Představujeme Sofii Dolid: finalistku Miss Agro s číslem jedna

02. 05. 2024 0 7 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Přinášíme vám sérii rozhovorů s finalistkami letošního ročníku Miss Agro 2024. V rámci oficiálního focení v Libosadu se s námi podělily o své sny, koníčky i strachy. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost seznámit se s finalistkami ještě před jejich výstupem na pódiu 14. května.

Bio zpovídané

Jméno: Sofia Dolid

PEF, 4. ročník, 21 let

iZUN: Proč ses přihlásila do Miss Agro?

Sofia Dolid: Já jsem se poddala nátlaku kamarádů, kteří říkali, že bych to měla jít zkusit. I kdyby jen pro srandu. Dlouho jsem nad tím přemýšlela, ale došla jsem k tomu, že lepší příležitost už mít nebudu. Příští rok totiž státnicuji a budu řešit jiné problémy. Buď teď nebo nikdy.

iZUN: Máš v životě nějaký vzor či ideál?

Sofia Dolid: Ve svém životě nemám žádné idoly. Jsem toho názoru, že člověk by měl mít za idola lepší verzi sama sebe. Ale kdybych měla zmínit aspoň někoho, byl by to Winston Churchil. Božský orátor. Všeobecně ráda objevuji lidi s mozkem. V tom marketingovém směru musím zmínit Kris Jenner. Ta v podstatě ze svých dětí (Kim Kardashian, Kylie Jenner, Kourtney Kardashian a další, pozn. redakce), které nejsou ničím extra talentované ve smyslu, že by vynikaly v tanci, zpěvu a podobně, udělala miliardáře a z každého dítěte dostává 15 %. Je neskutečné, že ze své rodiny udělala tak obrovsky úspěšnou značku a impérium. Klobouk dolů. Ale na takový přístup si až moc vážím svého soukromí.

iZUN: Co bylo tvým snem, když jsi byla malá?

Sofia Dolid: Moc si nevzpomínám. Možná jsem chtěla být princeznou - a tou už jsem. A pak manželkou miliardáře, k čemu mě ale navedla máma, samozřejmě (smích). Doktorka, finanční poradce, u těch jsem si ale řekla, že jsem na to moc nesoustředěná. Když jsem studovala hudební školu, chtěla jsem být zpěvačkou. Dokonce jsem v 15 letech vyhrála první místo na mezinárodní pěvecké soutěži ve Španělsku. Pak mi ale někdo ukradl pas, takže to celou radost z výhry úplně setřelo. Pardon, trochu odbočuji (smích).

iZUN: Co bys jednou, až budeš velká, chtěla dělat?

Sofia Dolid: To je taková existenciální otázka. Je víc směrů, které by mě zajímaly co se týče práce, ale je důležité brát v potaz osobnostní rysy. Jsem komunikativní, otevřená, 10 let jsem profesionálně zpívala na scéně, takže jsem zvyklá být v centru pozornosti. Blízký by mi proto byl marketing - něco pořádat, navrhovat kampaně, prezentovat. Takže vím směr, ale pro nic konkrétního jsem se ještě nerozhodla. Důležité je zkoušet. Ráda bych proto využila možnost stáží.

iZUN: Jaké máš koníčky?

Sofia Dolid: Zpěv, jak už jsem zmínila. Ten chci využít i na volnou disciplínu. Věnuji se ale i kognitivně behaviorální psychologii a psychoanalýze. Moje máma je totiž víc než 20 let psychoanalytička, takže to mám tak trochu po ní. Absolvovala jsem několik kurzů, teoreticky bych tak už mohla začít vést konzultace, ale zatím na to nebyl ten správný čas. V tomto oboru je důležité sedět a poslouchat, ale já do toho těm lidem pořád skáču.

iZUN: Z čeho máš největší strach?

Sofia Dolid: Ze ztráty autentičnosti. Každý z nás má depresivní epizody, to je přirozené. Nerada bych v každodenní rutině mého budoucího já ztratila sama sebe. Bojím se, že když má člověk děti, domácnost, psa, který potřebuje na veterinu, a další starosti, život už nemá tolik barevný. Že sklouzne do černobílých barev. Navíc žena potřebuje prostor k seberealizaci, na kterou už ale v tom spěchu pak nemusí mít čas. Tomu se chci opravdu vyhnout a nechci v tom uvíznout. Myslím ale, že se mi to nestane. Je potřeba si hlídat svůj psychický stav a hledat varovné indikátory.

iZUN: Prozradíš na sebe něco, co by do tebe okolí nejspíš neřeklo?

Sofia Dolid: Myslím, že je na mě všechno vidět hned. Opravdu nevím. Žena je složitá věc. Není možné ji pochopit. Možná by tedy okolí neřeklo, že dokážu být cholerická, ale zároveň i něžná.

iZUN: Chtěla bys na sobě něco změnit (ať už fyzicky, nebo psychicky)?

Sofia Dolid: Ne. Připadá mi, že body positivismus se stejně jako feminismus začal vnímat úplně špatně. Sufražetky by se zabily, kdyby viděly, co se v posledních letech děje. Měli bychom přestat koukat na ideály krásy kolem sebe a naučit se hledat krásu uvnitř. Až potom jsme schopni ji vidět i v zrcadle před námi. Rozhodně ale věřím v korekci sama sebe - stále na sobě pracovat. To mě posouvá dál. 

iZUN: Co je tvůj dosavadní největší životní úspěch?

Sofia Dolid: Řekla bych, že výhra v té pěvecké soutěži ve Španělsku, kterou už jsem zmiňovala dřív.

iZUN: Co bylo dřív: vejce nebo slepice?

Sofia Dolid: To záleží, jakého názoru se držíme. Někdo řekne, že slepici stvořil Bůh a až pak bylo vejce. Ale Darwin by s ním úplně nesouhlasil. Za mě se slepice musela z něčeho vyklubat, z něčeho narodit. Takže asi vajíčko.

Sofii můžete dát hlas a pomoci ji stát se Miss iZUN 2024 pod tímto odkazem.

Autoři: Tereza Adamcová Foto: Kateřina Lebocová, Vojtěch Votruba
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙