Registrace |  Přihlášení
nahoru
home
¬ Out of ČZU

Pekelný Ostrov 2016 zažil svůj nejlepší ročník

26. Červenec, 2016
Úvodní obrázek
Již popáté se konal rockový open air festival Pekelný ostrov v Holýšově. Letos se ke skvělé organizaci přidalo i počasí a tak tisíce návštěvníků mohlo být maximálně spokojeno. Festival zahájil již ve čtvrtek večírkem pro nedočkavé kapelami Matalica revival a Kabát revival. V pátek to rozjeli první Emoce a kolem druhé ranní zakončila Doga. Skvělé byly Rybičky 48, kterým nedorazil včas Pekař a tak si společně zazpívali později. Chinaski odvedli standardní výkon. Pipes and Pints, zapojili do rockové muzikynejen nadšení, ale i dudy. Diváci šíleli a Pogo na jejich vystoupení nemělo chybu.

Novinka byla REC Stage, scéna určená pro návštěvníky, kde každý mohl přijít a vystoupit. Dostal zapůjčeny nástroje, aparaturu, zvukaře a ještě mu natočili CD. Skvělá byla mladá skupina Cocain Party, kde kluci zahráli vše co měli v repertoáru a stále je obecenstvo nechtělo nechat odejít z podia. Velký ohlas mělo vystoupení Pekaře, kterého přišli podpořit i kluci z Rybiček 48 a spousta děvčat. Jelikož se cestou na Pekelňák zdržel na dálnici, zazpívali si jejich hit Léto na této scéně.

 

V sobotu se začalo již krátce po poledni a všechny skupiny co vystupovaly takhle brzy dokázaly navodit skvělou atmosféru. Při vystoupení Traktoru zpíval celý kotel téměř nábožně jejich písně a u De Bill Heads se krásně uvolnil. Bohužel s příchodem Martina Voláka se vytratila jejich jednoduchá lehkost a skladby zněly poněkud vyumělkovaně. Trautenberk měli hezké kostýmy, ale to bylo tak vše. Skvělé byly Tři sestry na nichž bylo vidět, že si vystoupení všichni moc užívají a i kotel byl asi největší z celého dne. Pak již vystoupila rocková klasika skupina Nazareth s novým zpěvákem Carlem Sentancem, který téměř dokonale nahradil Dana McCaffertyho. Tomáš Hrbáček z Harleje tu je téměř doma tak to rozjeli ve velkém stylu. Festival zakončovali Turbo, ale pozdní hodina a docela velká zima si vybraly svou daň a hodně lidí již nevydrželo.

 

Škoda, že v sobotu došla parkovací místa a ti co dorazili později měli problém kde nechat svého plechového miláčka. Organizátoři sice dostali označení Čistý festival za vybraných asi dvacet tisíc kelímků, ale dalších 100 tisíc zůstalo ležet na zemi a i když se pravidelně sbíraly tak to tech pár lidiček nemohlo stačit. Asi by měli zkusit ty zálohované.

 

 

Když si vzpomenu, že se loňský rok uvažovalo o tom, jestli s festivalem pokračovat či ne, tak ten letošní jistě všechny přesvědčil, že má skvěle nakročeno zařadit se po bok ostatních daleko starších a brzy je možná i předčit. Již se těšíme na další ročník.

 

Komentáře

Máte přesnější informace? Podělte se s ostatními zemědělci :-)
Líbí se vám komentář, nebo není dobře nadojený? Ovidlujte jej! (= líbí)

Poslat nový komentář

Odpovězte prosím na otázku. Na velikosti písmen nezáleží.

Rubriky

Úvodní obrázek
Pondělí 20. 11. Týden otevřených přednášek na FŽP...
isic
24. sezona PFK - Prague Philharmonia   Od 10....
Úvodní obrázek
Čtvrtek, 2. listopadu 2017, 16 hodin, ČZU  
Úvodní obrázek
Drazí začínající zemědělci, jelikož jsme ještě ned...
Úvodní obrázek
Prázdniny už nám fofrem končí,všichni se na pláži...