Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Odzvonilo podvádění při testech?

1. Duben, 2017
Úvodní obrázek
Česká zemědělská univerzita jako první vzdělávací zařízení v ČR plánuje bojovat proti podvodům při studiu moderními prostředky. Proto již od konce tohoto semestru budou postupně instalovány rušičky mobilního signálu ve všech učebnách.

Škola se k tomuto kroku rozhodla na základě mnoha stížností, jak ze strany pedagogů, tak studentů, kterým již nadále nevyhovují nerovné podmínky u zkoušek. Převážně se stížnosti týkaly podvodného jednání u zkoušky z Ekonomiky agrárního sektoru.

 

Z těchto důvodů univerzita začala spolupracovat s Vězeňskou službou České republiky, která má s instalací takovýchto zařízení zkušenosti již od roku 2002, kdy byla první rušička instalována ve věznici na Borech.

 

Pilotní projekt aktivace rušiček bude zahájen již v tomto semestru. Na samotné technické detaily jsme se již zeptali Ing. Aleše Šimonovského z Odboru elektronické komunikace ČZU:

Jsme velmi rádi, že se nám povedlo po mnoha urgencích přesvědčit vedení školy, že tyto kroky jsou nutné k narovnání akademického prostředí a toto je dle nás nejzdařilejší projekt od zákazu selfie tyčí v minulém roce (psali jsme zde). Testovací fáze započne společně se zápočtovým týdnem končících ročníků, čili 22. 4. 2016, na Provozně ekokomické fakultě, do konce semestru pak budou rušičkami osazeny všechny budovy s výjimkou Menzy. Následně bude začátkem května vypnut i wi-fi internet Eduroam. 

Proto počítejte, že si od tohoto data nezavoláte, ani nezkontrolujete Instagram, alespoň tedy v prostorách školy. Pro urgentní případy bude k dispozici pevná linka na každém studijním oddělení, minuta hovoru bude stát 7 korun, v případě volání rodině s kartou ISIC bude poskytnuta sleva ve výši 10 %, tudíž pouze 6,30 Kč za minutu. 

 

Tento nápad pravděpodobně vítá i iniciátor projektu a předseda hnutí „Studenti proti mobilům“, Kamil Svačina, který bohužel nebyl na telefonu k zastižení, tudíž nebylo možné se ho na cokoliv zeptat.

 

Podrobnosti o umístění jednotlivých zařízení Vám přineseme v příštím týdnu.

 

 

 

Nejlepší komentář

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Povedený žertík, nicméně i ve skutečosti by to mělo něco do sebe :)

Málem jsem Vám to sežřala i snavijákem :D. I když bych byla částečně pro. Když si někdo ke zkoušce vyrobí tahák, budiž, aspoň na tom pracoval. Ale dost mě štve když si někdo otevře mobil a při zkoušce to kompletně obšlehne z něj.

Vůbec bych se tomu nebránila, ale to by se pak počet studentů snížil minimálně na polovinu. :D

Jinak super apríl :D

To by se ve škole tak moc hodilo, ze jsem skoro doufal, ze to neni apríl.. Nikdy jsem u zkoušky nemel tahak ani jinak nepodvadel, a mam prumer do 1,3 a prospechovy stipko. Jde to, staci se tomu trochu věnovat a ne jenom chlastat a stezovat si, že je predmet narocnej, vyucujici naprd, zkousejici nefer, test spatne zadanej atd.

Tak to bych se nedostal ani z prvaku

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Vánoční trhy ČZU   Přípravy byly velké, ale natěše...
Úvodní obrázek
ZEMBAG Jedná se o pytel na skladování brambor,...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...