Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Vrata se otevírají: VÍTEJTE V ROCE 2017

1. Leden, 2017
Úvodní obrázek
Drazí Zemědělci, vážení čtenáři, milí přátelé, rok se s rokem sešel a na kalendářích svítí nápis 1. leden 2017. Start nové 365 se přihasil kosmickou rychlostí a s nemilosrdnou krutostí nadcházejícího zkouškového období.

Překlenutí se do dalších dnů s sebou často přináší bolestivé střízlivění (a ještě bolestivější video záznamy minulého večera), sváteční vepřo knedlo zelo od maminky a sem tam také hluboké zamyšlení.

 

Ať už se se svým lehce nazelenalým odstínem nebo svěží a růžovou tvářičkou, podíváte do zrcadla, začnete přemítat o tom, co Vás čeká? Čapne Vás proklatá bilancovací nálada. A na povrch pomalu vyplouvají všechny ty protivné otázky. Pro prváky strašák v podobě prvního zkouškového období, třeťáci se užírají svým zpožděním u BP (pokud už ji vůbec začali psát), magistři tiše vyhlížejí místa, kam se upíchnou po škole a zajistí si tak jinou budoucnost než u stánku na Václaváku, kde se denně budou tázat „Kečup nebo hořčici“? Na čelo se vryje hluboká vráska a z úst vypadne osudná věta: „Letos je to tu. Nejvyšší čas, musím se sebou něco udělat“. 

 

Nový rok nepřinese změny jen v našich osobních životech. Areál univerzity se opět o několik budov rozroste a rozšíří o další laboratoře, učebny, patra, výtahy, pokusná pracoviště, atd. I univerzitní aula by se měla letos dočkat nového ošacení, avšak promoce v ní proběhnou tak, jak je zvykem. (Tímto boříme mýtus, že se budou přesouvat do SIC.) 

 

A do třetice - velká událost postihne také naše univerzitní noviny. S prvními dny letního semestru nás a i Vás, čekají velké novinky. Jednou z nich je VÝROČNÍ PAPÍROVÁ VERZE nabušená kvalitně nadojeným obsahem. Těšit se můžete na skvělé rozhovory - například s jednou z nejznámějších tváří internetové televize Stream Jankem Rubešem či s vítězem Diamantové ligy a naším olympionikem Kubou Vadlejchem. A to je jen ochutnávka, víc Vám zatím neprozradíme, nechte se mile překvapit.

 

Ať už jsou Vaše „Hovory k sobě“ jakkoli vážné a nadcházející změny divoké, přejeme Vám jménem celé redakce, aby měly pohádkový konec. Abyste do nového roku vcházeli s čistou hlavou (a to ne díky Absinthu a jiným laskominám) a s jen přiměřeným množstvím starostí. Ať se Vás drží zdraví, úspěch a láska k ČZU. Rádi bychom Vám na tu kodrcavou cestu - směr rok 2018 - dali do vínku dva citáty, které si s dovolením vypůjčíme od výjimečného spisovatele Antoine de Saint-Exupéry, a které by Vám mohly být dobrým průvodcem:

 

 

 

Co se podařilo jiným, zvládneš také! (Země lidí)
Pokus se být šťastným... (Malý princ)

Tě vidle v roce 2017! Ať se daří!

 

Vaše redakce

 

 

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Jak bude vypadat Unie bez Británie? Přežije EU jed...
Ilustrační foto.
Ve dnech 18. a 19. srpna dojde k možná největší...
Úvodní obrázek
  Přinášíme vám rozhovor, který byl součástí Papír...
Úvodní obrázek
V pátek se areál za vlakovým nádražím Švihov otevř...
Šéfredaktor
Za dobu, co jsem v iZUNu, prošly komentáře na naše...
Úvodní obrázek
5. díl povídky z kampusu, kde veškeré podobnosti s...