Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Vrata se otevírají: VÍTEJTE V ROCE 2017

1. Leden, 2017
Úvodní obrázek
Drazí Zemědělci, vážení čtenáři, milí přátelé, rok se s rokem sešel a na kalendářích svítí nápis 1. leden 2017. Start nové 365 se přihasil kosmickou rychlostí a s nemilosrdnou krutostí nadcházejícího zkouškového období.

Překlenutí se do dalších dnů s sebou často přináší bolestivé střízlivění (a ještě bolestivější video záznamy minulého večera), sváteční vepřo knedlo zelo od maminky a sem tam také hluboké zamyšlení.

 

Ať už se se svým lehce nazelenalým odstínem nebo svěží a růžovou tvářičkou, podíváte do zrcadla, začnete přemítat o tom, co Vás čeká? Čapne Vás proklatá bilancovací nálada. A na povrch pomalu vyplouvají všechny ty protivné otázky. Pro prváky strašák v podobě prvního zkouškového období, třeťáci se užírají svým zpožděním u BP (pokud už ji vůbec začali psát), magistři tiše vyhlížejí místa, kam se upíchnou po škole a zajistí si tak jinou budoucnost než u stánku na Václaváku, kde se denně budou tázat „Kečup nebo hořčici“? Na čelo se vryje hluboká vráska a z úst vypadne osudná věta: „Letos je to tu. Nejvyšší čas, musím se sebou něco udělat“. 

 

Nový rok nepřinese změny jen v našich osobních životech. Areál univerzity se opět o několik budov rozroste a rozšíří o další laboratoře, učebny, patra, výtahy, pokusná pracoviště, atd. I univerzitní aula by se měla letos dočkat nového ošacení, avšak promoce v ní proběhnou tak, jak je zvykem. (Tímto boříme mýtus, že se budou přesouvat do SIC.) 

 

A do třetice - velká událost postihne také naše univerzitní noviny. S prvními dny letního semestru nás a i Vás, čekají velké novinky. Jednou z nich je VÝROČNÍ PAPÍROVÁ VERZE nabušená kvalitně nadojeným obsahem. Těšit se můžete na skvělé rozhovory - například s jednou z nejznámějších tváří internetové televize Stream Jankem Rubešem či s vítězem Diamantové ligy a naším olympionikem Kubou Vadlejchem. A to je jen ochutnávka, víc Vám zatím neprozradíme, nechte se mile překvapit.

 

Ať už jsou Vaše „Hovory k sobě“ jakkoli vážné a nadcházející změny divoké, přejeme Vám jménem celé redakce, aby měly pohádkový konec. Abyste do nového roku vcházeli s čistou hlavou (a to ne díky Absinthu a jiným laskominám) a s jen přiměřeným množstvím starostí. Ať se Vás drží zdraví, úspěch a láska k ČZU. Rádi bychom Vám na tu kodrcavou cestu - směr rok 2018 - dali do vínku dva citáty, které si s dovolením vypůjčíme od výjimečného spisovatele Antoine de Saint-Exupéry, a které by Vám mohly být dobrým průvodcem:

 

 

 

Co se podařilo jiným, zvládneš také! (Země lidí)
Pokus se být šťastným... (Malý princ)

Tě vidle v roce 2017! Ať se daří!

 

Vaše redakce

 

 

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Vánoční trhy ČZU   Přípravy byly velké, ale natěše...
Úvodní obrázek
ZEMBAG Jedná se o pytel na skladování brambor,...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...