Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Out of ČZU

Moje práce v USA jako...Cook

9. Leden, 2017
Úvodní obrázek
Karina z Peru pracovala v USA jako pomocný kuchař. Přečtěte si jaké má zkušenosti s touto prací a jak jí pobyt v Americe ovlivnil do dalšího života.

Toužila po pořádném kontaktu s angličtinou a díky spřátelení se s kolegy z kuchyně získala nejenom kamarády z různých zemí světa, ale i možnost se jazyku dál věnovat doma v rodném městě.

 

Z jakého důvodu ses rozhodla jet na kulturně-výměnný pracovní program do Spojených států?

Mým hlavním cílem byl výjezd do anglicky mluvící země kvůli zlepšení angličtiny a získání nových zkušeností. Toužila jsem zažít životní dobrodružství v cizí zemi - práce a cestování v USA jím rozhodně bylo! Doma v Peru jsem již dříve učila malé děti základy angličtiny a teď díky dlouhodobějšímu pobytu s rodilými mluvčími jsem se zlepšila i já. Aktuálně sháním práci jako soukromá učitelka angličtiny v mém městě.

Co tvořilo náplň tvé každodenní práce?

Práce v kuchyni se mi během doby strávené u mého zaměstnavatele trochu obměňovala, ale šlo především o přípravu ingrediencí pro šéfkuchaře, kteří vařili celá jídla pro hosty restaurací hotelu. Jednalo se například o krájení zeleniny, loupání cibule, smažení slaniny či vajíček. Součástí práce byla také kontrola čistoty pracoviště před jeho použitím a jeho úklid po odpracované směně.

Work and travel

 

Jaké momenty či zážitky tě v práci těšily?


Když má člověk štěstí na lidi, tak je práce v podstatě kdekoliv pohodě. Já jsem byla nejraději, když jsem pracovala s jedním z šéfkuchařů, který byl se mnou trpělivý a zbytečně nás nestresoval. V kuchyni jsem mezi kolegy získala přátele a každá směna byla fajn díky tomu. A to mluvím o ranních směnách na pátou, během nichž se připravují snídaně.

Mluvila jsi o stresu, patřil k nevýhodám této pozice, či jak to je?

K práci v kuchyni patří časový pres a člověk se musí naučit vypořádat s neustálým nedostatkem času. Obzvlášť ze začátku dokud si není jistý, jak se jednotlivé věci dělají a vše mu trvá poměrně dlouho. První dny jsem se docela zapotila i při hlídání doby vaření jednotlivých věcí. Ale na to vše si člověk postupně zvykne a stane se to pro něj rutinou. Díky zkušenostem z restaurace s mořskými plody a rybami v Peru jsem si zvykla na nový typ organizace práce i v USA. Výhodou práce v kuchyni je, že rychle čas v práci rychle uteče, protože je pořád co dělat.

Work and travel

Jaké směny jsi pracovala a kolik dolarů sis vydělala za hodinu práce?

Většinu času jsem pracovala na snídaních a musela brzy vstávat. V době, kdy většina lidí vstávala a chodila do zaměstnanecké jídelny na snídani, já už měla pauzu v polovině směny. Výhodou bylo, že jsem měla brzy odpoledne volno a mohla jsem tak vyrazit ještě na výlet či se jít vykoupat, na nákup apod. Pracovala jsem 8 hodin denně, volno měla podle domluvy 1-2 dny z týdne a za hodinu dostávala 10 dolarů.

Komu bys pozici pomocného kuchaře doporučila?


Práce se hodí pro milovníky jídla a vaření. V kuchyni jste stále mezi lidmi, takže je výhodné být spíše extrovert nebo se připravit na postupné oťukávání s kolegy. Za odměnu vás totiž samou láskou na konci léta na rozloučenou posypou moukou a plácnou vám na obličej koláč, aby se vám nestýskalo :)


Poslední vzkaz od Kariny pro všechny, které láká program work and travel v zahraničí:

 

„Wanna get a life changing experience? Just go for it!"

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Vánoční trhy ČZU   Přípravy byly velké, ale natěše...
Úvodní obrázek
ZEMBAG Jedná se o pytel na skladování brambor,...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...