Univerzita
Počasí na ČZU

Parking na ČZU

16. Listopad, 2009

zvoraNejváženější přátelé studenti, jistě nejsem sám, koho čím dál tím víc trápí parkování u nás v ČZU Aréně.

Ještě před příchodem novot, jako závory ke vjezdu před menzu, či výstavba Enviromntálního centra u Lesárny, probíhaly každý den závody o zabrání jakéhokoli volného místa, které mnohdy člověk hledal i několik desítek minut. Určitě to znáte. Auta byla zkrátka všude. Tehdy zde bylo k dispozici okolo 716 oficiálních parkovacích míst, plus samozřejmě spousta místa na trávnících, kam se dá motorový brouček taky klidně šoupnout.

 

Během posledního měsíce se však uzavřelo, v důsledku výstavby nové budovy, parkoviště před FLD, čímž ubylo zhruba 40 parkovacích míst. Tím pádem neměli profesoři z FLD kde parkovat. A tak "hodili" radu a z té vzešla myšlenka závory. Závora však, studentům znemožnila parkovat před menzou a na parkovišti u Technické fakulty. A rázem jsme opět lehčí o 120 parkovacích míst.

 

Povznesme se však nad malichernou kritiku a těšme se na několik nových projektů, které by mohly naší nazaparkovatelnou situaci vyřešit. Jedním z plánovaných řešení parkingu na ČZU je projekt Parkovacího domu, který má být vybudován v prostoru garážového dvora za Technickou fakultou. Několikapatrový komplex by měl poskytnout 440 nových parkovacích míst. Druhý projekt, dozajista dlouhodobější, je výstavba podzemních garáží, plánovaná v souvislosti s výstavbou dalšího křídla Provozně ekonomické fakulty. Zní to jako rajská hudba, že? Oba projekty, jak uvedl náš zdroj, jsou zatím ve stádiu "studie" takže nemůžeme poskytnout datum výstavby. Pro představu, vedení ČZU se o těchto stavbách zmiňuje již minimálně pět let.

 

zvora_2

 

Rada iZUNu: nevěšte hlavy přátelé. Projížďka k prasknutí přeplněnou stosedmičkou má přeci taky něco do sebe. Z blízka poznáte studenty i studentky a pokud se nejedná o blízké setkání třetího druhu s nevyspalým, nemytým a neslušně nalitým kolegou s jistou modifikací prasečí chřipky, nebo spíš dobytčí chřipky, bude vaše cesta určitě veselejší, než samotářský příjezd v klidu, pohodě a vsedě vaším spolehlivým motorovým miláčkem a hodinovým hledáním místa, kam ho uložit.

 

 

VK

 

 
Sdílejte tento článek:
Autor:
Podobně nadojeno

Komentáře

Poslat nový komentář

  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.
Rubriky
Úvodní obrázek
Teď už nemusíte řešit, kam dítě po dobu zápočtu, z...
Úvodní obrázek
Počáteční myšlenka postavit štafetu ČZU na start U...
Úvodní obrázek
Pondělní dopoledne, tak jak už to bývá, není nejpř...
Úvodní obrázek
Sedmý ročník Mafie podsvětí byl ukončen 23. dubna...
Úvodní obrázek
Dnešním dnem nás studentský život po náročném zkou...
Úvodní obrázek
Fenomenální Jaroslav Uhlíř zakončil 14. ročník nej...
Teplota:
5,8 °C
Vítr:
0,8 m/s
Rychlost větru max: 1,5 m/s, Srážky: 0,0 mm
6:20 | Zdroj: meteostanice ČZU
Co se děje (na Suchdole)
7. 5. 2012 - 3. 7. 2012
9. 6. 2012 - 15. 6. 2012
17. 11. 2012
Anketa
Eurest v menze ČZU rozjíždí druhý semestr. Jak jste s ním spokojeni v porovnání s Dorou Gastro?:
Staň se členem dojícího týmu!
První suchdolská Beer liga
Čerstvě nadojeno ze sportu
Nedávné akce
16. 5. 2012
9. 5. 2012
4. 5. 2012
Sociální sítě
 
Přihlášení | Registrace
Some rights reserved (cc) iZUN 2009 - 2012| Created by: Us.Dave.Csp DESIGn & Jan Masner
It's all about ČZU | Facebook | Twitter| CC Licensed