studenti mohou zápočet z TV v zimním a letím semestru získat též účastí na sportovním kurzu. Potom si tedy při zápisu TV do UIS zvolí místo pravidelné TV sportovní kurz. Nabídka jednotlivých kurzů pak bude vypsána na KTV (a na iZUN.eu) přibližně v půlce října (na letní v půlce února) a studenti si vyberou z nabídky obsahující česká i zahraniční střediska. Zájemci o sportovní kurzy se mohou zúčastnit těchto akcí i mimo zápočet libovolně v každém semestru studia. Pro více informací sledujte iZUN.eu a nástěnku ve vestibulu KTV.

Naše redakce vřele doporučuje využití nabídky KTV k aktivnímu sportování a také účast na sportovních kurzech, které svou atmosférou poskytují spoustu nezapomenutelných zážitků.

 

Možnosti navštívení jednotlivých sportovišť, otevírací doby, poplatky a kontaktní osoby pro hromadné cvičení naleznete na nástěnce KTV a zároveň na našich stránkách v průběhu října.

 

↑obsah

ISIC — Karta pro všechno

 

Co je to Studentský průkaz ISIC?

Karta ISIC je studijní průkaz, který potvrzuje studentskou příslušnost k univerzitě. Slouží k ověření totožnosti u zkoušek, při vstupu do univerzitní knihovny, stojí 250 Kč. Dále ji po aktivaci elektronické peněženky UEP můžete používat na stravování v menze, placení v bufetech, řeznictví RS maso CZ (několik kroků od zastávky Zeměděls, některých osvícených hospodách a pro kopírování dokumentů. Za tu zaplatíte zálohu 300 Kč, která vám bude po deaktivování peněženky vrácena. ISIC karta slouží i k uplatnění studentské slevy všude možně po světě. Více info zde.

 

Alternativy, pokud nechcete ISIC:

Karta ČZU bez licence. Ta je o 150 Kč levnější, nemáte však díky ní nárok na studentské slevy v zahraničí.

Kde a kdy si ISIC a Kartu ČZU zařídit?
Vyřizování studijních průkazů probíhá v budově SIC v kartovém centru v 1. patře, číslo místnosti 236b. S sebou je třeba mít průkaz totožnosti (OP, index, ŘP nebo pas) a pasovou fotografii. Více informací o kartových centrech najdete zde.

Otvíračka:

Po - Pá
8:00 - 12:00 13:00 - 15:00
iZUN tip: Při nabíjení kreditu na ISIC využívejte UEP terminály na fakultách a na kolejích př. JIHu a v SICu, vyhnete se tak velkým frontám v menze.

↑obsah

Informační systémy

Oficiální informační kanály  

 • is.czu.cz
  • zde zapisujete rozvrh, sledujete známky, přihlašujete se na zkoušky a praxe, žádáte o ubytovací stipendium, kontrolujete účast na přednáškách, najdete zde i své osobní údaje
 • moodle.czu.cz
  • e-learningový systém, kde jsou kurzy k jednotlivým předmětům, studijní materiály, úkoly, atd.
 • netstorage.czu.cz
  • datové úložiště, kde naleznete studijní materiály, rozdělené podle příslušných kateder a vyučujících, přihlašovací údaje = údaje v UIS
 • student.czu.cz
  • spousta důležitých informací pro studium, stipendia, kontakty na studijní oddělení, termíny, stav UEP, ubytování na kolejích
 • wp.czu.cz
  • kontakty na osoby z ČZU
 • fb.com/CZUvPraze
  • oficiální facebooková stránka ČZU v Praze

Ostatní informační kanály

↑obsah

Buďte online — Jak na wifi

Jako každá škola, která jde s dobou a snaží se svým studentům nabídnout maximum, i ČZU má ve svém areálu vybudované rozsáhlé pokrytí wifi sítí. To je v převážné většině k dispozici uvnitř budov. Pokud byste tedy chtěli toto připojení využít a připojit se pomocí vašeho notebooku, tabletu, chytrého telefonu nebo netbooku, musíte si nejdříve vytvořit účet k této službě a pak správně nastavit své zařízení.

 

Stručný návod pro připojení

Abyste se vůbec připojili ke školní wifi (Eduroam), musíte mít nejprve nastavené heslo. Prvním krokem je tedy změna/nastavení hesla. Nejdříve se pomocí svého loginu (xabcd123) a hesla (stejné jako do UIS, moodlu atd.) přihlásíte na portál student.czu.cz. Zde je potřeba kliknout na položku, kterou naleznete v pravém menu, EDUROAM (Wi-Fi). Na nově načtené stránce si nastavíte heslo na wifi. Heslo se nesmí shodovat s heslem na přihlašování do UIS, moodle atd.

K připojení na PC budete dále potřebovat certifikát, který si stáhnete na stránce
eduroam.czu.cz v sekci Ke stažení a nainstalujte.

Informace společné pro všechny OS

ssid                        eduroam
zabezpečení         WPA2
ověřování            802.1x (PEAP-MSCHAP v2)
autentizační server   radius1.czu.cz


Podrobná nastavení pro mobilní zařízení najdete na stránce eduroam.czu.cz.

Pokud je na vás návod moc komplikovaný, nebo následně zařízení nefunguje, jak má, máme tu pro vás kontakty na IT oddělení, které vám pomůže.

 

Helpdesk ČZU
telefon: +420 22438 4444
email: helpdesk@czu.cz
kancelář: Budova Rektorátu, číslo dveří 001

 

Zde si navíc můžete přečíst článek o připojení přes Eduroam na univerzitách po celé České republice.

 

Mobilní aplikace

iZUN.eu

Jedinečná mobilní aplikace iZUN.eu vám přináší multimediálního pomocníka při studiu na ČZU. Aplikace tvořená studenty pro studenty obsahuje několik modulů,
které dohromady tvoří komlexní informační obsah.

 

V aplikaci najdete:

 • Články z našeho webu
 • Nejaktuálněji nadojené aktuality
 • Otevírací doby všech provozů v areálu
 • Jídelníček menzy ČZU
 • Dotovaná jídla v provozech Food Point
 • Odjezdy autobusů ze Suchdola a zpět

 
Většina obsahu je při prvním spuštění uložena do paměti vašeho mobilního zařízení. Díky tomu je aplikace rychlá a nezatěžuje mobilní internet.

 

Budeme rádi, pokud nám přes aplikaci, a položku váš názor, zašlete vaše připomínky a zkušenosti s jejím uživáním.

 

Aplikace je dostupná jak pro zařízení Android, tak pro iOS.


Moje ČZU

Oficiální mobilní aplikace České zemědělské univerzity v Praze, od společnosti BSL, s. r. o. pro její studenty, zaměstnance a návštěvníky.

 

Pomocí aplikace můžete:

 • Zjistit zůstatek na kartě UEP a JUMBO účtu
 • Být notifikováni o nedostatku peněz na kartě UEP
 • Zobrazit transakce na kartě UEP a JUMBO účtu
 • Přehledně vizualizovat příjmy a výdaje na UEP
 • Zablokovat ztracenou či odcizenou kartu UEP
 • Najít kontakty na zaměstnance ČZU
 • Zobrazit seznam zaměstnanců patřících k vybranému útvaru (např. katedře)
 • Zobrazit jídelníček v menze ČZU
 • Zobrazit nabídku jídel prodejen v rámci Food Point
 • Vyplnit dotazníky a zlepšit aplikaci

 

Aplikace vyžaduje připojení k internetu a pro využití všech funkcí též studentský či zaměstnanecký účet.

 

Aplikace Moje ČZU je dostupná pro Android a iOS.

↑obsah

Počítačový software pro studenty ČZU

Studenti ČZU mají možnost využívat bezplatně licence počítačového softwaru od firmy Microsoft. Podrobnosti si můžete přečíst v našem článku.

↑obsah

Kde zahnat hlad a žízeň

EF MIX

Po – Čt

13:00 – 01:00
Pá a Ne 18:00 – 01:00

Menza ČZU

Po - Pá
Oběd 11:15 - 14:15
Večeře 16:45 - 18:15

PEF bufet

Po – Čt

7:30 – 17:30
7:30 – 15:00

FAPPZ bufet

Po - Čt

7:30 – 17:30
7:30 – 15:00

Pekařství u zastávky 107

Po - St 7:30 - 14:00
Čt 7:30 - 17:00
7:30 - 12:00

 

Burgery u zastávky 107

Po - Pá 10:30 - 19:00

 

TF (Kafeterie)

Po - Pá 7:30 - 17:30

FŽP a FLD (MCEV) bufet

Po - Čt 7:00 - 18:00
7:00 - 16:00

Řeznictví RS maso CZ

Výborná baštírna. Krom kvalitního pečiva a uzenin si zde můžete dát gulášek, řízky, sekanou, chlebíčky nebo jen bagety za solidní ceny. Denně je v nabídce i polévka.

 

Po - Čt

7:00 – 18:00

7:00 – 17:00

 

Na našich stránkách můžete také najít souhrnný článek o všech stravovacích zařízeních na ČZU. Před nějakým časem jsme pro vás podnikli podrobnou a pečlivou degustaci všech bufetů a baštíren na ČZU. Více v tomto článku a pokračování zde.

↑obsah

Kluby, restaurace a kavárny

Na Farmě

Po - Pá 10:30 – 23:00

 

Druhy piv:

 • Suchdolský Jeník, Gambrinus 11°, Plzeň, Fénix

 

Klub C

Po - Pá 10:00 - 23:00

 

Druhy piv:

Staropramen 10°, 12°, Nefilter, Hoegaarden, Suchdolský Jeník

 

Bar JIH

Po - Čt 16:00 - 24:00
16:00 - 1:00

 

Druhy piv:

 • Staropramen 10°, 12°, černý a řezaný

Klub G „Géčko“

Po - Ne 11:00 - 23:00

 

Druhy piv:

Staropramen 10°, 12° nefiltrovaný

UK Music Bar „Kruháč“

Po - Čt 18:00 – 2:00

 

Druhy piv:

Staropramen 10°, 12° nefiltrovaný

Sic Café

Po - Pá 8:00 - 17:00

 

Pokud by vás zajímaly i další hospody na Suchdole, kterých opravdu není málo, přečíst si o nich můžete v našem seriálu Za nepřátelskou linií. Najdete zde fotografie, popis a hodnocení všech hospod na Suchdole.

↑obsah

Kde kopírovat a kde rozmnožovat

Velmi často se Vám určitě stane, že budete potřebovat něco okopírovat. Ať už to bude přednáška, laborka nebo tahák, na ČZU je několik copycenter, ve kterých Vám vše rádi okopírují. Zde vám nabízíme výčet těch největších, kompletní přehled najdete zde.

Reprografické studio PEF (suterén)

Po 8:00 - 12:00 13:00 - 16:00
Út 8.00 - 12:00 13:00 - 16:00
St 8:00 - 12:00  
Čt 8:00 - 12:00 13:00 - 16:00
8:00 - 12:00  

FŽP a FLD (L018 - Suterén budovy FLD)

Po - Čt 9:00 - 12:00 13:00 - 16:00
9:00 - 12:00  

Rektorát (Internetový pavilon - u vstupu vlevo)

Po - Čt 8:00 - 22:00
8:00 - 19:00

 

Kopírovat a tisknout je také možné v samostatných tiskárnách rozmístěných po areálu.

FAPPZ, FŽP

Přízemí naproti bufetu

SIC

Velká a malá studovna + tiskárna v chodbičce

Kolej JIH, BCD a G

Velká stojací tiskárna (vypadá jako lednice) u vchodů do budovy

↑obsah

Všechny otvíračky na jednom místě

Otvíračky všech důležitých dveří na ČZU najdete pohromadě zde.

↑obsah

iZUN tipy. Staň se mazákem snadno a rychle.

Pro vás, prváky, zde máme několik iZUN typů, které by se Vám mohly do prvních školních měsíců hodit.

 

 • Určitě ochutnejte Suchdolského Jeníka. Pivo, které se od roku 2006 vaří na Technické fakultě a název nese podle tehdejšího pana rektora prof. Ing. Jana Hrona, DrSc., dr. h. c. K dostání je Na Farmě a v Technika café (Kruhová hala). Rozhovor se sládkem najdete v našem článku.


 • Místo drahého nákupu studijních materiálů využijte „Burzu skript“ druhý říjnový týden v kruhové hale. Ušetříte tak spoustu peněz.

 • Ve Studijním informačním centru (SIC) může koupit jízdenky na dálkové autobusy společnosti AMSBUS. Stejně tak zde můžete zakoupit 30 a 90denní kupony na MHD s „klouzavou“ dobou platnosti. Otevírací doba: PO až PÁ: 8:00 až 12:00 a 13:30 až 15:00. Jízdenky lze zakoupit i v ČZU Shop v menze.

 • Využijte možnost studia v knihovně v SICu, která nabízí množství knih a informačních zdrojů jak v papírové, tak elektronické podobě. Možné je také půjčování skript. Knihovnu zaměřenou na beletrii najdete na koleji BCD

 • V celém areálu ČZU je zakázáno rozdělávat otevřený oheň. Pokud byste ale v létě zatoužili po venkovním grilování, využijte elektrický gril.

 

 • Na univerzitě funguje akademický senát, jehož součástí je také studentská komora. Pokud budete mít nějaké připomínky nebo podněty, neváhejte se s nimi svěřit jejím zástupcům.

   

 • S ISIC kartou můžete využívat služeb Národní technické knihovny v Dejvicích. Za poplatek 50 Kč získáte přístup do knihovny na celý rok. Dále také volného vstupu do Botanické zahrady v Tróji a snížené vstupné 50Kč každé pondělí do ZOO Praha.

 

 • Rozhodně se účastněte akcí v areálu. Studentské organizace pro vás připravují tématické, zábavné, filmové nebo hudební večery, kde máte možnost poznat nové přátele.

 

 • Na našich stránkách iZUN.eu v každodenním dojení najdete aplikaci pro rychlé vyhledávání příjezdů a odjezdů autobusů, které vám usnadní cestování.

 

 • Na PEF fungují tzv. ztráty a nálezy. Pokud něco během roku v areálu ztratíte, můžete si to vyzvednout v místnosti E339.

   

 • Nenechte ujít návštěvu Libosadu hned za Bunkovištěm. Najdete tam krásnou přírodu a ideální místo pro váš odpočinek.

 

 • Dobrým pomocníkem vám také budou naše Otvíračky ČZU (odkaz v hlavičce webu), kde naleznete vše, co se na ČZU řídí otvíracími hodinami. Hned vedle nich můžete podojit jídelníček, který bude co nejdříve spuštěn a dozvíte se, co je v menze aktuálně k jídlu.

 • Sledujte nástěnky! Často zjistíte informace pouze z těchto nástěnek, nebo se je alespoň dozvíte jako první, což může být často velice důležité.

 

Oslovování v korespondenci:


Každý z vás se s tím jistě jednou bude muset setkat. Budete potřebovat uznat zápočty, zkoušky, zjistit informace, domluvit se s vyučujícími nebo při psaní bakalářské/diplomové práce konzultovat s vedoucími svých prací. Vyučující mívají i více titulů, kterým z nich je ale oslovit, aby z toho nebylo faux pas, to vám pomůžeme rozluštit.

 

V každém e-mailu je potřeba příjemce oslovit. V základním rozdělení se lze řídit v oslovování následujícím schématem nadřazenosti. Oslovujeme nejvyšším dosaženým titulem (titulem bakalář většinou neoslovujeme), či významnou funkcí:


Bc. < Mgr., Ing. < xxDr., DrSc., DSc., xx. D. < CSc. < doc. < prof. < speciální funkce jako např. rektor, děkan, proděkan

 

V písemné korespondenci používejte tato oslovení:

 • Mgr. – oslovujeme Vážený/á pane/paní magistře/magistro
 • Ing. – oslovujeme Vážený/á pane/paní inženýre/inženýrko
 • xxDr., DrSc., DSc., xx. D. – oslovujeme Vážený/á pane/paní doktore/doktorko
 • CSc. – oslovujeme druhým nejvyšším titulem Vážený/á pane/í ...
 • doc. – oslovujeme Vážený/á pane/í docente/docentko
 • prof. – oslovujeme Vážený/á pane/í profesore/profesorko
 • speciální funkce – oslovujeme Vážený/á pane/paní … (místo teček dosadit tuto speciální funkci)

 

V přímé (ústní) konverzaci pouze vynecháme Vážený/á.

↑obsah

Erasmus

Díky Evropské unii, škole a MŠMT máte jedinečnou šanci vyjet na semestr nebo na dva studovat do zahraničí. V rámci programu Erasmus dostanete stipendium, které se pohybuje přibližně od 300 do 600 € měsíčně, v závislosti na zemi, do jaké vycestujete. Rozhodně však počítejte i s vlastními náklady.

 

Pokud ještě váháte, přečtěte si naši sérii článků z pobytu ve Finsku a Švédsku. Dobře promyslete, v jaké části světa byste chtěli studovat. Každá země má trošku jiné nároky. Ničeho se ale nebojte, využijte databázi zkušeností  od lidí, co už to zkusili před vámi, případně se zeptejte se na zahraničním oddělení vaší fakulty.

 

Program Erasmus je vypsán (jsou zveřejněny školy, na které můžete vycestovat) nejpozději do konce ledna. Dejte pozor na to, že uzávěrka přihlášek není na každé fakultě ve stejný termín! Deadline pro podání přihlášek se ale nejčastěji pohybuje v průběhu února. Přihlášky se podávají přes student.czu.cz, záložka Eramus - přihláška (CV a motivační dopis - v angličtině). Výběrové řízení pak probíhá na začátku letního semestru a zahrnuje především pohovor před malou komisí v jazyce, ve kterém budete studovat. Přesnou podobu si však stanovují zahraniční oddělení fakult. Proto sledujte bedlivě jejich nástěnky, ať vám neuteče nic důležitého. 

CEEPUS

 

Méně známý bratr Erasmu. CEEPUS je středoevropský výměnný univerzitní program zaměřený na regionální spolupráci pod záštitou proděkana pro zahraniční činnost pana docenta Karla Tomšíka.  Mezi země, které můžete navštívit patří: Albánie, Bosna a Hercegovina,Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko. Spolupracují též univerzity Priština, Prizren a Peja v Kosovu. Hostitelská univerzita platí pobytové stipendium, domácí univerzita proplácí náklady na dopravu.

 

Více informací naleznete zde.

 

V průběhu listopadu jsou vypsány termíny pro přihlášky do studijních programů mimo EU a výše uvedené destinace. S ČZU se tedy dostanete i do zemí jako je Korea, Čína, Taiwan, apod. Sledujte stránky PEF, příp. stránky Katedry jazyků.

 

 

↑obsah

Parkování na ČZU

Studenti mohou využívat parkování přímo v areálu ČZU, a to ve vyznačené modré zóně. Přes závory se dostanete buď po přiložení studentské karty ISIC na čtecí zařízení, nebo za pomoci kamerového systému, který snímá vaši SPZ. Tu je ale potřeba zaregistrovat na portálu student.czu.cz. Po přihlášení pod svými přihlašovacími údaji (stejné jako do portálu is.czu.cz) klikněte v pravém menu na RZ závory a vyplňte. Můžete mít vyplněnou vždy jen jednu SPZ, kterou však můžete libovolně měnit.

 Mapa studentských parkovišť

 

 

 

Kompletní informace o parkování najdete zde.

↑obsah

Burza skript - šetři prachy na pivo

 

 

října proběhne v kruhové hale Burza skript a učebnic. Pokud se vám nechce stát ty děsivé fronty u skriptárny, tak určitě využijte této příležitosti. Učební materiál navíc získáte o dost levněji. Navíc se dost často stane, že vaše fakulta nevytiskne dostatek skript a ve skriptárně jednoduše dojdou.

 

Máte tak jedinečnou příležitost koupit skripta levněji, ta, která již došla a nebo s již zvýrazněnými důležitými pasážemi.

↑obsah

Studentské spolky a organizace

Univerzitní noviny ČZU, iZUN.eu

Zkráceně iZUN, jsou webovým projektem, který má za cíl informovat o nevšedním dění na ČZU, zaštiťovat kulturní akce v areálu univerzity a dohlížet na dodržování průtoče ve zdejších studentských klubech. Jsme nezávislá, nezisková a neabstinující organizace tvořená studenty ČZU. Mezi nejvýznamnější akce, které pořádáme, se řadí Oficiální zahajovací párty pro studenty a absolventy, Beerliga, iZUN Music Challenge, burza skript ČZU a organizace soutěže krásy Miss Agro.

 

Kontakt: e-mail, web, Facebook

ČZU:Go!

Hlavním cílem této organizace je připravovat volnočasové aktivity pro studenty, pedagogy, doktorandy a absolventy ČZU. Do portfolia spadají především seznamovací kurzy pro nastupující prváky, filmové festivaly, Majáles, Miss Agro, klubové akce, sportovní aktivity a mnoho dalšího.
 
Kontakt: e-mail, web, Facebook

 

Asociace studentů při ČZU v Praze

Asociace studentů při ČZU je studentská organizace, která připravuje převážně pro studenty ČZU každoročně nejrůznější volnočasové aktivity, které mají svou přidanou hodnotou účastníky akcí obohatit o nové zkušenosti a znalosti, ale taky je pobavit a zpříjemnit jim nejen studentská léta. Mezi hlavní akce můžeme zařadit např. Ples studentů ČZU; Festival vína; Slovácký hudební podzim; Člověče, nezlob se!; nebo také další akce jako noční šifrovací hra Civilizace či vzdělávací Toulky Moravou.

AIESEC

AIESEC je mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává praxi formou zahraničních stáží a členství, čímž napomáhá rozvoji mladých lidí. Svojí strukturou a chodem se velmi podobá středním a větším firmám. Každý člen může vyzkoušet práci v různých oblastech (finance, marketing, sales, project management ...), avšak stále ve studentském prostředí.

 

Kontakt: e-mail, web, Facebook

Manažerský klub při PEF ČZU

Manažerský klub při PEF ČZU v Praze se zaměřuje na zprostředkovávání kontaktu studentů s lidmi pracujícími v soukromém sektoru. Naším cílem je obohatit teoretickou výuku o praktické aspekty a připravit tak studenty k úspěšnému zapojení se do pracovního procesu. Organizujeme diskuse se zajímavými a inspirativními osobnostmi, pořádáme soft skillová školení, nabízíme stáže doprovázené mentoringovým programem, konzultujeme a oponujeme bakalářské a diplomové práce, ... Manažerský klub stojí „... mezi teorií a praxí“.

 

Kontakt: e-mail, web, Facebook

SMAT -  Akční tým PEF

Akční tým PEF (neboli SMAT = Social Media Action Team) je stále se vyvíjející skupinou studentů a zaměstnanců PEF, která spravuje, monitoruje a komunikuje na sociálních sítích fakulty – Facebooku, Twitteru (@pefczucz), Google Plus, Foursquare a Instagramu. Podílí se na akcích pořádaných fakultou a přináší z nich foto i videoreportáže na sociální sítě i na své stránky. SMAT tak vytváří spojovací článek mezi PEF (oficiálními informacemi) a studenty či zaměstnanci. 

 
Kontakt: e-mail, web

Spolu na ČZU

SPOLU na ČZU – pro udržitelnou živoucí univerzitu. SPOLU se zaměstnanci univerzity, studentskými spolky, studenty i externími partnery přetváříme teoretické znalosti v oblasti udržitelného rozvoje do praxe. SPOLUpracujeme pro vytvoření ještě příjemnějšího a modernějšího kampusu naší univerzity. Zapojte s do našich projektů nebo přijďte s vlastním nápadem – kreativitě se meze nekladou! Jsme v tom SPOLU na ČZU!

 

Kontakt: e-mail, web, Facebook

Univerzitní křesťanské hnutí

Studium Bible pro studenty! Ať jsi křesťan nebo o Bohu jenom přemýšlíš, jsi zván. Jsme skupina studentů z různých evangelikálních křesťanských společenství, kteří spolu studují Bibli a zároveň připravují programy pro ty, kteří víru zkoumají. Setkáváme se ve společenské místnosti na koleji F4 ve 4. patře jednou týdně.

 

Kontakt: e-mail, web, Facebook

Galibi

Vysokoškolský LGBT klub pro všechny studenty, absolventy a jejich přátele. Pořádají společenské, kulturní, poznávací, sportovní a outdoorové akce.

 

Kontakt: e-mail, web, Facebook

Univerzitní tým roztleskávaček Wild Cheerleaders

Je tým studentek, jehož cílem je zpestřovat kulturní a společenské dění na ČZU a zároveň podporovat a povzbuzovat ostatní sportovce a týmy a v neposlední řadě také reprezentovat ČZU na soutěžích v cheerleadingu.

 

Kontakt: e-mail, web, Facebook

Spolek myslivců při FLD ČZU v Praze

Nový spolek sdružuje zejména studenty a zaměstnance Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (dále jen FLD ČZU), studenty a zaměstnance ostatních fakult ČZU. Spolek navazuje na předchozí tradici sahající do 90. let minulého století. Vítáni jsou všichni aktivní myslivci z řad studentů, kteří chtějí při studiu dělat něco nad rámec svých povinností.

 

Kontakt: e-mail, Facebook

↑obsah

Lékařská péče na ČZU

Na cestě od autobusu (107, 147) do kampusu míjíte budovu s řeznictvím a Komerční bankou. Nahoře nad řeznictvím pak můžete najít zdravotní středisko. To skýtá mnoho lékařských pracovišť, která můžete využít.

Lékařská pohotovost

Po - Pá 19:00 - 7:00
So, Ne, svátky
Nepřetržitě

Zubní pohotovost

Po - Pá 19:00 - 7:00
So, Ne, svátky
Nepřetržitě

Gynekologická ambulance – Gynelav, s. r. o.

MUDr. Andrea Zemanová
prim. em. MUDr. František Šula
Objednaní na tel. 224 382 396 nebo na www.gynelav.cz.

Těhotenská poradna v pondělí a úterý 13:30 - 15:00.

Stomotologické ordinace:

INSTAKO spol. s.r.o.
Sona Ghahramanyan
zdravotní sestra Daniela Štůlová
Tel.: 224 383 423

MUDr. Svatava Sinecká, MUDr. Irena Červená
Nutné objednání (nejlépe telefonické) předem. 
Tel.: 604 393 409

MUDr. Eva Čadková
Zdravotní sestra Ludmila Jírová
Tel.: 224 383 442

Praktický lékař, neurologie

MUDr. Pavel Lindovský, MUDr. Radka Baronová
Tel.: 224 383 422

Ordinace fyzioterapie a léčebné rehabilitace

Objednání u fyzioterapeuta
Tel.: 224 383 425

 


Ordinační hodiny a adresy na další lékařská zařízení najdete na našich stránkách v sekci „Otvíračky ČZU“.

↑obsah

 

Tohoto iZUN Průvodce po ČZU 2016 pro vás s radostí připravila redakce iZUN.eu

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Slavnostní otevření budovy CEMS II, tedy Centra ek...
Úvodní obrázek
Lidem, kteří se rozhodli během pátku 18.8. a...
Úvodní obrázek
  Přinášíme vám rozhovor, který byl součástí Papír...
Úvodní obrázek
V pátek se areál za vlakovým nádražím Švihov otevř...
Šéfredaktor
Za dobu, co jsem v iZUNu, prošly komentáře na naše...
Úvodní obrázek
5. díl povídky z kampusu, kde veškeré podobnosti s...