Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Univerzita

Velká inspekce v terénu: Univerzitní bistra 2/2

4. Květen, 2010

FLD_BUFET_19Mám tu čest Vám uvést netrpělivě očekávané pokračování Velké inspekce v terénu: Univerzitní bistra. Dozvíte se, jak dopadly zbylé čtyři kantýny v areálu ČZU a zda kantýna FLD obhájila své vítězství v první části.

Kdo náhodou minul  první část hodnocení, doporučuji shlédnout první část Velké inspekce v terénu.

Nyní pojďme k věci. Seznam inspektorů zůstal nezměněný, alespon na začátku. Rychle jsme zjistili, že vybrat si Kanýtnu TF jako první testované bistro nebyl dobrý nápad. Technici již zřejmě tuší. A mají pravdu. Nabízet v bistru, které je zrovna podrobováno tvrdé inspekci iZUNu, panáky rumu, je vskutku brilantní tah. Většina inspektorů to ustála, ovšem rum. Leoš Turnovský byl poté natolik akademicky zmožen, že inspekce musela dále pokračovat bez této velké autority.

 

Seznam inspektorů:

 

Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

 

Rum. Leoš Turnovský

 

Bt. Viktor Kořínek 

 

Lič. Roman Zkolaudovaný Konvalinka 

 

Lič. Jiří Opletal

 

 

Metodika práce

Při hodnocení bister bylo použito, na našich stránkách již zakořeněné, hodnocení kvality jatečného masa - SEUROP. Tedy stejné hodnocení, kterým hodnotíte naše články. Pravidelní čtenáři tedy nebudou v hodnocení plavat. S je nejlepší, P je nejhorší.

 

Cíl práce

V každém bistru jsme ochutnali 3-4 vzorky nejžádanějšího pokrmu. Ten byl samostatně hodnocen všemi inspektory. Poté následovalo hodnocení prostředí a samozřejmě slovní ohodnocení každým inspektorem. Ke každému bistru jsme se také snažili přidat nějaký užitečný tip, abyste se hned při první návštevě mohli cítit jako doma.

 

Tedy jdema na věc - jste připraveni?

 

Kantýna TF

 

Otevírací doba: Po-Čt 7.00 - 17.30; Pá 7.00 - 13.00

 

Tip iZUNu: Rum 20Kč. Víc tipů po nás nechtějte.

 

Jatečný zbytek: Naše inspekce se statečně držela v souboji s testovanými lahváči, horami obložených baget, hamburgerů a topinek, ovšem v momentě, kdy se na scéně objevil rum za dvacet, se naše morálka německých oficírů rozpadla, což u některých inspektorů vedlo k poklidnému ukončení inspekce a opuštění prostorů areálu bez jakéhokoli hluku, výtržnictví či obtěžování neznámých osob.

 

Slovní hodnocení jednotlivých členů komise:

 

Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

Tato kantýna, ačkoli není příliš atraktivního vzhledu, nabízí jeden unikát. Tím je možnost dát si panáka velkého rumu za studentských 20 Kč.

 

Rum. Leoš Turnovský

Prostředí OK, k sezení pouze, obsluha OK.

 

Bt. Viktor Kořínek

To, že zde kolega Lič. Opletal hodnotí kladně, hovoří samo o značném obsahu alkoholu v jeho krvi :-D. Jediné, co se zde dá pozřít bez podivných čichových evokací je párek v rohlíku. Ten je za 15 kč na tři kousnutí, ale alespoň se po těch kousnutích nezatváříte jako při návštěvě análologa. Pokud jsou vám vaše chuťové pohárky jen trochu milé, rozhodně si nedávejte smažený sýr se salátem. Potřebujete-li však nutně při testu předstírat zažívací potíže, je tato kombinace ideální. 

Rum za 20 Kč je při tomto jídelníčku povinnou výbavou pro přežití.

 

Lič. Jiří Opletal

Tady už to bude složitější. Po několika pivech jsme zde objevili nápis RUM 20 Kč. Od té doby začíná vše být lehce mlhavé. Pamatuji si jen prostředí typické školní jídelny ZŠ a jídlo střídavé kvality. Ovšem ve výsledku bych zde hodnotil kladně.

 

Lič. Roman Zkolaudovaný Konvalinka

Popravdě nejslabší prostředí ze všech. Kovové a nepříjemné židle, což vypovídá o skromnosti technické fakulty. Jídlo si netroufám hodnotit, jelikož nevim jestli byly moje čichové buňky ovlivněny přecpaným žaludkem nebo jsem skutečně cejtil smrad z jídla. Konkrétně hermelín, na který jsem se fakt těšil, mi připadal jako 2x vymytej v Savu. Největším zklamáním byla koupě 100g řízku v housce. Samozřejmě Jirka se nebál a odkryl obsah housky... Nevíme jestli by se to dalo zařadit mezi fyzikální nebo nevysvětlitelné jevy, ale byla tam polovina koupeného řízku. Jeho samotná tlouštka byla necelý 3mm. Váhu odhaduju na 30g! Rum za 20,- to zachranuje.

 

 

TF_index

 

 

Výsledné hodnocení

Hermelín v housce hodnoceni_2_R 39 Kč
Párek v rohlíku hodnoceni_2_R 15 Kč
Řízek v housce hodnoceni_1_O 25 Kč/ 100g
Pivo Gambrinus 15 Kč
Rum Božkov 20 Kč
Prostředí hodnoceni_2_R  
Celkem hodnoceni_2_R  

 

 

TF_rizek TF_rum TF_vse

 

Amigo shop

 

Otevírací doba: 7.00 - 18.00

 

Tip iZUNu: Amigo není Tvůj přítel. Zato mají i tužkové baterky.

 

Slovní hodnocení jednotlivých členů komise:

 

Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

Známe to tu všichni. Obyčejná sámoška za nepříliš studentské ceny. Až mám někdy dojem, že ceny jsou takto nasazeny jen díky možnosti platit pomocí ISIC karty. Jen dojte studenti rodiče...

 

Rum. Leoš Turnovský

-zmožen inspekcí kantýny TF-


Bt. Viktor Kořínek

Zde je největší výhodou možnost platit ISIC kartou. takže pokud Vám na ní posílají peníze Vaši rodičové, nebojte se malinko vyšších cen tohoto obchodu. Na ČZU je to jediná samoobsluha, ve které najdete kromě jídla i hygienické potřeby a časopisy. Bagety tu jsou docela drahé, sladkosti tu jsou docela drahé, nápoje jsou tu docela drahé a žvýkačky tu jsou docela drahé. Ve frontě se ale moc dlouho nečeká a některé věci zkrátka nikde jinde nemají.

 

Lič. Jiří Opletal

Amigo shop bohužel není váš kamarád, jak by se zdálo z názvu. Amigo je jako sex s popovou hvězdou. Drahý a za moc nestojí. Jediný důvod, proč tam stejně jako vy nakupuji, je ten, že jsem zkrátka líný. Je to tak blízko menzy, výběr baget je tak veliký, i toho kokosovýho Flinta tam mají a stačí jen vytáhnout ISICa.. Snad jediné pozitivum jsou vlastnoručně dělané bagety plné dobré majonézy za 25 Kč, které však velmi často dojdou úderem dvanácté hodiny. Aspoň, že mají v nabídce tužkové baterky.

 

Lič. Roman Zkolaudovaný Konvalinka

-zmožen inspekcí kantýny TF-

 

 

amigo

 

 

Výsledné hodnocení

Golf hodnoceni_3_U 37 Kč
Bageta vlastní výroby hodnoceni_3_U 25 Kč
Pořez hodnoceni_4_E 49 Kč
Pivo ve výkrmu
Prostředí hodnoceni_3_U
Celkem hodnoceni_3_U

 

 

amigo_bagety amigo_snidane amigo_vag2

 

Prodejna kolej EF

 

Otevírací doba: Po - So 14.00 - 1.00; Ne 20.00 - 1.00

 

Tip iZUNu: Dostanete hlad po náročné kalbici, domu daleko nebo je nad vaše síly nasypat čínskou polívku do hrnku na koleji? Vítejte. Jste na správném místě.

 

Slovní hodnocení jednotlivých členů komise:

 

Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

Hlavní výhodou tohoto bufetu je, že má otevřeno do 1 do rána. Znáte to, když jdete v podroušeném stavu z hospody a máte hlad....

 

Bt. Viktor Kořínek

EF shop je takový krámek poslední záchrany. Když všude jinde zavřou v pět a vy potřebujete rychle nějaký dobrý základ, na kterém hodláte večer vystavět pivní pyramidu, je to místo pro Vás. Při návštěvě se však posilněte předem, obsluha je protivná a nepříjemná.

 

Lič. Jiří Opletal

Mají tu uplně všechno. Kdyby Praha lehla popelem po atomovém výbuchu či všechny supermarkety světa přišli o své zboží, my na Suchdole přežijeme díky prodejně EF. Od vložek, přes legendární Yum Yum polévku až po mraženou pizzu. Ale nemají tu tužkové baterky. Navíc paní u pokladny byla velice nepříjemná. Což ovšem žehlí to, že ceny mi baj oko přijdou nižší než v Amigu. Minimálně podle Golf testu.

 

Lič. Roman Zkolaudovaný Konvalinka

EF shop je obchůdek pro studenta na kolejích jak dělanej. Najde tam přesně to co potřebuje. Od hygieny až přes normální jídlo až po Fast food, který nahradí menzu. Máte-li na koleji mikrovlnou troubu, stačí si zajít do EFka nakoupit a už nemusíte vystávat dlouhý UEP fronty v menze.

 

 

 

EF

 

 

 

Výsledné hodnocení

Golf hodnoceni_3_U 29 Kč

Kuřecí špíz
hodnoceni_5_S 40 Kč
Pizza Bohemica
hodnoceni_4_E
35 Kč
Pivo Star/ Gamb/ Braník      25 Kč, Plzeň 34 Kč
Prostředí hodnoceni_3_U  
Celkem hodnoceni_3_U  

 

Pozn.: Pizza Bohemica je studený něcojako pita chléb naplněný zelím a uzeným. Doporučuji. Je na výběr ještě varianta Pizza Hog za 30 Kč, kde je náplní párek.

 

Pozn.: Foto jednotlivých produktů zde neuvádíme. Paní prodavačka zřejmě ze strachu o odhalení nějaké šmeliny začala po našem fotografovi divoce házet různé předměty. Kdyby jí nedošly čínské polévky v regálu, nevíme jak mohl incident skončit!

 

Řeznictví

Otevírací doba: Po - Pá 7.30 - 17.00

 

Tipy iZUNu: Luxusní gulášek za 35 Kč bez fronty a s Braníkem po ruce? Posíláme pozdravy do menzy!


Jatečný zbytek: Prodavačka, kterou jsme potkali v kantýně PEF tu na nás nevěřícně vykoukla s milým přijetím "ježiš..zase vy" a zapsala naši objednávku.

 

Slovní hodnocení jednotlivých členů komise:

 

Lič. Jan Masner Kandidát Rumu

Studentské ceny jsme našli až při poslední kontrole. Škoda jen, že je řeznictví tak stranou areálu. O cenách baget snad ani mluvit netřeba, golf za 26 je luxus. Ani se nedivím, že ve 2 hodiny jsou už všechny bagety pryč.

 

Lič. Viktor Kořínek

V poslední době sem chodím čím dál tím víc. Kromě Golfa za 26 Kč (unbelievable) tu mají opravdu výborné housky a čokoládové koblihy. Můžu rozhodně doporučit. Místo je známé také celebritami, které sem často chodí, jako je Ing. Vavřečka z katedry chemie. Při testu naší redakce jsme zde objednali jídlo pro 4 lidi v hodnotě 80 Kč, což hovoří samo za sebe.

 

Lič. Jiří Opletal

A tak já to zopakuju ještě jednou. Golf za 26 je fenomén. Obecně je to tady epesní, příjemný bufet na stojáka, přes oběd tu mají super guláš. Výběr baget nepřeberný a některé ceny jsou dokonce o polovinu nižší, než za ten samý produkt v areálu. Výběr specialit, v čele s merunkovou paštikou a antilopí klobásou jsou pak jen třešničkou na dortu.

 

 

rez2

 

 

 

Výsledné hodnocení

   á 100g
Švestková paštika s chlebem hodnoceni_5_S 30 Kč
Mandlová paštika s chlebem hodnoceni_4_E 10 Kč
Antilopa s rohlíkem hodnoceni_2_R 20 Kč
Koňský točeňák hodnoceni_4_E 9 Kč
Pivo Braník/ Staráč/ Gambáč 11/ 12 /13 Kč
Prostředí hodnoceni_3_U  
Celkem hodnoceni_4_E  

 

Pozn.: Ještě doplním ceny teplého jídla, vůbec řeznictví je plné dobrých věcí.

Grilované kuřátko: 200g /28 Kč

Polévka 15 Kč

Guláš 35 Kč

Golf bageta 26 Kč

 

eznictv_kure eznictv_sunky eznictv_bagety

 

 

Poznatky

A to je konec Velké inspekce v terénu: Univerzitní bistra. Vydali jsme ze sebe zcela vše a nejeden redaktor iZUNu hrdině padl v boji s nástrahami kantýn FLD a TF. A jaký je závěr? Nečekaně jednoznačný:

 

  • Chcete si sednout příjemném prostředí na kafe, sváču či snídani? S notasem? Jednoznačně Kantýna AGRA!
  • Jste na SICu, chcete kafe? Šel bych spíš na Agro, je to tam fakt dobrý. Pokud jste líní, Kavárna SIC neurazí.


Ovšem pozor! Na světě je další kavárna na kruháči, věnovali jsme jí před časem samostatnou recenzi zde.  • Máte hluboko do kapsy, chcete si někam sednout s kuželkou najíst se a připadat si jak v o něco více komorním Céčku? Jednoznačně Kantýna FLD!
  • Chcete rum? Jednoznačně Kantýna TF!
  • Máte moc peněz? Jednoznačně Amigo shop!
  • Máte hlad ve 1 ráno? Jednoznačně prodejna EF!
  • Chcete si dát vynikající ciabatu? Kantýna PEF!
  • Chcete se levně a hlavně dobře najíst? Jedině řeznictví!

 

Závěrem

Obecně jsme zjistili, že cenové výkyvy jsou obrovské. Golf můžete koupit za 26 Kč nebo za 37 Kč jen o pár metrů dál. Co se týče cen piva, tam je to snad ještě horší. Braník za 10 Kč či za 25 Kč už vaše peněženka sakra pocítí. Asi nejpřínosnějším poznatkem bylo, že nemusíme čekat frontu v menze a na +-průměrné jídlo za zdraženou cenu, ale stačí si skočit do řeznictví na vynikajíccí gulášek za 35 Kč. Chodit tam denně asi ne, ale je dobré to znát jako kvalitní alternativu. Hlavně po začátku roku, kdy aktivní prvácí snad nepouští areál a 107čku.

 

Doufám tedy, že Vám budou informace užitečné a usnadní Vám výběr toho nejlepšího co se poměru cena/výkon týče.

 

 

JO

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

...bohužel za pslední dobu na lesárně trochu podražili - např. nabízejí jinou pizzu a na kafe si pořídili aftomat.. jo a ciabatu ale maj taky a bráníik je halt bráník)

a ISICem se tam dá platit uz taky...

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
Úvodní obrázek
Na Albertově i na Národní třídě jsme se setkali...
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...