Univerzitní souboje na Vltavě

06. 06. 2017 2 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Již po sedmé se letos na Vltavě konal veslařský závod univerzitních týmů v rámci Pražských primátorek a stejně jako na ostatních sportovních akcích ani tady Česká zemědělská univerzita nechyběla a rozhodně se neztratila.

Závod univerzit v rámci 104. ročníku Pražských primátorek se letos odehrál 2. června tradičně na Rašínově nábřeží v Praze. Celý den panovala v okolí trati skvělá atmosféra, skvělé počasí, a tak nic nebránilo velkým veslařským soubojům. Závodilo se na 1000 metrů, což je polovina klasické veslařské trati, tudíž byl menší prostor pro taktiku a větší příležitost pro dynamické, rychlé týmy, které nasadí vysoké tempo hned od začátku.

Veslařský tým ČZU - Muži

Pro nás nejzajímavějšími závody byly ty probíhající v kategorii univerzitních osem, a to díky nabitému výběru naší univerzity jak v kategorii mužů, tak v kategorii žen. Hlavním rivalem, již tradičně, byly veslice ČVUT. S tímto prakticky "úhlavním nepřítelem" se v kategorii mužů (převážně) mužská posádka ČZU ve složení Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, Michael Humpolec, Miroslav Jech, Miloš Láznička, Petr Ouředníček, Marek Hordment, Petr Buzrla a Perglerová Monika (kormidelnice) setkala již v první rozjížďce a hned se potvrdila suverénní role obou favoritů. Tým ČVUT dojel na prvním místě v čase 3:09,320, výběr ČZU byl pomalejší jen o 1,119 vteřiny, oba si tak pohlídaly postup do finále A a další konkurenty nechaly daleko za sebou, nejbližšího VUTB o celých 12 vteřin.

Ve finále se tak mohlo stát cokoliv a oba soupeři mohli myslet na výhru. Bohužel pro nás, tým ČVUT zajel fantastický čas 2:53,730 a přestože to byl souboj do posledních metrů, museli jsme se před odvěkým rivalem sklonit, ač jen o necelou vteřinu. Avšak druhé místo je v nabité konkurenci více než slušné.

Top komentář
06 června, 2017 - 22:46 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Děkuji, opraveno! Za exotickým Německem si ovšem stojím.

Veslařský tým ČZU- Ženy

V ženských osmách byl neméně zajímavý průběh. Naše reprezentantky ve složení

Nikola Tajmlová, Jana Lněničková, Michaela Dlouhá, Eliška Hrbková, Martina Stillerová, Markéta Pazderková, Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová a Iva Nevečeřelová (kormidelnice) rozhodně mohly myslet na titul. Hlavním konkurentem byl tentokrát tradičně silný výběr Univerzity Karlovy. Vzhledem k omezenému počtu týmů, zato ovšem s mezinárodní účastí týmu z exotické země (Německo), se v kategorii univerzitních osem žen jelo pouze finále o pěti posádkách. Všechno nebo nic, jenom jeden závod. Stejně jako v mužské kategorii, i zde bylo pro naši univerzitu vybojováno fantastické druhé místo, hned za již zmíněnou Univerzitou Karlovou, a to o celých 13,5 vteřiny, avšak s náskokem na třetí tým z Drážďan o vteřin 5, čili stříbro naprosto jasné a zasloužené.Pražské primátorky následně pokračovaly až do neděle s bohatým doprovodným programem v podobě koncertů a dalších aktivit. Nejsledovanější nedělní závod letos ovládla posádka Dukly Praha.

Mužskému týmu z ČVUT a ženskému týmu z UK bychom chtěli poblahopřát k vítězství, poděkovat za skvělé závody a slibujeme, že ani příští rok to nebude zadarmo!

Autoři: Honza Provazník