OŠTĚPAŘ JAKUB VADLEJCH: Všechny výsledky si rád vydřu

Sunday 13. 8. 2017 | Sport

Ve včerejších hodinách to před televizními obrazovkami vřelo napětím. Palce i pěsti byly otlačené. Finále v hodu oštěpem drželo všechny fanoušky napjaté jako špagát. Náš student a světová špička JAKUB VADLEJCH hodil svým druhým hodem krásných 89,73 m a poškočil na krásné druhé místo na MS v atletice v Londýně!

 

Přinášíme vám rozhovor, který byl součástí Papírové verze iZUN v roce 2017.

 

Jako malý kluk jezdil prstem po mapě a hrál si na zeměpisce, později se zamiloval do práce se dřevem, nakonec ale jeho srdce získala atletika. Kuba Vadlejch je v současné době nejúspěšnější oštěpař, účastník dvou LOH a král prestižního atletického seriálu Diamond League a novopečený VICEMISTR světa z LONDÝNA.

 

 

 

Kubo, pro představu čtenářů, jak asi vypadá tréninkový plán vítěze Diamantové ligy?

 Jde o to, v jakém ročním období. Teď máme volno po sezoně. Začínáme většinou v říjnu/listopadu, a to klasicky – objemovým tréninkem. Tělo si potřebuje zvyknout na obrovské tréninkové dávky. Postupně se přechází (asi v prosinci) na krátké tréninky, o to intenzivnější, takže z dlouhých běhů se přechází na stovky, padesátky. Všechno se měří. Skáčeme trojskoky, pětiskoky… Co se týče há

...


více na www.izun.eu