Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Out of ČZU

Nenechte si ujít Within Temptation na Ostravě v plamenech

28. Červenec, 2016
Úvodní obrázek
Další ročník jednodenního festivalu Ostrava v plamenech se blíží! Už 6. srpna vám nabídne mladší i starší legendy metalu a hard rocku v čele s holandskými Within Temptation hrajícími symfonický metal a polskými death metalovými Vader.

Třetí ročník Ostravy v plamenech se koná v sobotu 6. 8. v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě. Oficiální web festivalu uvádí následující hudební program:

 

12:00 - 12:40 Forrest Jump
13:00 - 14:15 Doga
14:45 - 16:10 Oberschlesien
16:40 - 18:00 Axxis
18:30 - 19:50 Citron
20:20 - 21:40 Firewind
22:10 - 23:50 Within Temptation
00:20 - 01:50 Vader

 

Můžete se tedy těšit nejdříve na jihomoravské Forrest Jump. Tato kapela byla založena v roce 2001, hraje hardcore, do kterého míchá i další žánry. Následovat bude hard rocková Doga. Založena v roce 1988 v Karviné se tato kapela stala již klasikou české scény. Během své historie dělala předskokany Kabátu, legendám U.D.O. nebo Manowar.

 

Po českých textech kapel Forrest Jump a Doga přijdou polští Oberschlesien. Oberschlesien je stejně jako Forrest Jump a Doga obsazením chlapská kapela, která hraje industriální metal a, jak název napovídá, je ze Slezska. Do prostředí bývalého dolu a železáren ve Vítkovicích se tedy bude patrně výborně hodit. Byla založena až roku 2008 a zpívají polsky právě se slezským dialektem. Vydali zatím dvě alba a jsou velmi úspěšní.

 

Následovat budou němečtí anglicky zpívající power metaloví Axxis. Od roku 1988, kdy byla kapela založena, se již také stala legendou. Po nich přijde opět česká kapela, Citron. Od roku 1981 je to hard rocková kapela vedená Radimem Pařízkem. Zářez v podobě ceny Zlatého slavíka svědčil o masové popularitě kapely v 80. letech. Kapela se zuby nehty přes všechny peripetie drží a hraje dál, nenechte si je ujít. Po Citronu už se bude zpívat jenom anglicky. Přijde Firewind, řecká power metalová skupina. Původně založená roku 1988 kytaristou Gusem G., hrajícím od roku 2009 i s Ozzym, jako malý projekt. Tento malý projekt se ale rozrostl v kapelu a také již stihli vydat více než 10 alb.

 

To nejlepší na konec, Within Temptation a po nich Vader večer zakončí.

Úspěšná kapela Within Temptation byla v Holandsku založena v roce 1996. Jde o kapelu s vůdčím ženským hlasem, který je zpěvačky Sharon den Adel. Kapela hraje symfonický metal nebo symfonický rock. Večer zakončí polská death metalová legenda Vader. Založená 1983 je stále při vší energii a vydání dalšího alba chystá na letošní září.

Vstupné

 • 890 Kč základní vstupné, 840 Kč student s ISIC

Vstupenky lze koupit:

 • na internetu na vlastním webu festivalu, nebo na vstupenkových serverech Ticketportal, Ticketpro, Goout nebo
 • studenti ostraváci, kteří pobývají přes léto v Ostravě a okolí, mohou zakoupit vstupenky v nákupním centru Futurum v infostánku.

Jak se pražák dostane do Ostravy?

 • autem po bláznivé D1,
 • vlakem do stanice Ostrava - hlavní nádraží (z Prahy přímým spojem s dopravcem ČD, LEO Express) nebo do stanice Ostrava - střed (na Ostrava - hlavní nádraží přestoupit na vlak ČD směr Frýdek-Místek) nebo do stanice Ostrava - Stodolní (z Prahy přímým spojem s dopravcem RegioJet).

 

Varianta autem i vlakem nabízí stejnou možnost dostat se do Ostravy za cca 3,5 hod, nicméně pravděpodobnost, že se na dálnici vyskytne ucpávka, je značná. Cena dopravy autem a vlakem je srovnatelná pouze v případě, že naplníte celé své auto. Cena jedním směrem s ČD je nyní cca 150 Kč pro lidi s In kartou, pro zbytek cca 200 Kč. Cena s LEO Express se pobybuje mezi 250 a 350 Kč (pro ISIC o něco méně). S RegioJet dojedete do Ovy za 200 až 350 Kč (pro ISIC o něco méně).

Doprava po Ově na místo festivalu

Příchod na místo akce po vlastních nohách je ideální (pro studenty z okolí) od Ústředího autobusového nádraží (ÚAN) nebo pro ostatní z vlakové stanice Ostrava - střed. Stanice Ostrava - Stodolní je také v pohodlné pěší vzdálenosti, avšak o něco dál než Ostrava - střed.

 

Při příjezdu autem může být problém s parkováním v areálu. Bude zpoplatněné, ale hlavně bude nepravděpodobné, protože kapacita parkoviště není pro velké akce. Možnost zaparkovat by mohla být u nákupního centra u ÚAN.

Městská doprava z vlakového nádraží Ostrava - hlavní nádraží je nyní netradiční z důvodu rekonstrukce Nádražní ulice. (Na tradiční zastávky Stodolní nebo Elektra se tak MHD nedostanete.) Ze zastávky MHD Hlavní nádraží je nutné využít bus „NAD” do zastávky Karolina a tam přestoupit na tramvaj č. 1 nebo 2. Z tamvajky vystupte na zastávce Důl Hlubina nebo Vítkovice vysoké pece. Pro jízdu z hlavního nádraží k Dolní oblasti Vítkovice budete potřebovat 20korunovou jízdenku (platí 30 min ve všední dny, 45 min o víkendech a svátcích).

 

Důležité body v mapě zde (www.mapy.cz).

Může se hodit

 • info o rekonstrukci nádražní ulice zde a zde
 • dopravní schéma tramvají v Ově zde (noční spoje jsou také vyznačeny)
 • ubytko v Ově zde

Pozor, v podmínkách účasti na festivalu je uveden zákaz vstupu se psy a jinými zvířaty.

Tipy, kam se podívat před/po festivalu

Stodolní ulice nabízí přehršel barů i tanečních pódií, kde můžete popustit uzdu vašim tanečním kreacím až do svítání. Pokud pomineme noční výlet na Stodolní, můžete zkusit:

 • Svět techniky a exkurze v Dolních Vítkovicích (v areálu festivalu)
 • krásná lesnatá ZOO (zastávka ZOO)
 • procházka kolem Slezskoostravského hradu a výšlap na kouřící haldu Ema (žlutá tur. značka od zastávky Výstaviště)
 • procházka Komenského sady po nábřeží řeky Ostravice
 • vyhlídka z věže nové radnice (zastávka Nová radnice)
 • Ostravské muzeum ve staré radnici (Masarykovo náměstí)
 • hospoda Hobit s pivkem Qásek (pozor, v neděli zavřeno) a hospoda Mirror (oboje zastávka Husův sad)

 

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
Úvodní obrázek
Na Albertově i na Národní třídě jsme se setkali...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...