Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Psí radost je ta nejlepší!

6. Prosinec, 2017
Úvodní obrázek
Čas vánoční nám už pomalu klepe na dveře. Co takhle udělat svým pejskům radost koupí Dogsie, balíčkem plným pamlsků? Projekt psí radosti je založen na pravidelném odměňování vašich psích mazlíčků, což každý z nich určitě uvítá vrtěním ocásku.

 

Jak vás napadlo vytvořit tento projekt Dogsie?

Tomáš: Byl to celkem dlouhý proces. Předtím jsme pracovali ještě na něčem jiném, ale od toho jsme upustili. Pak nás zaujala myšlenka těchto balíčků s překvapením, která vznikla v Americe před několika lety. Věděli jsme, že bychom chtěli dělat něco takového, protože se nám to líbí a není na to zase taková potřeba velké vstupní investice. Hledali jsme proto něco, co máme společného, co máme rádi a skončili jsme u pejsků. Ty máme totiž oba. Pak už jen zbývalo vymyslet koncept toho, jak to bude vypadat.

 

Proč jste se rozhodli, že své podnikání rozjedete v Point One?

Ušní známka zpovídaných

Jména: Matyáš Dřevo a Tomáš Pokorný

Povolání: Studenti ČZU, zakladatelé Dogsie

Krátký životopis:
Jejich projekt Dogsie vznikl v roce 2016 jako reakce na přeplněné psí útulky a množírny. Z každého prodaného boxu jde 20 % na kluky vybranou psí pomoc.

Matyáš: Je zde mnoho přidaných hodnot, které Point One nabízí. Například
skvělé prostředí a samozřejmě i lidi. Kdykoliv potřebujeme pomoct a nevíme si
s něčím rady, tak nám tady vždy někdo pomůže. Pořádá se tady i mnoho
zajímavých workshopů a máme zde k dispozici i mentoring od zkušenějších lidí.
S naším předchozím projektem jsme byli i jedni z prvních, kdo se stali součástí
Podnikatelského inkubátoru, dneska nás je tu už mnohem více.

Tomáš: Inkubátor je hlavně rádce do začátku podnikání. Na začátku sem přijde člověk s myšlenkou na podnikání a asi po roce a půl by měl odcházet s hotovým projektem, který by měl být již umístěný na trhu.

Dogsie

 

Už je tomu rok, co vznikl nápad na balíčky radosti. Jak moc jste se za tu dobu s vaším podnikáním posunuli?

Tomáš: Hodně a mnohem více než jsme čekali. Nejvíce se to posunulo za poslední 4 měsíce. Prvních 5 měsíců jsme na tom pracovali a různě zkoušeli co a jak. Díky tomu, že stále studujeme, se náš projekt zase tak rychle neposouval. Obuli jsme se do toho až o letních prázdninách.

Matyáš: Kdybys nám před rokem řekla, že budeme tam, kde jsme teď, tak
bychom ti moc nevěřili. Myslím si, že i my osobně jsme se za tu dobu někam
posunuli. A teď nám Dogsie obrovsky roste pod rukama.

Kolik tedy měsíčně odešlete balíčků?

Matyáš: Poslední měsíc jsme jich odesílali přes 360. Jelikož se nám blíží
Vánoce, tak věříme, že se dostaneme na tisíc.

Tomáš: Musím říct, že Vánoce náš projekt hodně podpořily.

 

Příprava na rozbalovačku

 

Tvoříte si vše sami nebo už máte i nějaké zaměstnance?

Matyáš: Dlouhodobě nám s tím pomáhají naše přítelkyně a my jsme jim za to hrozně moc vděční. Plus nám pomáhají i naši kamarádi a známí. Nyní máme jednu slečnu, která nám pomáhá s věcmi kolem PR a propagace. A na Vánoce určitě plánujeme přijmout nějaké brigádníky.

Tomáš: Do minulého měsíce jsme to ještě zvládali, ale teď už to není možné. Musíme si proto najít někoho na výpomoc.

Jak vybíráte produkty do Dogsie?

Matyáš: Snažíme se neustále rozšiřovat naši základnu dodavatelů. Koukáme se na vizi a historii firem a pokud se nám firma zalíbí, tak se s danou firmou
snažíme domluvit. A k tomu jsme ještě hodně vybíraví.

Tomáš: Momentálně se nám daří mít 15 až 18 dodavatelů, ale i to se neustále mění. Samozřejmě máme i své oblíbené produkty.

Dalo by se tedy říct, že vybrané produkty testujete na svých pejscích?

Matyáš: Přesně tak. To je úplný základ všeho. Rozhodně bychom do balíčků nedávali nic, co by nechutnalo našim psům.

Tomáš: Nejoblíbenější produkty jsou pamlsky sušené mrazem, které psům chutnají asi nejvíce.

 

 

Jak moc se liší balíček pro malé psy od balíčku pro ty střední a velké?

Tomáš: Dříve jsme měli dvě velikosti balíků klasický a poloviční. A ty byly
rozděleny ještě dle velikosti psa. Stávalo se, že klasické Dogsie pro nejmenší psy vydrželo malému pejskovi na mnohem delší dobu než na jeden měsíc. Proto jsme rozdělení balíčků změnili a teď jsou pouze tři varianty Dogsie podle váhy psa. Je to snazší pro nás i pro naše zákazníky. Velký pes má tedy produktyvhodné jen pro něj a nestane se tedy, že malý pes dostane něco, co by nemohl jíst.

Matyáš: Jde hlavně o to, že jsme měsíční služba. Snažíme se tedy, aby pamlsky byly pro každého psa právě na ten jeden měsíc. Je to samozřejmě rozdělené i  cenově. Čím větší balíček, tím dražší.

Z každého prodaného boxu jde 20 % na psí útulky. Jak je vybíráte?

Matyáš: Už na začátku našeho projektu jsme věděli, že chceme, aby naše
balíčky měly přidanou hodnotu. Rozhodli jsme se tedy podporovat psy, co
neměli tolik štěstí. Trochu jsme se porozhlédli po internetu a zaujal nás spolek Pes nejvěrnější přítel z.s. Je to spolek, o který se starají sympatické dámy a pomáhají pejskům v nouzi. S naším růstem jsme přibrali ještě spolek
Dočasky.cz abychom měli ještě větší dosah na pejsky, kteří to potřebují.
Posíláme jim peníze a střídáme je vždy ob měsíc.

Tomáš: Tím, jak rosteme, tak chceme přibrat nějaké další spolky, útulky či organizace, co pomáhají psům, kteří to potřebují.

Listopadový boxík

 

Plánujete vytvořit podobný koncept i pro kočky?

Matyáš:  Shodou okolností máme oba s Tomášem i kočky.  My bychom to udělali opravdu rádi, ale už Dogsie nám bere tolik času, že bychom další projekt nezvládli. Chceme Dogsie dělat pořádně, takto bychom oba projekty dělali jen na půl.

Tomáš: Toto je jedna z nejčastěji kladených otázek. Bohužel bychom to
nezvládali. Už teď je to vše pro nás časově náročné. Ale podle fotek našich
zákazníků ochutnávají dobroty z Dogsie i kočičí členi rodiny. Co nejhoršího se vám s psími boxíky radosti za celou dobu tvoření

Co nejhoršího se vám s psími boxíky radosti za celou dobu tvoření stalo?

Tomáš: Párkrát se nám stalo, že jsme byli na hraně s časovým termínem odeslání balíčků. Jednou se nám stalo, že nám vypadl dodavatel krabic. Museli jsme tedy nakoupit krabice a každou krabici posprejovat dle šablony. I toto jsme dokázali vyřešit a balíčky jsme stihli odeslat včas. A vlastně vůbec do dnes nevím, jak se nám to povedlo zvládnout.

Matyáš: Další velký problém, který se nám stal, byl u točení reklamního videa. Vše už bylo připravené na natáčení a večer před tím se zranil herecký pes, který měl hrát hlavní roli. Stálo tedy před námi rozhodnutí, zda to celé odpískat. Jelikož jsme měli vše připravené a tým asi 12 lidí s tím počítal tak jsme začali shánět náhradníka. Naštěstí hned prvním hovorem jsme sehnali kamarádku, která má mopse, fenku jménem Mercedes, a celý druhý den tam s ní natáčení zvládla. Ve finále vše vyšlo skvěle a Mercedes to zahrála úžasně.

Je vidět, že pamlsky chutnají.

 

A tedy nějaká nejlepší zkušenost?

Tomáš: Když to vezmu tak nějak všeobecně. Máme strašně moc milé zákazníky, kteří nás neuvěřitelně podporují.

Matyáš: Za den nám třeba přijde i deset zpráv o tom, že je super to, co děláme a ať v tom pokračujeme. No a pokud mám třeba špatný den, tak mi ho přesně tohle dokáže neuvěřitelně zlepšit. Plus jsme vyhráli nebo se umístili na druhém a třetím místě v několika soutěžích, což je neuvěřitelné ocenění naší práce. Tady na ČZU jsme se například účastnili Demo Day, které jsme díky publiku vyhráli a Tomáš nás jel reprezentovat do Budapešti. Tam jsme se umístili na druhém místě.

Kam se chcete až se svým start upem dostat?

Pohled redaktora

Tento nápad vytvořit psí balíčky radosti, co zároveň i pomáhají mě moc zaujal. Rozhodla jsem se proto kontaktovat kluky a poprosit je o rozhovor. Samotný rozhovor mě opravdu moc bavil. Na Tomášovi a Matyášovi je vidět, že to celé dělají s láskou a opravdu do toho dávají vše, co mohou. Moc jím fandím, ať jim vyjde jejich sen, tak jak si přejí!

Tomáš: Až odstátnicujeme, tak bychom do toho chtěli skočit úplně naplno. Naší vizí je dostat Dogsie do Evropy, aby lidi věděli, že odměněním svého pejska mohou pomáhat těm méně šťastným.

Poslední otázka na závěr. Jaký je váš názor na klecový chov drůbeže?

Matyáš: V ideálním světě by bylo samozřejmě nejlepší, aby si slepice mohly běhat a snášet vajíčka volně. Bohužel vím, že v dnešní situaci to není úplně možné. Já osobně se snažím podporovat farmáře, kteří nemají slepice zavřené někde v klecích.

Tomáš: Já mám podobný názor jako Matyáš. Nejsem pro klecový chov, ale je mi jasné, že většina lidí toto vůbec neřeší.

 

 

Sami jsme si listopadový balíček zakoupili, ale bohužel z fotek není vidět, jak má naše "modelka" z dárečku pro ni samotnou radost. Ve skutečnosti byla však nadšená. Za nás určitě palec nahoru!

 

Více o tomto projektu se můžete dozvědět na jejich Facebooku či webových stránkách, kde je také možné si Dogsie zakoupit.

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Super článek

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Vánoční trhy ČZU   Přípravy byly velké, ale natěše...
Úvodní obrázek
ZEMBAG Jedná se o pytel na skladování brambor,...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...