Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Nová budova CEMS II konečně otevřena!

12. Září, 2017
Úvodní obrázek
Po dlouhých měsících, kdy se studenti i zaměstnanci naší univerzity museli při své každodenní cestě do školy či do práce trpělivě vyhýbat vozidlům stavby, dle pokynů informační cedule přecházet na druhý chodník a někdy i snášet hluk či prach šířící se z prostoru vedle hlavní budovy PEF, jsme se všichni dočkali. Lešení zmizelo a červená budova zářící čistotou a novotou dnes poprvé otevřela své dveře veřejnosti.

Slavnostní otevření budovy CEMS II, tedy Centra ekonomicko-manažerských studií, připadlo na 12. září 2017. Milé hostesky u hlavního vchodu vítaly každého příchozího úsměvem a sklenkou sektu, a tak když se přiblížila 11. hodina dopolední, kdy měla být akce oficiálně zahájena, nová budova již byla poměrně zaplněna davy lidí, mezi nimiž rozhodně nechyběli ani ti, kteří mají na její realizaci značné zásluhy. Téměř přesně úderem 11. hodiny se ujal slova Mgr. Josef Beránek, tiskový mluvčí ČZU, který přivítal všechny přítomné a jmenovitě pak ty, kteří se již o malou chvíli později mohli chopit nůžek a přistoupit ke slavnostnímu přestřižení pásky.

 

Vchod do nové budovy CEMS II

 

Sklenky přichystané k přípitku

 

Tohoto slavnostního aktu se samozřejmě zúčastnil rektor ČZU, prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c. Dále pak nechyběl např. emeritní rektor ČZU a emeritní děkan PEF prof. Ing. Jan Hron, DrSc., dr.h.c., současný děkan PEF Ing. Martin Pelikán, Ph.D., také rektor UK prof. Tomáš Zima, předseda Senátu Parlamentu ČR pan Milan Štěch, náměstkyně MŠMT ČR pro řízení ekonomické sekce paní Zuzana Matušková, nebo třeba předsedkyně Akademie věd ČR paní Eva Zažímalová.

 

 

 


 

 

"Cesta k realizaci tohoto projektu nebyla vůbec snadná."

 

Po přestřižení pásky následoval proslov rektora ČZU. V následujících minutách jsme tak měli možnost dozvědět se nejen, že o výstavbě CEMS II se začalo poprvé mluvit krátce po otevření budovy CEMS I, tedy již v roce 2006, ale také, že cesta k realizaci tohoto projektu nebyla vůbec snadná. Záleželo na mnoha okolnostech, názorech spousty lidí, kteří se ve svých funkcích neustále měnili a přicházeli lidé noví, s novými názory, na jejich vzájemné spolupráci a celkové náklonnosti k podpoře rozvoje výuky ekonomiky na ČZU. Pan Jiří Balík pak jmenovitě poděkoval bývalému náměstkovi MŠMT ČR, panu Mgr. Tomáši Hrudovi, jenž rozhodně nezastával názor, že by snad výuka ekonomie měla patřit jen na VŠE, a za jehož působení ve funkci (v období 2012-2014) se tak konečně začalo pro takřka vysněnou budovu CEMS II blýskat na lepší časy.

 

Nejlepší komentář

 

 

Teď tedy trochu čísel, která ostatně k ekonomické fakultě tak nějak neodmyslitelně patří. 10. srpna 2015 bylo vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Tím se nakonec stala společnost Zlínstav, a.s. ze Zlína, projektantem byla společnost STOPRO, s.r.o., sídlící na Praze 5. Samotná stavba byla zahájena 25. ledna 2016 a dokončena 8. června 2017. Celková doba výstavby tedy byla 16 měsíců a 14 dnů. Náklady na realizaci budovy CEMS II činí 164,3 mil. kč včetně DPH. Uvnitř budovy naleznete 3 velké posluchárny pro 60 studentů, 23 seminárních místností (s kapacitou buď pro 36, 30 nebo 24 studentů) a 11 konzultačních místností.

 

 Slavnostní přestřihnutí pásky

 

Nový přednáškový sál

 

Na závěr svého proslovu pan rektor znovu všem poděkoval a předal slovo panu Milanu Štěchovi. Dále se poděkování ujala paní Zuzana Matušková, která podotkla, že nová budova krásně a velmi vhodně doplňuje celý areál naší univerzity. Ke slovu se pak dostal i rektor UK Tomáš Zima a děkan PEF pan Martin Pelikán, který mimo jiné nezapomněl zmínit i stovky dělníků a řemeslníků, kteří tuto novou moderní budovu vystavěli.

 


 

 

"Nová budova krásně a velmi vhodně doplňuje celý areál naší univerzity."

 

 

V 11.30 za slavnostní fanfáry trubačů (studentů Lesnické a dřevařské fakulty) pak rektor ČZU Jiří Balík pozvedl sklenku k oficiálnímu přípitku, který doprovodil moudrými slovy. Připomněl nám, že budova je jen součástí celku. Ale důležití jsou i lidé. Tedy především my, studenti. My tvoříme ČZU takovou, jaká je.

 

 

Po přípitku a posledním potlesku následovala neformální, individuální prohlídka vnitřních prostor a následně se postupně všichni odebrali do prvního poschodí, kde už byl pro všechny připraven velmi bohatý raut.

 


 

 

 

"Budova je jen součástí celku. Ale důležití jsou i lidé. Tedy především my, studenti."

 

Závěrem můžeme jen dodat, že vzhledem k tomu, že letos slaví Provozně ekonomická fakulta výročí 65 let od svého založení (v roce 1952), nemohla si snad ani přát lepší „dárek k narozeninám“, než je nová budova CEMS II. Tak doufejme, že se v ní bude dobře studovat nejen všem studentům současným, ale i těm budoucím, kteří třeba teď ještě ani nevědí, že se na ČZU za pár let ocitnou… :-)

 

 

 

 

Všechny fotky z akce naleznete zde ve fotogalerii a taky na našem FB.

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Konečně!

Tu dispozici a umístění hlavního vchodu musela vymýšlet nějaká hodně chytrá hlava. Kdo asi bude obcházet půl baráku při cestě od autobusu? Neotočili náhodou stavbaři plán o 45 stupňů? Trávník u "bočního" vchodu směrem na Kamýckou to má spočítané během prvního týdne semestru :-(

Dispozice není úplně nejšťastnější, a jedná se pouze o nouzový východ, takže tam tudy bude každý odcházet. Dále by mě zajímalo, kde se nachází třetí posluchárna pro 60 lidí, a rozhodně bych nepoužil spojení velká posluchárna s kapacitou 60 osob. Jako o velké posluchárně bych mluvil ve porovnání s EI- EIII nebo TI.

Děkujeme za komentář. Každopádně, jako o "velké posluchárně" o ní mluvím pouze v porovnání s ostatními místnostmi a učebnami v budově CEMS II. Rozhodně jsem tím nechtěla říct, že se jedná o jedny z největších poslucháren v rámci celé ČZU ;)

Výuka ekonomiky? To snad opravdu ne.

např. http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/encyklopedie/_zprava/jaky-je-rozdil-mezi-ekonomii-a-ekonomikou--1668894
http://www.rozdily.cz/Rozd%C3%ADl_mezi_ekonomi%C3%AD_a_ekonomikou
http://ekonomikaonline.cz/338/rozdil-mezi-ekonomii-a-ekonomikou/

Moc děkujeme za upozornění na tento překlep, v proslovu to sice takto skutečně zaznělo, nicméně už jsem to opravila ;)

A kdopak takový proslov pronášel? Který významný řečník? Rektor? Ona nemá škola nějakého tiskového mluvčího, který mu projev nejdříve projede nebo dokonce připraví? Nebo ani on to neví?

Jo rekl to primo rektor, tady je zaznam z ty akce najdi si jeho proslov https://www.facebook.com/pef.czu.cz/videos/10154696363361744/ A kdo rektorovi pripravuje proslovy fakt nevim, se ho jdi zeptat xD

Jo díky, fakt to řekl :-)))

hodinky holinky, astrologie astronomie, metrologie meteorologie....

asi ho tak rozčílila vzpomínka na názory náměstka Kouckého

Vždyť to říkám že to řekl xD taky si myslím že se zkrátka nechal ,,unést" vzpomínkami no ;) Není zač ;)

Tak mi ty chytraku oduvodni proc existuje katedra ekomiky a katedra ekonomickych teorii, bohuzel pro tvoji smulu lze ucit jak ekonomii tak ekonomiku. A slovickari si jak chces, jebej holcinu ktera ve volnem case neco napise. Vas, kteri tady ctete a komentujete abyste si rejpli je vas dost, tleskam ti a i ostatnim

Mockrát děkuji za tento komentář a zastání :) Musím říct, že něco takového jsem ani nečekala a rozhodně mě to velmi potěšilo :)

Zároveň bych ráda upozornila na skutečnost, že my (redaktoři, autoři článků a celý tým iZUNu) jsme na připomínky a kritiku samozřejmě připraveni a přijímáme ji- nicméně je rozdíl mezi věcnou kritikou něčeho, co může autor článku ovlivnit, a naopak mezi poněkud ,,zbytečnými" poznámkami... jako třeba kdo připravuje panu rektorovi proslovy xD

Proto ještě jednou děkuji za komentář :)

Myslím, že rozdíl (a to značný) je dost jasně vysvětlen výše. Pokud to není někomu jasné, jeho problém. Proč se katedra jmenuje takto, to opravdu nevím. Pokud mi je známo, dříve se jmenovala jinak.
Rektor tam řílká "Ekonomika je jen na VŠE. " No a to mu měl někdo zkorigovat.

Tak doufám, že budou chodit alespoň jednou týdně do školy, když mají nové prostory...nebo jen navýší počty studentů PEF?

Navýší, protože bude nutný platit osvětlení, úklid atd....
Ale mj. těm "studentům" je to přece jedno, ti tam jdou (z valné většiny) právě proto, že tam nemuseji chodit, ale maji všechny výhody studentů, minimální účast, minimální požadavky a nakonec i diplom

Samozřejmě, že chtějí, aby měli studentské výhody a minimální účast. KDO BY SAKRA NECHTĚL?! :DDDDD

Ti, kdo studují takové školy, kde se něco chtějí naučit....
Kupodivu i takové školy a takoví studenti jsou....
A z takových škol pak absolventi třeba té EKONOMIE mají plat tak minimálně o 10-20 t. více ( 5 let po absolvování) a rozdíl pak dále roste.
Mj. lékaře, který bude chodit jednou týdně do školy, také nechci.

Vždyť jo, to už je pak na každém, jakou motivaci má a jaký typ školy si vybere :) Jinak pevně doufám že s takovým lékařem se snad nesetkáme... můj táta učí na 1. Lf UK a vím, že každoročně tam spoustu takových ,,studentů" nemilosrdně vyhazují...

Já si upřímně myslím, že obory typu projektové řízení na navazujícím nebo veřejná správa má dobré uplatnění - naopak pae a paa obsahuje přesně ty studenty, o kterých jste mluvili výše.

Když si vezmu, kolik těch absolventů je, a BUDE, tak s Vámi nesouhlasím

Zatím to tak je. Absolventi VŠE (těch je hodně, masovka- ale na jiné úrovni něž PEF ČZU), IES (těch je málo,hodně těžká matika) a CERGE (těch je opravdu pár, ovšem to je zcela mimořádná škola a má jen Mgr. a Ph.D.) mají jiné uplatnění a tedy i jiné platy. Statistiky mluví celkem jasně. Mluvím jen o Praze. Samozřejmě jsou občas výjimky.

Ono totiž kvalitu školy fakt nedělá počet postavených krabic. A jít cestou minimálních požadavků je cesta do pekel.

Menší video report z akce ;-)

Holý neštěstí... než otevírat další barák, tak bych se spíš zaměřil na kvalitu...

Postavit barák je mnohem snadnější než zvýšit kvalitu. Jednak by si vedení PEF muselo přiznat, jaký je opravdu stav. Museli by se najmout pedagogové odjinud (alespoň tak třetina), kteří by zvýšili kvalitu výuky, ale co s těmi současnými? Musela by škola najít odvahu vyhazovat ty studenty, kteří na studium nemají, atd., to by ovšem škola neměla peníze.

Kdyby se místo týhle zbytečnosti radši zrekonstruovala aula!!! Achjo.

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
isic
24. sezona PFK - Prague Philharmonia   Od 10....
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...