Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Šetříme, kde se dá, aneb Studentské výhody a slevy

20. Duben, 2017
Úvodní obrázek
Být studentem má mnoho plusů i minusů. Dnes se podíváme na to, jaké výhody studium na ČZU přináší. Není to jen vzdělávání a nekonečné párty. Věděli jste třeba, že studenti ČZU mají vstup zdarma do pražské Botanické zahrady?

Výhody pro studenty ČZU 

Microsoft Office 2016 zdarma

 

Bezesporu jedna z největších výhod, které ČZU svým studentům nabízí. Přes portál mail.studenti.czu.cz se dostanete do programu Office 365, kde najdete i svůj studentský email (který jistě všichni hojně využíváte :)). Zde si můžete zdarma stáhnout až na pět počítačů celý balíček Microsoft Office 2016 a co si budeme povídat, dokumenty a prezentace jsou studentův denní chléb.

UEP

 

ISIC kartu má snad každý z nás. Máte ale aktivovanou svou Univerzitní Elektronickou Peněženku (UEP)? Studentům i zaměstnancům přináší mnohé výhody a slouží k platbám za stravování, platbám kolejného či například tiskových služeb. Díky slevovému systému Food Point si můžete se značnou slevou dopřát své oblíbené pokrmy Na Farmě, Céčku i Géčku, popřípadě v menze, dále v bufetech na TF a FŽP, v kavárně SIC, prodejně So Deli ve vestibulu menzy nebo v řeznictví RS Maso. UEP můžete platit i ve většině automatů v areálu školy. Nezapomeňte si však každý měsíc Slevy Food Point aktivovat!

 

Automat UEP

Eduroam

 

Jako mnoho vysokých i středních škol po celém světě, i ČZU využívá právě celosvětovou WiFi síť Eduroam. K internetu se tedy připojíte nejen na ČZU, ale třeba i na ČVUT a dalších univerzitách.

Parkování v areálu zdarma

 

Autem do školy? Na ČZU žádný problém, parkovacích míst je dostatek. Stačí mít stále u sebe svou ISIC kartu nebo si zaregistrovat SPZ na portálu student.czu.cz a brány do areálu už se Vám jako mávnutím kouzelného proutku samy otevřou.

Vstup zdarma do Botanické zahrady Praha

 

Je to tak. Mezi naší univerzitou a Botanickou zahradou existuje vzájemná dohoda, že studenti ČZU mají vstup do zahrady zadarmo. Stačí se u vchodu prokázat ISIC kartou s názvem naší univerzity a můžete se vesele procházet po krásných zahradách a vzdělávat se v oblastech botaniky.

 

Ze studentského života plynou i další výhody jako zákonné úlevy na sociálním a zdravotním pojištění (při prezenčním studiu do 26 let) a daňové slevy, levnější jízdné, různé formy stipendií či možnost vyrazit do zahraničí.

 

Pro vjezd do areálu stačí přiložit ISIC nebo mít zaregistrovanou SPZ

Slevy ISIC

Festivaly

 

Festivaly bezesporu patří k létu a s ISICem můžete se slevou vyrazit hned na několik skvělých a vyhlášených akcí, jako jsou festivaly Metronome, Beats for Love, Sázavafest, Fingers Up, Benátská či festival Mezi Ploty a mnoho dalších super akcí.

Jídlo a pití

 

Vůně kávy či neodolatelná chuť dortíků láká studenty v Dejvicích. Proč si je neužít s nějakou tou slevičkou? Ovocný Světozor v Dejvicích nabízí hodinu před zavíračkou 20% slevu na své pochoutky. Jídlo a pití si však můžete s ISIC slevou dopřát v mnoha a mnoha podnicích, např. v klasických fastfoodech (McDonald’s, KFC, Subway…), Starbucksu nebo si můžete dát zdravé fresh a smoothie v prodejnách Fruitisimo.

Kultura a zábava

 

Turistická sezóna už se nám rozběhla a hrady a zámky už otevřely po zimní pauze brány svým návštěvníkům. Neváhejte a objevujte zákoutí nejen českých hradů, zámků a muzeí, ale třeba i jeskyní či botanických a zoologických zahrad. V mnoha z nich totiž můžete uplatnit svou studentskou slevu.


 

Pod zkratkou ISIC se však skrývá spousta dalších možností a výhod, ať už se jedná o různé e-shopy (Alza.cz), kamenné obchody s oblečením (Sportisimo) nebo knihkupectví (Neoluxor Books). Díky své kartičce můžete využívat studentské slevy také v dopravě atd. Další velká výhoda ISIC karty je, že je zkrátka „profláknutá“ a všude ji znají a hlavně je mezinárodní, tudíž Vám poslouží i na dovolené v zahraničí.


Portál slev pro ISIC je obrovský, tím pádem jsme vybrali jen několik málo slev, které jako studenti můžete využít. Další výhody studentské průkazky ISIC najdete na oficiálních stránkách ISIC.

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Díky za tip na vstup zdarma do Botanický zahrady. O tom jsem nevěděl. Platí to jen do venkovní expozice nebo i do skleníku Fata Morgana? Kdyby o tom náhodou na pokladně nevěděli, tak je to třeba i někde ofiko napsaný, že bych jim to ukázal? Díky moc :-)

Oficiálně to asi nikde napsané není, ale na pokladně by o tom měli být informovaní. Domnívám se, že volný vstup by měl platit do celé zahrady.

Doufám že bude pokračování! :-) třeba s ohledem na zimní aktivity :-P

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Vánoční trhy ČZU   Přípravy byly velké, ale natěše...
Úvodní obrázek
ZEMBAG Jedná se o pytel na skladování brambor,...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...