Miss Agro 2022: Velkolepý návrat festivalu po dvou letech!

23. 05. 2022 0 3 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Miss Agro je zpět! Konečně jsme se dočkali! Kvůli protikoronavirovým opatřením se všemi milovaný open-air festival musel hned dva roky po sobě odložit. Zato s o to větší parádou si ho letos všichni přítomní užili! Kdo všechno se objevil na pódiu, kdo nám zpíval a kdo vlastně vyhrál korunku královny krásy?

Že to bude návrat hodný suchdolské legendy, to bylo všem jasné tak nějak předem. Náš organizační tým měl od rána vlastně jedinou starost. Aby nepršelo. Ale díky široké škále provedených rituálních, náboženských a pseudomagických praktik se podařilo zařídit na odpoledne naprosto luxusní počasí. A tak mohla na vteřinu přesně ve 14:00 začít hrát kapela RIGHTNOW, jakožto vítěz nedávné iZUN Music Chalenge. Pravda, klukům se publikum během koncertu teprve scházelo dohromady, ale celou hodinu do toho řezali víc než poctivě.


Po RIGHTNOW už nastoupili finalisté zcela nové soutěže Strongmana, aby otestovali pevnost pódia. Při pohledu na jejich přenášení a zvedání až absurdních vah si pánové v publiku rozpačitě mnuli bicepsy. Titul nejsilnějšího zemědělce si nakonec nazvedal a uzvedal Petr Janský, který si následné vyhlášení pořádně užil a na kraji pódia si pořádně zařval do publika.


Ve čtyři hodiny už siláky vystřídala dlouze očekávaná první disciplína finalistek Miss Agro. Pečlivě nacvičený nástup, taneční vystoupení a krátké představení u mikrofonu obrátilo pozornost publika k hlavní pointě večera, a sice k hledání budoucí královny ČZU. Projevila se i poctivá příprava fanklubů děvčat, takže při jejich rozhovorech střídavě hýkaly hloučky fanoušků pod pódiem a i nějaké ty transparenty byly k vidění.

Před 17. hodinou už se na pódiu začali chystat dva liberečtí rodáci, český raper Paulie Garand, kterého při jeho show doprovodil jeho dvorní producent, DJ a zároveň saxofonista Kenny Rough. Během prvních pár songů dav diváků značně zhoustl a vytvořil skvělou atmosféru. Spolu se studenty zemědělky se zde sešli vyloženě i fanoušci Pauliho, kteří dorazili cíleně na jeho koncert. Mnohé písničky tak kotel pod podiem opravdu poctivě odzpíval a zpěvák se zdál být z komunikativního publika nadšený. Během necelé hodiny Paulie stihl spoustu songů i jejich úryvků, zavzpomínal na začátky své kariéry nebo na první album Harant z roku 2010 a v pasážích několika písní ho Kenny Rough doplňoval hrou na saxofon, což je s rapem rozhodně zajímavá kombinace.

V 17:50 byla na řadě další část programu a pódium opět ovládly krásné finalistky. Tentokrát je čekaly volné disciplíny, v nichž soutěžily po dvojicích a které si mohly slečny samy vymyslet. Diváci tak mohli sledovat nošení jablek do nádoby na čas a exování panáků, pití piva brčkem, běh s vejcem na lžíci, (téměř) profesionální práci s koštýřem nebo pitstop v kombinézách CULS Prague Formula Racing. Porota si zatím jistě dělala pečlivé poznámky k výkonům soutěžících. 

O další hudební vystoupení se postarala skupina Poetika. Popová kapela, která byla v roce 2017 nominována v kategorii Objev roku v anketě Český slavík, dostala do varu skutečně každého pod pódiem i v jeho širokém okruhu. Na prostranství mezi kolejemi a pódiem již byla takřka hlava na hlavě a procpat se dopředu už opravdu nebylo snadné. Poetika vůbec poprvé před tak početným publikem zazpívala naživo písně z nového alba Identity vydaného v únoru letošního roku. Mimo jiné zazněly i nejznámější hity kapely jako Zkouším žít nebo Každou vteřinou.

Nejdůležitější bod večera, vyhlášení vítězky Miss Agro 2022, přišel na řadu krátce před osmou hodinou. Již tradičně za doprovodu zpěváka Jana Nedvěda, známého jako JEN, nastoupilo všech deset dívek v překrásných šatech na pódium. Vzápětí se k nim připojil také rektor univerzity prof. Ing. Petr Sklenička, CSc. a vítězka posledního ročníku, tedy z roku 2019, Karolína Junková. Bez zbytečných průtahů bylo přistoupeno k samotnému vyhlášení, kterého se ujal Petr Sklenička osobně. Miss iZUN, pro kterou mohli na webu hlasovat čtenáři univerzitních novin iZUN.eu, přišel vyhlásit předseda ČZU Media a šéfredaktor iZUNu, Martin Liška. A jak to tedy dopadlo?

Miss iZUN 2022: Petra Vašíčková (FAPPZ), číslo 10

I. Vicemiss Agro 2022: Nela Korešová (FŽP), číslo 4

II. Vicemiss Agro 2022: Veronika Kulhavá (FAPPZ), číslo 7

MISS AGRO 2022: Tereza Chaloupková (PEF), číslo 3

Po předání cen, výher, květin a společném fotografování už pódium nepatřilo nikomu jinému než skupině Wohnout! Svými hity okamžitě nastolili pohodovou atmosféru a publikum si s chutí zpívalo s nimi. Po prvním rozloučení a skandování davu „Ještě jednu!“ se kapela na stage vrátila a potěšila nás přídavkem. Úplně na závěr si pak nechali svůj asi nejznámější hit, na který mnoho z nás čekalo - Svaz českých bohémů. Kotel skákal jako jeden muž, zpívali snad úplně všichni, zakončení letošního ročníku zkrátka nemohlo být lepší.

V deset hodin večer byl program Miss Agro oficiálně ukončen, což ale rozhodně neznamenalo, že je nutné vyrazit domů! Návštěvníci festivalu měli možnost se přesunout na After party v Klubu C nebo třeba do univerzitního klubu Kruháč. Co dodat závěrem, ze všech přítomných, jak diváků, tak účastníků, doslova čišela pohoda a radost, že po dlouhých dvou letech čekání a koronavirové pauze máme opět naše Miss Agro zpátky. Tak už jen snad – na viděnou příští rok (doufejme)! 

Na exkluzivní rozhovory s účinkujícími zpěváky a kapelami se můžete již velmi brzy těšit v samostatných článcích zde, na našem webu iZUN.eu.

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙