Ááá, pojď mi hop, Krávy a další bojovali o florbalový pohár na ČZU

04. 02. 2013 4 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Čtvrteční den byl dnem mnoha bitev. Někteří z vás bojovali na univerzitním poli o zkoušky, v tentýž čas však na KTV probíhala ve velké tělocvičně florbalová válka o čest, pocit z vítězství a radost ze hry. Zbraně: florbalové hokejky. Munice: bílý děrovaný míček.

Už když jsem mířil na turnaj, začínající od osmi hodin, bylo jasné, že dnes bude počasí hráčům přát. Nad ČZU se po dlouhé době opět rozjasnila obloha a hráče v útrobách haly posílily letos tak vzácné sluneční paprsky.

Čtvrteční turnaj byl na spadnutí a halou, ve které svištěly míčky rozehrávajících se týmů přicházel Mgr. Michal Makovský, organizátor turnaje a za ním muž s píšťalkou, kterým byl rozhodčí Michal Kokeš. Krátké vysvětlení pravidel...

Hrajte jako lidi. Nepleťte si to s nějakým jiným sportem. Poslouchejte mě, nenadávejte sobě ani mně. Támhle je brankoviště. Hrajeme 2× 6 minut. A buďte rozumní, ať nepose*ete den mně ani sobě.

Rozhodčí Michal Kokš

... promluvil k týmům rozhodčí a hráči již zamířili na svá místa. Prvním hvizdem byl turnaj zahájen a všichni diváci (já, Michal Makovský a pár lidí v posilce) mohli začít sledovat první rozřazovací zápasy o postup do play off.

Tým Oáza

Tým sestavili: IBK Nyunzu, IT Crowd, Oáza, PPPO, Gunners, Krávy, Ááá, pojď mi hop, Fbc Beer Boys, Boriš umí po skalinách, PEF Goal Team a posledním zapsaným, který však nedorazil a z turnaje musel být vyloučen, Pedoteam, který nesehnal na poslední chvíli dostatečný počet hráčů.

První zápasy se rozjely a nastoupená Oáza proti IBK Nyunzu do sebe šili jednu střelu za druhou. Záhy padl první gól turnaje a míč spočinul v bráně Oázy. Následovalo mnoho zápasů, kdy Gunners vystříleli PPPO, IT Crowd dostál svému jménu, když si udržel skóre na binární nule a z Krav zbyly jen karbanátky po tvrdé prohře s IBK Nyunzu. Tři skupiny A, B i C se zvládly povyřazovat během dopoledne a po třinácté hodině nadešlo semifinále s bojem o třetí místo.

Brambor a bronz si měly rozdělit Oáza a Krávy. Zápas vypadal ze začátku velmi vyrovnaně, a přestože Krávy ve fialových dresech poletovaly po hřišti opravdu brilantně, bílý míček se přeci jen po přesné střele Oázy prodral za brankáře. Po třech minutách a třiceti vteřinách tak naklonil váhy vítězství na stranu Oázy. Stačilo jen další půl minuty, aby „pouštní kluci“ ocejchovali Krávy dalším gólem. Na ten sice následovala odpověď, ale odpovědí bylo málo, a tak bramborový kov zbyl Krávám, zatímco Oázoví hoši, jenž byli favority turnaje, vydojili bronz vítězstvím 5:2.

Fanklub Beer Boyů

Finále

Do boje o nejcennější kovy (řekněme spíš nejvyšší příčky, neboť hlavní cena byl dort) se probojovali IBK Nyunzu a Pivní hoši (FBC Beer Boys). Nejspíš podle přísloví „Pivo dělá hezká těla“ dorazila pivním borcům silná fanouškovská základna, která měla tým podpořit. Krásné slečny zabraly místa na střídačce pivařů, vytáhly transparent a každý gól trhající sítě protivníků ocenily potleskem a křikem.

Ze začátku však nebylo moc nad čím jásat. IBK začali zostra a z počátku diktovali hru. Ta se oproti předchozím zápasům výrazně zrychlila a konečně naplnila atmosféru nervozitou a napětím. IBK zabrali hned na začátku a překonali pivního brankáře dvěma góly v první polovině, na což se pak Beer Boyům reagovalo těžce. Nicméně alespoň jeden kousek tam taky poslali. 2:1 v první polovině.

Změna stran

Druhá šestiminutovka nabídla skvělé přihrávky, sestavy a samozřejmě i brankářské zákroky. Některé střely neviditelně pádící k bráně nemohlo lidské oko téměř spatřit, ale brankáři neváhali a zkušenými hmaty tahali míče z brány, jako by se nic nedělo. Při výsledku 3:2 a třicet vteřin před koncem jsou Beer Boys tlačeni ke stříbrné prohře. Odvolávají brankáře a do pole posílají posilu. Otevřená brána byla však příliš velkým lákadlem, a tak se IBK neovládli a poslali do ní střelu potvrzující jejich formu a touhu po vítězství. S výsledkem 4:2 si právoplatně vydobyli 1. místo a respekt svých protihráčů. 

Vítězné týmy (zleva): FBC Beer Boys, IBK Nyunzu, Oáza

Autoři: Viktor Kořínek Foto: Viktor Kořínek
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělkyně
Anonymní zemědělkyně - 04 února, 2013 - 21:27

Nevíte jak se jmenuje ten kluk 2.zprava v týmu Oáza? :D

| 28
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 února, 2013 - 22:38

Víme

| 23
Honza Vlk
Honza Vlk - 05 února, 2013 - 16:20

2 VK: Celkem hezky napsaný, koukej si opravit to "nenadávejte mě" v tý první citaci a zůstaneme kamarádi :-)

| 22
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 12 února, 2013 - 12:41

šimon vlásenko

| 25

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙