Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Out of ČZU

Rožmberk, udělej bordel!

17. Srpen, 2016
Hrady CZ - Rožmberk nad Vltavou
Louka v Rožmberku nad Vltavou... Místo, kde se každoročně odehrává jeden díl z osmidílného „seriálu“ Hrady CZ. Většinou je Rožmberk až nesnesitelně parný, ale tentokrát tomu bylo jinak - bahno kam se podíváš. Pojďme si to shrnout hezky popořádku.

Počasí je neúprosné, a tak byl celý páteční večer sychravý a studený. Kapely měly o to větší odhodlání fanoušky pořádně rozehřát. V 18 hodin se do toho opřel Xindl X i se svou slovenskou posilou Mirkou Miškechovou, se kterou zazpíval známý duet Cudzinka v tvojej zemi. Po nich se na Staropramen stage představili mladíčci ze skupiny Nebe. Tento famózní začátek poté trochu pokazil rapper Rytmus, který kvůli dopravní situaci nestihl dorazit na své vystoupení. Naštěstí vše zachránil jeho kolega Vladimír 518, který se svým producentem diváky zabavil po celou hodinu. Na své si v pátek přišli i starší návštěvníci, když si mohli poslechnout pecky od Pražského výběru, který si ke svému vystoupení přizval DJe Rockstara a také zpěvačku a herečku Ivu Pazderkovou. Tato kombinace byla opravdu velkým překvapením a bylo se nač dívat. Jestli se občas říká, že umělec rozzáří celou scénu, tak u Monkey Business to platilo dvojnásob. Na letošní šňůru totiž zvolili foskoreskující obleky a šaty včetně tkaniček a malůvek na obličej. Vše se opravdu dokonale hodilo k jejich energické show. První den festivalu uzavřeli muži v lesklé zbroji – Mandrage. Fanynky jejich vystoupení opravdu prožívaly a kluci díky tomu na pódiu řádili o to víc.

Xindl X a Mirka Miškechová

 

Monkey Business

 

Před špatným počasím a promáčenou trávou se lidé bránili opravdu různě.

 

Návštěvník festivalu

 

V pátek večer byly vyhlášeny i nejlepší masky Rožmberka, které byly posléze odměněny tekutinami, pochutinami a hrami od sponzorů Hradů.

 

Dětská maska - Gejši a Elzy

 

Od sobotního rána se všichni těšili na lepší počasí, které meteorologové slíbili. To si ale dávalo načas, takže nám v pravé poledne místo sluníčka musela stačit skupina No Name, jejíž frontman Igor během svého tanečního vystoupení zapózoval přímo pro naši fotografku.

Igor z No Name

 

Po nich před druhou stage nakráčelo o něco starší publikum, kterým den zpříjemnili Mňága a Žďorp. Další kapelou, která v sobotu ukázala, co umí, byli slovenští Desmod. Na ně se musel přijít podívat i ten, kdo je obvykle neposlouchá. Kapela měla totiž za zády dvě sličné vokalistky, na které se koukalo hezky nejen mužům. Zahráli i Rybičky 48, Skyline a po nich UDG. Bubeník UDG zkrátka nikdy nezklame svým převlekem ani láskou k fanynkám.

 

UDG

 

Poslech Vypsané fixy si spousta lidí zpestřila skokem z hrazení do publika. Kluci museli asi válet, když se dav tak rozřádil. Pak přišla na řadu jedna ze dvou nejočekávanějších kapel festivalu – Divokej Bill. Jejich vystoupení bylo strhující a dav skákal, jak si Billové pískali. Bohužel ale vyčerpali svou hodinu tak moc, že nezbyl čas na přídavek, z čehož byli návštěvníci poněkud skleslí. „Přestávku“ před vrcholem Rožmberka organizátoři vyplnili kapelou Pipes and Pints, která téměř nikoho nezajímala. Všichni si drželi své jisté místečko v kotli, aby jim nic ze show Pepy Vojtka a jeho bandy neuniklo. Skupina Kabát bohužel nechala vyklidit téměř celý VIP prostor a fotit se nesmělo. Můžeme vám ale s jistotou říci, že Kabáti jsou zkrátka mistři svého řemesla. Nesmrtelné písničky v kombinaci s jejich show nemá obdoby. Pokud byste je zatoužili vidět naživo, zamiřte na nějaký ze zbývajících Hradů – Hradec nad Moravicí, Bouzov nebo Bezděz.

 

Fanoušci Vypsané Fixy

 

Divokej Bill

 

Obrovskou zvláštností festivalu Hrady CZ bylo, že i když se teplota pohybovala okolo 15 stupňů, na celém festivalu byl zákaz prodeje teplého čaje. Jediný teplý nápoj, který byl k mání, byla káva. Toto bychom příště doporučili organizátorům lépe promyslet…

 

Heslo, které používali snad úplně všichni interpreti „udělejte bordel“ se snad naplnilo a Hrady si užili nejen umělci a návštěvníci, ale i organizátoři. My z iZUNu určitě ano a naši výherci jakbysmet. Tak zase příští rok!

 

Výherci soutěže

Fotogalerie

Celá galerie

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
isic
24. sezona PFK - Prague Philharmonia   Od 10....
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...