X

Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Software od Microsoftu zdarma pro studenty ČZU

2. Březen, 2014
Úvodní obrázek
Že jste to ještě nezaregistrovali? Naše alma mater získala v rámci služby Office 365 pro studenty licence k MS Office 2013. Navíc všichni studenti ČZU mají možnost skrz licence DreamSpark zakoupit bezplatně hromadu dalšího softwaru.

O přechodu správy školních emailů pod službu Office 365 jsme Vás již informovali dříve v článku Studentské emaily přejdou na Office 365.

MS Office 2013 pro všechny


Nainstalovat MS Office 2013 si může každý student ČZU, který má aktivní účet v Office 365 (zkrátka a dobře ten, kdo má aktivní školní email). Samotná instalace pak není nijak složitá. Ve webovém rozhraní služby Office 365 po přihlášení vejděte do „Nastavení služeb Office 365“ (ozubené kolečko v pravém horním rohu), pak pod položkou „software“ pouze vyberete jazyk, verzi instalace a odklepnete „nainstalovat“. MS Office 2013 můžete ze svého účtu na Office 365 nainstalovat maximálně 5x a pouze na stanici, ze které jste momentálně k službě připojeni.

 

 


Pokud byste měli potíže s nalezením možnosti instalace, doporučuji změnit si heslo v Hrochovi. Tím se provede update Vaší licence a instalace by pak měla být přístupná.  V mém případě jsem si počkal do druhého dne, ale co by člověk pro legální software neudělal, že?

Další software od Microsoft pro studenty ČZU


Nejen balíček MS Office 2013, ale díky službě DreamSpark i spoustu dalšího softwaru, si nyní jako studenti ČZU máme možnost zakoupit. DreamSpark nabízí pro instituce 2 druhy licencí. DreamSpark Standard pro celou ČZU zahrnující nástroje pro vývoj, design a tvorbu her a DreamSpark Premium pro jednotlivé katedry.

Na ČZU se licence Premium týká Katedry systémového inženýrství a Katedry informačního inženýrství. Díky tomu mají studenti PEF přístup k více než 500 produktům od společnosti Microsoft. Nenajdou zde sice distribuce MS Office, za to mají ale možnost zakoupit bezplatně všemožné verze operačních systémů, vývojářských nástrojů a dalšího softwaru.

Sloveso „zakoupit“ jsem nepoužil jen tak pro nic za nic. Po pročtení licenčního ujednání se totiž mimo jiné dočtete, že software nabytý v době studia můžete nadále používat i po jeho ukončení. Samozřejmě v souladu s licenčním ujednáním.

 


K získání licence DreamSpark a následné možnosti „nákupu“ softwaru se stačí pouze zaregistrovat na stránkách DreamSparku ČZU kliknutím na tlačítko „REGISTER“. Na další stránce pak zadáte do políčka „username“ svůj školní email (login musí být napsán VELKÝMI PÍSMENY, např. XUSER001@studenti.czu.cz). Na Váš školní email Vám pak přijde odkaz s nastavením hesla. Toť vše a teď si již můžete vybrat, který že to prográmek potřebujete k životu.

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Ten office mě zajímá. Bohužel se mi neukazuje. Mám tam jen MS Lync, celý office ne.

Jak je napsáno v článku, zkuste si změnit heslo v Hrochovi a počkat na aktualizaci účtu. Mělo by to pomoci.

Ta aktualizace pomohla. Office tam je. Díky za info.

Jak to je, když nemám uplně legální windows a dám do toho legální office? četl jsem, že to dělá nějakou neplechu, nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky.

Znám lidi co si neopatrným crackem MS office odebrali licenci na origoš W8. Opačně nevím.

tak si stahni i office WIndows z dreamsparku :)

Úžasný, pár let snažení ( asi tak 10) a ono to najednou jde....

Oprava ..možná to jde...

A že už asi 27 minut "probíhá nastavení systému Office", to se taky nezdá být úplně v pořádku..Ale zavírat se mi to nechce.

A dál neřešit, jen jsem zapomněl jeden mezikrok..solved.

Mně se nejde registrovat na tom DreamSpart, i když zadávám svoje údaje jak je to tu napsaný.

Zahrnuje Office 2013 i outlook? nebo se jedná o verzi studentskou...

I Outlook. Jedná se o Office 2013 Pro Plus.

Tak už se to někomu povedlo opravdu stáhnnout?

Jde se nekomu registrovat a ten DreamSpark?

Takže si office2013 můžu stáhnout na 5 počítačích? A co po škole, v červnu končím..

Pak si ho koupíte jako ostatní lidé
Nebo ho možná poskytne zaměstnavatel.

Vtipny. Ptal jsem se jak je to propojeny az mi skonci skolni email...

Když si stáhnu sedmičky tak ten klíč bude fungovat jen na jednu instalaci, nebo to můžu dát na dva počítače? Dál, když jsem lemra a někde jsem potratil originální ISO sedmiček, kde ho seženu aby v tom nebyl žádnej přidanej binec, aby to byl originál, klíč mám, ten je na dreamsparku ale dvakrát stáhnout to ISO to nechce. Díky

Ahoj mam dotaz, mam mac a po stazeni to po mne chce key, muze mi nekdo poradit co s tim? najdu ho nekde?

Dekuju moc

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Samuel se v roce 2015 zúčastnil pěvecké soutěže Če...
Úvodní obrázek
Zmiňovaný institut sídlí nedaleko ČZU, hned u...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Vstupenky na ZAHAJOVACÍ GALAVEČER
ZAHAJOVACÍ GALAVEČER proběhne 12. 2. 2018 od 19:00...