Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Out of ČZU

Benátská 2016: Rodinný festival, který zazářil jako diamant festivalové sezóny

18. Srpen, 2016
Úvodní obrázek
Počtvrté se konal 21. ročník open air festivalu Benátská ve Vesci u Liberce. Dalo by se říci, že se dříve úzce zaměřený festival na rock a metal změnou působiště přetvořil na multižánrový, který zaujme všemi druhy hudby, divadla a všechny generace. Letos vyšlo i počasí (žádné vedro ani déšť), a tak tisíce návštěvníků mohly být maximálně spokojeno.

Čtvrteční večírek byl večírkem pro nedočkavé. Brzy se však změnil v téměř regulérní festivalový program, kde vystoupili mimo jiné Jesus Christ Superstar a večer zakončil skvělý Brutus.. Na druhém podiu zářili Jaksi Taksi i Totální nasazení - škoda, že vystupovali proti sobě.

 

Benátská!

 

V pátek byl hlavní hvězdou večera Tygr z Walesu Tom Jones, který zaujal skvěle připravenou show, a i na svých 76 let překvapivě dobrým zpěvem. Skvělí byli De Bill Heads, Doktor PP, Anna K i Olympic. Pipes and Pints, zapojili do rockové muziky nejen nadšení, ale i dudy. Závěr obstarali Krucipüsk a Deathward. Kdo nechtěl jít spát mohl si ještě užít DJ ve stanu Radia Impuls.

 

Benátská!

 

Letos se i tady postavila REC Stage, scéna určená pro návštěvníky, kde každý mohl přijít a vystoupit. Dostal zapůjčené nástroje, aparaturu, zvukaře a ještě mu natočili CD. Ve čtvrtek vystoupil Pekař a jinak se tam střídal kde kdo.

 

 

V sobotu začal již v poledne Pavel Calta a i přes - pro něj - brzkou ranní hodinu dokázal zapojit diváky a vytvořit skvělou atmosféru. Pro Visací zámek to také muselo být náročné, ale vypořádali se s tím skvěle a odvedli výborný výkon. Celý kotel s nimi zpíval hiy jako Prezident je buzna i další. Volbou stage také bylo vidět věkové rozdělení diváků. Před hlavní Gambrinus stage, kde vystupovali mimo jiné, Hana Zagorová, Tublatanka, Divokej Bill, hvězda večera Michael Schenker a Dragonforce, se sešly poněkud dřívější ročníky. A před Česká televize stage, kde hráli Voxel, Sebastian, Atmo, UDG, Lipo, šílela hlavně mladší děvčata. Slza odvedla standardní výkon, ale s publikem moc nekomunikovali. P. Garand přetáhl svůj progam skoro o hodinu a tak došlo v velkému časovému zpoždění, které trochu odnesl Vilda Čok. Ten měl zakončovat festival na Česká Televize stagi, pak ho chtěli dát na Skutečnou ligu a nakonec zakončoval na Gambrinus stagi. Velké zmatky a pozdní hodina si vybraly svou daň a hodně lidí již nevydrželo.

 

Benátská!

 

 

Celkově se dá řici, že si Benátská našla své publikum a vyprofilovala se na rodinný, milý a příjemný festival pro všechny generace. Již se těšíme na další ročník.

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
isic
24. sezona PFK - Prague Philharmonia   Od 10....
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...