Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Buďte ČZU! Přidejte se ke studentským organizacím!

20. Říjen, 2017
Úvodní obrázek
Měli jste někdy pocit, že chcete od školy víc než zápočtové testy a zkoušky? Napadlo vás někdy, že pivko Na Farmě a pár panáků na Kruháči není všechno a že máte chuť podnikat víc? Dejte toku svých nápadů správný vítr do plachet a přidejte se k některé ze studentských organizací!

Můžete být klidně rambo z TF a tíhnout k bylinkám, nebo ve dne vzorný zakřiknutý studentík excelující v genetice se slabostí pro párty. Ve studentských organizacích si každý, kdo chce, najde to správné místo.  

Nasměrujte své kroky 24. 10. mezi 11. a 14. hodinou do MENZY na Den studentských organizací! 

 

Tam se vám představí nejrůznější studentské organizace, které vám odhalí, co mohou nabídnout, a na co se v rámci členství v nich můžete těšit. 

 

V letošním roce se vám představí tyto organizace:

1. Asociace studentů při ČZU v Praze, z.s.

Studentská organizace, která je zaměřená na volnočasové aktivity nejen pro studenty ČZU. Akce mají především pobavit a zpříjemnit studium. Působení v organizaci má studentům přinést hlavně nové zkušenosti, kontakty, přátele a zábavu. Mezi projekty s nejdelší historií patří Ples studentů České zemědělské univerzity a Festival vína. 

 

Klíčová slova: zábava/sport/víno/tanec/tým

 

Hlavní projekty organizace

Ples studentů ČZU, Festival vína, Taneční kurzy, Civilizace, Člověče, nezlob se!, Pohár mistrů univerzity

Kontaktní webová stránka

www.asociacestudentu.cz

Kontaktní emailová adresa

asociacestudentu@gmail.com

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/asociacestudentu/

 

 

2. AIESEC ČZU PRAHA

Mezinárodní studentská organizace působící ve více než 120 zemích.  Prostřednictvím členského programu a stáží se snaží rozvíjet leadership potenciál v mladých lidech. Na ČZU pobočce mají studenti možnost vyzkoušet si HR, sales, account management nebo promo a PR. Působení v mezinárodním prostředí poskytuje možnosti pro osobní i profesní růst. Kromě toho práce v organizaci přináší zábavu, zkušenosti a zážitky. A jako bonus si můžete zlepšit angličtinu a poznat množství nových lidí.

 

 

Klíčová slova: dobrovolnictví/zahraničí/stáže/zábava/zkušenosti

 

Hlavní projekty organizace

SPEAK!

Kontaktní webová stránka

http://aiesec.cz/

Kontaktní emailová adresa

hana.jahodova@aiesec.cz,

kristyna.kopacova@aiesec.cz

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/aieseccr/

 

3. AEGEE-Praha

AEGEE-Praha je jedna z poboček AEGEE (Evropského fóra studentů), která představuje evropskou studentskou organizaci otevřenou všem studentům vysokých škol různých studijních oborů, zaměření, názorů a náboženského přesvědčení. Jejím hlavním cílem je šířit myšlenku evropské spolupráce mezi mladými lidmi. Prostřednictvím lokálních a mezinárodních eventů a aktivit sdružuje studenty a absolventy za účelem neformálního vzdělávání, interkulturní výměny (cestování) a boření stereotypů. Spojuje více než 10 000 mladých lidí ve více než 200 univerzitních městech napříč celou Evropou. Přidej se k nám, rozšiř si obzory a získej nové mezinárodní přátele!

 

Klíčová slova: mezinárodní spolupráce/cestování/zábava/osobní rozvoj/evropské dění

 

Hlavní projekty organizace

Summer University, Lokální meetingy každý týden (Workshopy, Cestovatelské meetingy, Team buildingové aktivity),

NWM (Network Meetings), Ex-Change

Kontaktní webová stránka

http://www.aegee-praha.cz/

Kontaktní emailová adresa

aegee@aegee-praha.cz

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/AEGEE.Praha/

 

 

4. AKČNÍ TÝM

Akční tým PEF je studentská organizace, která se stará především o sociální sítě Provozně ekonomické fakulty (FB, TW, G+, Instagram, Youtube, LinkedIn). Informuje studenty o aktuálním dění a připomíná jim důležité termíny nejen prostřednictvím již zmíněných sítí, ale také přes jejich web - smat.se. Pomáháme při pořádání školních akcí, píšeme články a pořádáme hry. Od roku 2016 pravidelně připravujeme díly studentské televize AT TV, ve kterých přinášíme exkluzivní reportáže z akcí a upozorňujeme na novinky, blížící se akce a další zajímavosti.

 
Klíčová slova: sociální sítě/fakulta/propagace/události/hry
 

Hlavní projekty organizace

Sociální sítě (FB, IG, TW, YT, LI, G+ a další), Studentská televize AT TV, Web smat.se, Hry a soutěže, Newsletter, Víte, že…, Kalendář - události na ČZU a PEF, Průvodce studenta, Podpora akcí (Rozlet PEF, VPP a dalších).

Kontaktní webová stránka

https://www.smat.se/

Kontaktní emailová adresa

smat@pef.czu.cz

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/akcnitym/

 


5. BeFair na ČZU

BeFair je studentská organizace, která se hlásí k principům společenské odpovědnosti. Podporuje trvale udržitelný rozvoj a lokální produkci. Důstojné pracovní podmínky, ekologická udržitelnost, rozvoj komunit, spravedlivá cena a zákaz dětské práce – to vše jsou pro ni zásadní témata a také zásady Fairtrade.


Klíčová slova: férovost/spolupráce/rozvoj/udržitelnost/odpovědnost

Hlavní projekty organizace

International Fair Party, Cestovatelské přednášky na ČZU, Férová snídaně, Živá knihovna

Kontaktní webová stránka

http://befairnaczu.mozello.cz/

Kontaktní emailová adresa

befairczu@gmail.com

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/BeFairCzu/

 

 

6. ČZU:Go! z.s.

S organizací ČZU:Go! se budete setkávat v průběhu celého svého studia. V září máte možnost se zúčastnit seznamovacích kurzů a přes celý akademický rok připravuje více než 40 členů organizace tématické párty, movie night, prezentační kurzy, sportovní turnaje a kurzy přežití v divočině. Společně s dalšími organizacemi připravuje velké akce typu Miss Agro, Majáles a Hokejová bitva. 

 

Klíčová slova: přátelství/jedinečnost/zážitky/možnosti/seznamovák

 

Hlavní projekty organizace

Seznamovací kurzy ČZU:Go!, Tématické párty na ČZU, Silent disco, Majáles, Miss Agro, Hokejová bitva

Kontaktní webová stránka

czugo.cz

Kontaktní emailová adresa

predseda@czugo.cz

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/akceczu

 


7. ESN CULS Prague, z.s.

Organizace ESN CULS Prague je pro studenty a dobrovolníky, kteří mají rádi international lifestyle a pomáhají zahraničním studentům kvalitně strávit čas na univerzitě v rámci jejich mobilit. Spravuje buddy program, organizuje Welcome week na začátku semestru, pořádá různé akce pro české i zahraniční studenty během celého semestru (výlety, exkurze, mezinárodní večeře). ESN CULS Prague je lokální sekcí jedné z největších mezinárodních studentských organizací ESN (Erasmus Student Network).

 

Klíčová slova: erasmus/exchange/international club/students/mobility

 

Hlavní projekty organizace

Buddy program na ČZU

Pomoc zahraničním studentům

Organizace eventů

Vytváření mezinárodního prostředí

Kontaktní webová stránka

www.esnculs.cz

Kontaktní emailová adresa

info@esnculs.cz

Facebooková stránka

www.facebook.com/esnculsprague8. iZUN.eu, z.s. 

Studentská organizace iZUN.eu funguje na univerzitě již 9 let. Naší hlavní náplní je psaní univerzitních novin a informování studentů o aktuálním dění na škole. Samozřejmě jen nepíšeme, také realizujeme nejrůznější akce a projekty, jako je například Miss Agro či Oficiální zahajovací párty ČZU, naší nedílnou součástí je také videotvorba na iZUN TV. Na našich webových stránkách naleznete články, reportáže z akcí včetně fotoreportů, užitečné informace, jako je třeba průvodce prváka, a mnoho dalšího. Takže čtěte iZUN!

 

 

Klíčová slova: informace/aktuálnost/zábava/objektivita/tradice

 

Hlavní projekty organizace

Univerzitní noviny, Oficiální zahajovací party ČZU, Miss Agro, iZUN TV

Kontaktní webová stránka

www.izun.eu

Kontaktní emailová adresa

redakce@izun.eu

Facebooková stránka

www.facebook.com/iZUN.eu/

 

 

9. POINT ONE, z.s.

Point One je podnikatelský inkubátor České zemědělské univerzity. Co-workingové centrum, které nabízí studentům prostor pro jejich podnikatelské nápady – a to obrazně i doslova. Studenti mohou již v průběhu svého studia zjistit, zda jejich nápad je realizovatelný, ale co je možná ještě cennější, dostat se do komunity lidí se stejným zájmem a zapálením. Point One poskytuje nejen zázemí a pracovní prostor, ale zároveň individuální podporu profesionálních poradců, koučů a účast na tematických workshopech a seminářích, či setkání s úspěšnými podnikateli.

 

Klíčová slova: podnikání/startup/mentoring/co-working/investice

 

Hlavní projekty organizace

Inkubační program

Kontaktní webová stránka

http://pointone.czu.cz/

Kontaktní emailová adresa

pointone@czu.cz

acebooková adresa

https://www.facebook.com/PointOneCzu/

 

 

10. CULS PRAGUE FORMULA RACING, z.s.

CULS Prague Formula Racing je tým studentů, kteří nechtějí jen sedět v lavicích a zírat z okna. Jejich cílem je během jednoho roku sestavit schopný tým, vyprojektovat monopost formule, vytvořit business plán skutečné výroby a sehnat finance na jeho stavbu. Co dál? Monopost postavit a vyrazit na mezinárodní závody a porovnat síly s univerzitami z celého světa. A nejde jen o výkon formule, soutěží se také v obhajobě vytvořeného business plánu před odbornou porotou a mnohém dalším. Po závodech nezbývá než si užít dosaženého úspěchu, a tím se celý projekt ocitá opět na svém začátku - vyprojektovat, sehnat peníze… A tak stále dokola, rok co rok. Vše ze skutečných materiálů, za skutečné peníze, z hlav skutečných studentů.

 

Klíčová slova: motorsport/skutečný projekt/engineering/marketing/závody

 

Hlavní projekty organizace

Monopost FS.04 Sparkle / FS.05

Kontaktní webová stránka

http://culsracing.cz/

Kontaktní emailová adresa

contact@culsracing.cz

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/CulsRacing


 

11. Manažerský klub při PEF ČZU v Praze, z.s.

Manažerský klub při PEF, ČZU v Praze z.s. je zájmový spolek, který nestagnuje a je otevřen novým lidem a zkušenostem. Zprostředkovává vzájemné sdílení znalostí a dovedností v oblasti managementu a marketingu. Není zaměřen pouze na „teoretické“ přednášky, ale zaměřuje se i na workshopy vedené odborníky z praxe. Manažerský klub při PEF, ČZU v Praze z.s. spolupracuje např. s firmami Seznam.cz, LMC, Sun Marketing atd.

 

Klíčová slova: praxe, odborníci, manažeři, workshopy, zkušenosti

 

Hlavní projekty organizace

workshopy, přednášky pro studenty, zaměstnance a všechny ty, které daná problematika zajímá

Kontaktní webová stránka

http://www.manazerskyklub.cz/

Kontaktní emailová adresa

info@manazerskyklub.cz

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/manazerskyklub

 


12. GALIBI, z.s.

Vysokoškolský gay-lesbický spolek určený pro studenty všech vysokých škol, absolventy i jejich přátele. Naším hlavním cílem je vytvořit pro naše členy přátelskou atmosféru a prostředí, ve kterém se budou cítit dobře a nabídnout gay studentské minoritě a gay-friendly osobám možnost trávení a využití volného času. Snažíme se pořádat široké spektrum aktivit tak, aby si každý mohl vybrat podle svých zájmů (setkání v baru, večer s deskovými hrami, plavání, fotbal, bowling, piknik, a další).

 

Klíčová slova: LGBT, setkání, výlety, Deskovky, zábava

 

 

Hlavní projekty organizace

pravidelná setkání, Deskovky, pohybové aktivity

Kontaktní webová stránka

www.galibi.cz

Kontaktní emailová adresa

predseda@galibi.cz

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/GalibiCZ/

 

 

13. Spolu na ČZU

V klubu Spolu na ČZU se sdružují lidé se zájmem o udržitelný rozvoj společnosti, ochranu životního prostředí a potravinovou soběstačnost. Klub není jen o teoretických znalostech, ale převážně o jejich praktické aplikaci v konkrétních projektech. Propojuje studenty s akademickými i dalšími zaměstnanci a společnými silami se snaží vytvořit tzv. UDRŽITELNOU univerzitu. Chtějí vytvářet příjemné studijní, pracovní a odpočinkové prostředí, okrášlit náš areál jedlými keři, stromy a bylinkami pro zdravější doplnění jídelníčku studentů, chránit půdu a zeleň, podporovat biodiverzitu a vzdělávat a informovat o udržitelném životním stylu, alternativách a možnostech aktivního života na ČZU.

 

KLíčová slova: udržitelnost / soběstačnost / ekologie / aktivity / studenti

 

Hlavní projekty organizace

SPOLU na BRKO, SPOLU na KOŠE a SPOLU na VÝSADBU

Kontaktní webová stránka

http://spolunaczu.webnode.cz/

Kontaktní emailová adresa

spolunaczu@gmail.com

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/SPOLUnaCZU/

 

 

14. Kolejní rada, z.s.

Kolejní rada (KR) je statutárním zástupcem studentů ubytovaných na kolejích a nezávislým poradním orgánem vedoucího koleje, vedoucího údržby a ředitele KaM.  

Kolejní rada je povinna se zabývat podněty studentů ubytovaných na koleji a přiměřeným způsobem na ně odpovídat. Přispívá svou autoritou k vytváření příznivé atmosféry pro ubytování a studium na kolejích ČZU a vede ubytované studenty k dodržování KŘ, pořádku a vhodnému společenskému chování, včetně dobrého zacházení s kolejním majetkem.

 

Klíčová slova: práva/studenti/zábava/mladí/dobrý pocit

 

Kontaktní emailová adresa

kolejniradaczu@seznam.cz

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/groups/746189348738391/ 15. Studentský zájmový spolek FLD ČZU, z.s.

Studentský zájmový spolek FLD ČZU vznikl zejména za účelem podpory zahraničních vztahů. Jeho záměrem je reprezentace fakulty na zahraničních lesnických setkáních či konferencích a v budoucnosti také pořádání takovýchto akcí na území ČR. Dalším cílem spolku je prostřednictvím různých akcí zprostředkovat komunikaci mezi studenty a vedením fakulty. Dále se snaží podporovat kulturní dění na fakultě např. pořádáním odborných přednášek na lesnická témata a promítáním filmů. Nově také začali organizovat řadu akcí a výletů pro přijíždějící ERASMUS studenty na fakultě. Spolek je také členem IFSA - mezinárodní asociace studentů lesnictví.

 

 

Klíčová slova: mezinárodní spolupráce/IFSA/kultura/konference/reprezentace FLD

 

Hlavní projekty organizace

Mezinárodní reprezentace FLD na zahraničních setkáních, podpora kulturního života na FLD

Kontaktní emailová adresa

szs.fld.czu@gmail.com

Facebooková stránka

https://www.facebook.com/szs.fld.czu/ 

 16. Wild Cheerleaders, z.s.

Tým roztleskávaček působí na ČZU od roku 2012 pod názvem Wild Cheerleaders a pravidelně se účastní řady univerzitních akcích, např. Hokejová bitva univerzit, Miss Agro, Sportovní hry zaměstnanců, Ples studentů ČZU atd. Nad rámec tohoto se dívky z Wild Cheerleaders připravují na celorepublikové soutěže, kde se pravidelně umisťují na předních pozicích. V roce 2015, 2016 a 2017 vyhrály Mistrovství České republiky v cheerleadingu, a tím mohly reprezentovat ČR a ČZU na Mistrovství Evropy, což pro celý tým znamenalo nezapomenutelný zážitek.

 

Klíčová slova: cheerleaders/tým/sport/tanec/akrobacie

 

Hlavní projekty organizace

reprezentace ČZU na soutěžích na republikové i mezinárodní úrovni, podpora dalších projektů a akcí ČZU např. Hokejová bitva univerzit, Miss Agro, Ples studentů ČZU atd.

Kontaktní webová stránka

www.wildcheerleaders.cz

Kontaktní emailová adresa

wildcheer@seznam.cz

Facebooková stránka

facebook.com/wildcheerleaders

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
isic
24. sezona PFK - Prague Philharmonia   Od 10....
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...