Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Sport

Golfový bronz z Kácova putuje na ČZU!

5. Říjen, 2017
Úvodní obrázek
Jako již tradičně každý rok i v tom 2017. našeho letopočtu část září patřila Akademickému mistrovství ČR ve hře na rány. Protože i na naší univerzitě studují golfisté, nemohli jsme na této akci chybět.

Letošní klání se uskutečnilo na zbrusu novém hřišti přibližně 77,7 kilometru od ČZU (dle údajů Google Maps 1 hodina a 3 minuty autem) Panorama Golf Resort nedaleko středočeského Kácova v termínu 12.-14. září. Soutěžilo se jak v jednotlivcích, tak v týmové soutěži, kde za naši univerzitu nastoupili hned čtyři hráči: Vít Kluger, Hanuš Weisl, Tomáš Holoubek a Lukáš Kvapil. Stejně tak se účastnil i autor článku, Jan Provazník, ale vzhledem k bolestivým vzpomínkám, zejména na druhé kolo, o jeho dalším účinkování pomlčíme. Snad jen dodám, že mých 117 ran je asi, jako kdyby atlet zaběhl sprint na 100 metrů za minutu a sedmnáct vteřin. Pro neznalé golfu i atletiky - je to prostě hodně.

 

Panorama Golf Resort

 


První kolo bylo odstartováno v úterý v 9:00 podle HCP účastníků ve skupinách po třech hráčích. Počasí bylo, navzdory předpovědím, fantastické. Z místních tří devítijamkových hřišť byla zvolena kombinace River a Meadows čili z místních to nejlehčí a středně těžké. Přesto těchto 18 jamek dokázalo některé hráče výrazně potrápit. Jen 11 z 35 účastníků dokázalo zahrát pod 80 ran. Vedení se ujal Erik Palkovský z VŠE v Praze. Náš Tomáš Holoubek dělil třetí místo, čili měl skvělou výchozí pozici do dalších kol. V týmech se ČZU zařadila na třetí místo za průběžně první VŠE a VUT Brno na místě druhém. Po hře následovala krátká týmová porada v nedalekém pivovaru.

 Jezírko u klubovny s jamkou č. 18

 

Druhé kolo pokračovalo v nastoleném trendu, tentokrát ovšem již se starty podle průběžného pořadí od nejlepších k nejhorším. Počasí tentokrát s lehkými přeháňkami a silným větrem, což se podepsalo na výsledcích. Ovšem Tomáš Holoubek znovu zahrál solidních 73 ran (1 rána nad par), a osamostatnil se tak na třetím místě. V pořadí družstev si týmy VŠE a VUT prohodily pořadí, tým ČZU ovšem stabilně držel poslední medailovou příčku a do finálového dne jsme si nesli solidní náskok deseti ran. Vzhledem k dosaženému výsledku (viz výše) autorem článku byla týmová porada v místním pivovaru pro jistotu o něco kratší, než ta úterní.

 

Celé drama vyvrcholilo ve čtvrtek 14. září. Počasí bylo báječné, stejně jako hřiště, které si udržuje špičkovou kvalitu celou sezónu, za což rozhodně patří organizátorům i greenkeeperům (člověk pečující o golfové hřiště) velký dík.


Tentokrát byl systém startu opačný, čili od nejhorších k nejlepším. Stejně tak se prohodilo pořadí devítek, kdy nejprve bylo na řadě hřiště Meadows a až poté River. To očividně nejlépe vyhovovalo Martinu Hromádkovi, který všem ostatním konkurentům vypálil rybník, když zahrál fantastických 66 ran čili 6 ran pod par hřiště, což je číslo, o kterém se běžnému golfistovi na osmnáctijamkovém hřišti může pouze zdát v těch nejdivočejších snech. Celkově tak dokončil turnaj se skóre 216 ran, a nechal tak za sebou nejbližšího pronásledovatele o 3 údery. To týmu VUT zároveň zajistilo výhru v týmové soutěži, na druhém místě skončila Vysoká škola ekonomická v Praze a konečně, na fantastickém třetím místě, Česká zemědělská univerzita!

 Panorama Golf Resort

 

Na následném tradičním ceremoniálu v klubovně byly předány diplomy, medaile a nemohl chybět ani tradiční skok vítězů do místního jezírka. Celkově se turnaj nebývale povedl a největší zásluhu na tom rozhodně nese hlavní organizátorka, paní Jana Giacintová, za což velmi děkujeme a už teď se nemůžeme dočkat, kde se toto klání uskuteční příští rok.

 

 

Celkové výsledky:
Kategorie muži:

  1. HROMÁDKA Martin - 216 ran
  2. KOSTELKA Vojtěch - 219 ran
  3. POKORNÝ Jakub - 220 ran
  4. HOLOUBEK Tomáš (ČZU) - 220 ran

Kategorie ženy

  1. KUCHAŘOVÁ Klára - 234 ran
  2. Sluková Kateřina - 241 ran
  3. Mechlová Eliška -  24 ran

Kategorie družstev

  1. VUT Brno - 677 ran
  2. VŠE v Praze - 678 ran
  3. Česká zemědělská univerzita v Praze - 726 ran

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Vánoční trhy ČZU   Přípravy byly velké, ale natěše...
Úvodní obrázek
ZEMBAG Jedná se o pytel na skladování brambor,...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...