X

Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Velká inspekce v terénu: Univerzitní bistra

8. Únor, 2010

FLD_BUFET_19 Dlouho očekávané výsledky Velké inspekce v terénu, tentokráte s podtitulem Univerzitní bistra na ČZU, se podařily zpracovat a my Vám je můžeme přinést v dnešní reportáži.

Menza nám podražila, ceny prapodivně lítají nahoru a dolů údajně v závislosti na kvalitě pokrmu, a tak nám nezbývá, než se začít více orientovat na naše univerzitní kantýny. Vždyť jich máme v areálu 8!

 

Po Velkém testu v terénu: Univerzitní hospody jsme se tedy rozhodli pro Vás otestovat i univerzitní kantýny. Kdybysme věděli do čeho jdeme, nedělali bysme to.

 

Nutno podotknout, že naše redakce se asi ještě nikdy tolik nevydala. Bylo to až na krev. Opravdová zkouška charakteru každého z nás. Již ve třetím bistru v pořadí jsem si připadal jak brojlerové kuře ve výkrmu, popř. Jeníček v braníkové chaloupce, kterého si zlá ježibaba pěkně živí ku obrazu svému. Z pohledů ostatních inspektorů bylo patrné, že zbytek týmu na tom není jinak. Ještě štestí, že vychlazený lahváč, který pomohl spláchnout tu masu jídla, byl vždy po ruce.

 

Ale pojďme k věci, bister je mnoho a prostoru pro článek málo. Vysoce odborné inspekce se zúčastnili jednak osvědčené kapacity v oboru stravování, ovšem též se připojili kolegové z rumové divize. Bohužel úsek zdravé výživy odmítl mít s akcí cokoli společného.

 

Seznam inspektorů:

 

Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

 

Rum. Leoš Turnovský

 

Lič. Viktor Kořínek C.rumC

 

Lič. Roman Konvalinka

 

Lič. Jiří Opletal

 

 

 

 

Metodika práce

Při hodnocení bister bylo použito, na našich stránkách již zakořeněné, hodnocení kvality jatečného masa - SEUROP. Tedy stejné hodnocení, kterým hodnotíte naše články. Pravidelní čtenáři tedy nebudou v hodnocení plavat. S je nejlepší, P je nejhorší.

 

Cíl práce

V každém bistru jsme ochutnali 3-4 vzorky nejžádanějšího pokrmu. Ten byl samostatně hodnocen všemi inspektory. Poté následovalo hodnocení prostředí a samozřejmě slovní ohodnocení každým inspektorem. Ke každému bistru jsme se také snažili přidat nějaký užitečný tip, abyste se hned při první návštevě mohli cítit jako doma.

 

Tedy jdema na věc - jste připraveni?

 

Kantýna PEF

 

Otevírací doba: Po-Pá 7.30 - 18.00

Tip iZUNu: Ciabáta

 

Slovní hodnocení jednotlivých členů komise:


Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

Prostředí nijak nezaujme, působí neosobně. Ačkoli slouží pro největší fakultu je snad nejmenší a možnost sednout si je velice omezená. Ceny nejsou příliš studentské.

 

Rum. Leoš Turnovský

Prostředí OK, možnost stání, sezení, obsluha trochu nervní.

 

Lič. Viktor Kořínek

Líbilo se mi, jak měly všechny nelidsky drahý bagety vystavený a krásně nasvícený. Doslova se Vám na ně sbíhají sliny. Co mi přišlo nechutný byl vlas, který jsem dostali zapečený pizze. Jediný co sem si tady před tím kdy koupil byla topinka na oleji s masem. To je fakt super vyprošťovák.

 

Lič. Jiří Opletal

Východoevropská obsluha z nás dělá blby, když tvrdí, že všechen sortiment si vyrábějí sami. Jak se později dozvídáme, vše je dováženo. Fronta dlouhá, místa málo a bagety za cenu oběda v menze. Nebudu lhát, nemám to tu rád.

 

Lič. Roman Konvalinka

Prostředí mi přišlo typicky pefkácký. Na první pohled působí bufet lehce nadprůměrně, ale jakmile obsluha ironicky zahlásila "Co to tady fotíte", tak další hlášky ani nechtějte vědět. Samozřejmě, že se tváří jako lidé bez duše a stejně tak i šetří úsměvem.

 

 

PEF_bufet_6

 

 

Výsledné hodnocení

 

Ciabáta hodnoceni_4_E 35 Kč
Pizza hodnoceni_4_E 25 Kč
Zapečená bageta hodnoceni_2_R 28 Kč
Pivo Ve výkrmu
Prostředí hodnoceni_2_R
Celkem hodnoceni_2_R

 

 

pef_ciabata PEF_bagetaPEF_pizza

 

Kantýna FAPPZ

 

Otevírací doba: Po - Čt 7.30 - 16.00 Pá 7.30 - 14.00

 

Tip iZUNu: Lepší studovna než Kavárna SIC. Příjemný interiér a ceny, kvalita potravin (krom dábělské topinky :-)


Slovní hodnocení jednotlivých členů komise:


Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

Hezká nová kantýna, velice prostorná s příjemnou obsluhou. Nechybí možnost koupě piva. Jediné mínus je, že pivo není vychlazené. Ceny jsou přívětivé.

 

Rum. Leoš Turnovský

Prostředí nádherný, ke stání ne, hodně k sezení, obsluha ochotná.

 

Lič. Viktor Kořínek

Rekonstrukce tomu tady opravdu prospěla. Z dřívějšího bufetu, v tom horším slova smyslu, udělali parádní místo, které je skvělé jak pro plnění břišních dutin, tak i pro učení, debaty s přáteli, či jen serfováním na netu s teplým kafíčkem a občasným pohledem na proudící davy studentů za okny zimní zahrady. Pohodlné sedačky, pěkné slečinky a ucházející kuchyně mě rozhodně nalákaly k další návštěvě.

 

Lič. Jiří Opletal

Úchvatný ineriér, elektrické zásuvky těsně u stolů i zdířky na internet. Obsluha velmi příjemná, vzdušné a světlé prostředí. Každým coulem opak Kantýny FLD.

 

Lič. Roman Konvalinka

No prostě božský! Prostředí nemá chybu. Barevně a technicky sladěno. V prosklený zahrádce (jak to nazývám já) si připadáte jako v botanický zahradě, v dobrým slova smyslu. Jídlo už tak vynikající není. Je průměrný. A POZOR, nedoporučujeme pikantní topinku. Když ji testovala naše inspekce, málem přišla o všechno snědené (testované) jídlo během krátkého okamžiku.

 

 

 

AGRO_index

 

 

 

Výsledné hodnocení

 

 

Smaženka hodnoceni_2_R 18 Kč
Pikantní topinka hodnoceni_0_P 10 Kč
Bramborový salát hodnoceni_2_R 79 Kč/Kg
Polévka hodnoceni_4_E 15 Kč
Pivo Staráč 15 Kč
Prostředí hodnoceni_5_S
Celkem hodnoceni_3_U

 

 

AGRO_polevkaAGRO_smaenka AGRO_topinka

 

 

Kantýna FLD

 

Otevírací doba: Po-Čt 7.30 - 16.00, Pá 7.30 - 14.00

 

Tip iZUNu: Vynikajíccí sekanou si nedávejte v housce, ale objednejte si jí na talíři s dvěma rohlíky. Na talíř si pak dle libosti můžete kydnout kečup/hořčici/křen a rohlíky jsou úžasně křupavé.


Jatečný zbytek: Lidé i studenti FLD poměrně úspěšně ignorují fakt, že se jedná o bistro. Příjemná atmosféra útulné hospůdky na Vás dýchne hned po příchodu (pokud na Vás dříve nedýchne individuum vratce postávajíccí u vchodu, což je o poznání méně příjemné). To, že se o bistro jedná jen formálně se nám potvrzuje chvilku po příchodu:


Punkáč sedící před stolem plným lahví od Braníka (dále jen PSpSPLoB):

 

PSpSPLoB:,,Péťo, no nazdar ty chlape!"

Péťa (ale jisté to opravdu není): ,,Já bych se neska vožral!"

následoval příchod dalšího člověka

PSpSPLoB: ,,Čus, ty zase deš chlastat?"

B (kupuje si Bráníka): ,,Néé, já ještě neskončil."

PSpSPLoB : ,,No já slyšel, že se tady včera děli věci.."

B: ,,Jojo, z těch kotrmelců mam zápich v p****i"

 

Inspekce probíhala v dopoledních hodinách.

Sortiment byl podobný tomu na PEFce (kantýnu vlastní stejný majitel, Maur s.r.o), ovšem s přítomností mnoha příjemných chuťovek.

 

Slovní hodnocení jednotlivých členů komise:


 

Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

První dojem lehce kazí pach mírně nevětraného prostředí. Ovšem při bližším prozkoumání na Vás dýchne pohodová domácí atmosféra, příjemná obsluha i zákazníci. Samozřejmostí je možnost posezení, v lednici nechybí vychlazený Braník. Pozn.: Při příchodu jsme byli okamžitě odhaleni, že jsme z jiné fakulty.

 

Rum. Leoš Turnovský

Vydejcháno, Smrad z kuchyně, stání, sezení, obsluha ochotná.

 

Lič. Viktor Kořínek

Jsem tu stálý zákazník, takže mě nepřekvapila skupinka několika lidí s dvaceti lahváčema uprostřed stolu. Často si tu dávám sekanou s rohlíkama a hořčicí, jako parádní vyprošťovák po večeru stráveném v místních restauračních zařízeních. Levné bagety, pohodové a téměř rodinné prostředí je stejně příjemné jako perfektně vychlazené pivko, které je tu k mání.

 

Lič. Jiří Opletal

Ano! Pokud je Céčko Mekkou všech liček, pak Kantýna FLD je Mekkou pro všechny, kterým již Céčko přijde jako moc nóbl podnik. Braník za 10 Kč? Velmi příjemná obsluha? Sortiment jídla stejně bohatý jako v PEF kantýně? Ano, to vše tu najdete. Pokud existuje místo, na které bych se táhnul přes celý areál ČZU s úsměvem na rtech, točíc pětku mezi prsty, je to právě Kantýna FLD! Navíc výběr jídel je opravdu nepřeberný. Od guláše přes pečené koleno, karbanátky až po tuctové bagety Crodille. Nebojím se napsat - ráj ČZU :)

 

Lič. Roman Konvalinka

Pozor pokud jste z Pefky, tak se nelekejte, když po vstupu uslíšíte: "Hele nejsou z jiný fakulty... nebo z jiný planety.. smích". Každopádně díky domácí příjemné atmosféře odpustíte i zvláštní přivítání a lehký nevětraný pach piva. (pozn. Lič. Opletal: A já si řikal co to tam tak vonělo!)

 

 

 

FLD_index

 

 

Výsledné hodnocení

 

 

Kuře hodnoceni_5_S 162 Kč/Kg
Sekaná hodnoceni_3_U 18 Kč
Topinka hodnoceni_3_U 10 Kč
Pivo Braník/ Gambrinus/ Plzeň 10/13/26 Kč
Prostředí hodnoceni_4_E

Celkem hodnoceni_4_E

 

 

 

FLD_kue FLD_piva FLD_sekanFLD_jdelak

 

 

 

 

Kavárna SIC


Otevírací doba: Po-Pá 8.00 - 18.00


Tipy iZUNu: I když holky co dělají za barem jsou velice půvabné, přepočítejte si vrácené peníze. Nedávejte si palačinku!

 

Slovní hodnocení jednotlivých členů komise:


Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

Tato kavárna působí spíše dojmem studovny. Snaží se působit dojmem studentské kavárny, avšak ceny tomu příliš neodpovídají. Obsluha byla zpočátku nepříjemná.


Lič. Viktor Kořínek

Až na ceny, které jsou občas opravdu vyšší, než se sluší, je zde příjemné ticho, vůně kafe ve vzduchu vás přivítá již pár schodů před vstupem do patra a opustí vás až při odchodu. Pokud máte rádi espresso, tak za poměrně slušných 24 Kč si ho zde můžete vychutnat v opravdové kvalitě a v klidu.


Lič. Jiří Opletal

Skvěle situovaná kavárna v druhém patře SICu. Má to tady atmosféru, všude studenti sklánějícící se nad notebookem nebo tiše hovořící nad rozloženými skripty. Bohužel obsluha se nás pokusila ošidit o kilčo a poté i o zaplacenou bagetu. Ceny v čele s hnusnou palačinkou za 25 Kč jsou také spíš pro ty, kteří si k bagetě šmahem přikoupí i akademický titul. Situaci zachraňuje jen vynikající zapečená bageta.


Lič. Roman Konvalinka

Máte-li hlad a potřebujete se učit, určitě musíte zajít do SICu. Tedy pokud nemáte hluboko do kapsy. Vysoké ceny nevypovídají o kvalitě jídla. Jídlo je celkem průměrné, až na tvrdé palačinky. Obsluha nejedná solidně. Koupili jsme si bagetu a zapoměli ji na pokladně. Samozřejmě, že nás ani neupozornili. Přes tyto zápory je tu vynikající studentské prostředí a celkem čisto.SIC_INDEXVýsledné hodnocení

 

 

Palačinka hodnoceni_3_U 25 Kč
Toast hodnoceni_4_E 30 Kč
Zapečená bageta hodnoceni_5_S 15 Kč
Káva hodnoceni_3_U 24 Kč
Pivo Ve výkrmu
Prostředí hodnoceni_4_E
Celkem hodnoceni_4_E

 


 

SIC_BAGETASIC_INTERIERSIC_PALACINKY


 

 

Tak to je pro dnešek vše. Zbylá 4 bistra z 8 budou za týden následovat. Zatím vítězí kantýna FLD, ale již teď můžu prozradit, že aby obhájila svou pozici, bude se muset střetnout v tvrdém souboji s řeznictvím a to jak na poli cen, tak na poli výběru a kvality sortimentu.

 

Doufám, že Vám budou informace užitečné a usnadní Vám výběr toho nejlepšího co se poměru cena/výkon týče.

 

 

JO

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Super, už se tešim na pokračování a braníka za 10kč :D na Agru ho maj za 12kč :D

No na Agru těď neseženeš už žádný pivo 8) ..Prostě FLD a řeznictví 4ev

Vynikající práce kluci. Díky moc

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Samuel se v roce 2015 zúčastnil pěvecké soutěže Če...
Úvodní obrázek
Zmiňovaný institut sídlí nedaleko ČZU, hned u...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Vstupenky na ZAHAJOVACÍ GALAVEČER
ZAHAJOVACÍ GALAVEČER proběhne 12. 2. 2018 od 19:00...