#ZachraňmeČesko

15. 10. 2020 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Když jsme na jaře jako národ překonali covidovou krizi, mluvilo se o druhé vlně. To, co zažíváme nyní, to není druhá vlna. Je to hrozící tsunami.

Proto dala skupina několika opravdu chytrých, schopných a erudovaných lidí dohromady výzvu #ZachraňmeČesko. Není dlouhá, složitá ani proti někomu namířená. Je tak jasná, několikrát nezávisle ověřená a objektivní, že nad ní záštitu převzal rektor ČVUT doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc. Nejsou v ní hrozby, jsou to předpovědi založené na tvrdých datech a stále se potvrzujících modelech.

Teď už nejde o osobní rozpory, kritiku vlády nebo ekonomiku. Teď jde v první řadě o nemocnice. Naprosto reálně hrozí jejich přetížení a kolaps. Místy už nastává nedostatek personálu v důsledku nákazy. Je dost dobře možné, že za pár týdnů bude úplně jedno, jestli se do nemocnice dostanete s covidem, zlomenou rukou nebo jen kvůli vyšetření. Prostě pro vás nebude místo.

Na jaře se povedlo takovému stavu předejít, i když už tehdy se zdravotní personál ždímal z rezerv. Podle všech dat byla klíčová jak bezvýhradná disciplína národa při dodržování opatření, tak i naprosto neuvěřitelná solidarita lidí, kteří šili a darovali roušky, zůstávali doma a pověstnou českou improvizací překonávali problémy.

Teď jsme znovu v průšvihu. V průšvihu, ze kterého jsme se na jaře už jednou dostali a dobře víme jak. Náš národ se z průšvihů vyhrabává po celou dobu svojí existence. Pojďme zůstat doma, nosit roušky a společně ta děsivá čísla zredukovat.

Autoři: David Eremiáš
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙