X

Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Rekord je doma! Jak to probíhalo?

24. Duben, 2013
Úvodní obrázek
Během včerejšího dopoledne se na Suchdole odehrál historický moment, který se navždy zapíše do dějin naší školy! Za přítomnosti komisaře, který pečlivě dohlížel na průběh celé akce, se studentům naší univerzity podařilo to, co dosud nikdo jiný nedokázal! Hlava nehlava, napěchovali se statečně do útrob autobusu č. 107, připraveni vydržet, jak dlouho bude třeba, aby dosáhli kýženého cíle.

A to se jim také povedlo. Dne 23. 4. 2013 se areál ČZU stal svědkem zápisu do České knihy rekordů, pokořen byl rekord v „Největším počtu cestujících v kloubovém autobusu č. 107“. Stanoven byl nový historický zápis 225 zemědělců!

 

 

Po celou dobu probíhalo vše hladce, řidiči autobusu 107 nejsou žádná ořezávátka, což nám předvedl na místě řidič z rekordního autobusu, když zcela profesionálně zaparčil před menzou svůj stroj. Pak už stačilo jen přilákat co nejvíce lidí, což se povedlo jen částečně, stovky lidí se přišly na akci podívat, ale je mi záhadou, pročpak se nechtěli zúčastnit samotného rekordu?! Mít své jméno zapsané v České knize rekordů, to přece nezní vůbec špatně.

 

 

Konečně se mohly otevřít brány autobusu a lidé se mohli vydat kupředu. Nástup probíhal naprosto bez problémů. Žádné boje ani strkanice o místo, jak jsme zvyklí hlavně z nástupiště na Dejvické, se nekonaly. Autobus se začal pomalu plnit, přesto zůstávalo spousta volného prostoru pro další rekordmany. Nakonec se do autobusu podařilo vtěsnat celkem 225 lidiček, to je krásný výsledek a myslím, že organizátoři a nejen oni mohli být velmi spokojeni. Podařilo se jim získat také značnou mediální podporu, kromě iZUNu jste na place mohli vidět novináře z iDNESu, na jejich reportáž se může podívat zde. Video z místa činu pro vás natočil náš kameraman Jakub a tady je výsledek:

 

iZUN TV: Den rekordů

 

 

Přiští rok se uskuteční pokus o překonání stávajícího rekordu. Jestli jste se letos nestihli zúčastnit, vaše šance ještě příjde!

 

 

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Priste to spocitejte na dejvicky po miss agro. podle zaberu mi bus prisel jeste z pulky prazdnej...

To se muze jenom zdat. Nevim, jestli by to v tolika lidech autobus ukociroval z kopce, stabilita muze byt najednou uplne jinde. Ale je pravda, ze tam bylo malo lidi... kdyby ti, co stali nebo se ucili pristoupili k nam :) Skoda, tak snad za rok.

225 lidí...zas tak prázdnej nebyl :D ale je pravda, že několik kousků by se tam ještě vešlo raz dva, příště asi musí organizátoři rozdávat něco zadarmo, nebo nevím, co jinýho na ty dnešní lidi platí :)

225 lidí? Kloubový autobus? Rekord? Tak to asi před lety nebyli komisaři přítomni Majálesu u kolejí VUT v Brně. Tam se údajně do krátkého autobusu vměstnalo 237 lidí. Taky to odneslo zadní okno, které nevydrželo ten tlak,... Viz např.: http://noname.kn.vutbr.cz/majales.php.html

Rekord? :D vypadá to jako klasický bus ráno do Suchdola... tak nevím, nevím :D a navíc podle toho videa je tam ještě plno místa... když jde o rekord, měli by studenti sedět jeden na druhém, případně nesedět vůbec a všichni stát... a zaručuji Vám, že se jich tam ještě minimálně o 100 vejde víc :D ;)

Český rekord ?
225 osob (studentů) v autobusu pro 150 lidí (to je 150 % kapacity autobusu) není českým rekordem. V roce 1977 se do autobusu ŠM 11 s obsaditelností 96 osob natísnilo 159 vojáků (to je 165 % kapacity autobusu). Pokud máte zájem, zašlu Vám fotografie (bohužel jen černobílé) a komentář o jakou akci šlo. Antonín Šípek, Sdružení automobilového průmyslu

Tak nevim. 14.5. 2003 v Brne se do utobusu znacky Karosa B731 nacpalo 237 lidi. Bohuzel clanky k tematu uz nejsou dostupne online, coz je skoda. Nicmene fotka s popisem "bus.rar" je prave z one akce :-)

http://static.bmhd.cz/data/bmhd-tlacenice/tl200502.pdf

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Samuel se v roce 2015 zúčastnil pěvecké soutěže Če...
Úvodní obrázek
Zmiňovaný institut sídlí nedaleko ČZU, hned u...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Vstupenky na ZAHAJOVACÍ GALAVEČER
ZAHAJOVACÍ GALAVEČER proběhne 12. 2. 2018 od 19:00...