X

Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Out of ČZU

Nedělala Zagorku a zpívala až se Okoř chvěla

10. Červen, 2017
Úvodní obrázek
Hudba, slunce, zábava, vychlazené pivo, smích, déšť, radost => ŠŤÁVA. Tohle vše a ještě více bylo možné zažít minulou sobotu na prvním festivalu letošní sezóny – na Okoři se šťávou 2017. Čím letošní ročník vynikal a co se naopak moc nepovedlo? Čtěte dále.

Hudba se na Okoři rozezněla už v jedenáct dopoledne a vzhledem k hezkému počasí se areál začal plnit od začátku. Jako každoročně byly připraveny dvě stage, které se vzájemně střídaly. V pravé poledne na hlavní pódium vyskočil energický Sebastian a po něm hoši z Atmo Music. Nálada byla tou dobou velice příjemná, a to díky prostoru okořské louky, která sloužila převážně k odpočinku. Po Atmo přišel prostor pro vycházející hvězdičku Like It, která dělala předkapelu při turné kapele Chinaski.

Nastal čas návštěvníky znavené horkem trochu rozhýbat. Na to pořadatelé vyslali ty nejlepší – Rybičky 48. Tančili i ti, co to obvykle nedělají. Prostor před pódiem se hemžil pogujícími, zpívajícími a pařícími lidmi. V tomto tempu se pokračovalo i na Wohnouty. Ti nabádali k vracení se domů nad ránem a dle mého názoru to spousta fanoušků dodržela. Po Wohnoutech byl čas na občerstvení a chvilku oddechu, při čemž k poslech hrál O5&Radeček.

 

Hlavní stage a Rybičky 48

 

Následovala každoroční jistota festivalu, kapela České srdce. Hodně nelibozvučná se zdála být kapela Maniac, která přitáhla pozornost pouze svých málo fanoušků. Ostatní diváci poměrně trpěli, ale o to víc se těšili na velkou hvězdu Hanu Zagorovou. Konkrétně já jsem očekávala starou udýchanou babičku, co zazpívá pár písniček a celá vyčerpaná pojede domů spát. Spletla jsem se! Byla energická, usměvavá a plná elánu. Zkrátka přesně ta Hanička Písnička, jak ji všichni celý život známe z televize – ona se vůbec nemění a „nestárne“. Její vystoupení bylo opravdu výborné.

Hana Zagorová

Hana Zagorová a její kapela

 

Energií překypovala i věčně usměvavá skupina Jelen, která ani tentokrát nenechala doma Kateřinu Marii Tichou. Zpěvačka je vždy hezkou, nejen hlasovou ozdobou této mužské kapely. A jak se představil headliner Okoře se šťávou, skupina Horkýže Slíže? Jedním slovem nářez. Chalani zo Slovenska nikoho nešetřili. Ukázali, jak má správně koncert vypadat.

 

Energická kapela Jelen

Nástup slovenské kapely Horkýže Slíže

 

Velkým zklamáním letos byla neúčast Lukáše Pavláska v roli moderátora. Pavel Anděl sice dělal, co mohl, ale nedokáže do svého moderování vnést tolik humoru jako Pavlásek.

 

Co musíme festivalu letos vytknout? Obrovský nepořádek! Inu posuďte sami…

 

Odpadkový koš v areálu

Areál byl už od odpoledne posetý kelímky

 

Vedro sužovalo opravdu všechny. Každý to však řešil po svém. Někteří spali pod slunečníky či stromy, jiní se chladili zevnitř studenými alko a nealko nápoji či zmrzlinou Algida, která tu měla svůj stánek. Z alko nápojů pak nejvíce frčel na led točený Cider.

 

I když jsme se domnívali, že Okořskou šťávu letos slíznou Horkýže, musíme přiznat, že jim tento post vyfoukla malá velká zpěvačka Hana Zagorová. Již teď se těšíme, co na nás organizátoři vymyslí pro příští rok. My budeme u toho!

Fotogalerie

Celá galerie

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Samuel se v roce 2015 zúčastnil pěvecké soutěže Če...
Úvodní obrázek
Zmiňovaný institut sídlí nedaleko ČZU, hned u...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Vstupenky na ZAHAJOVACÍ GALAVEČER
ZAHAJOVACÍ GALAVEČER proběhne 12. 2. 2018 od 19:00...