Co podniknout v létě? Zkuste sportovní kurzy KTV

14. 02. 2014 1 {{ articleTotalLikes }} Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Někteří z vás, obzvlášť v tomhle nezvykle teplém počasí, jistě přemýšlejí, kam vyrazí v létě, až utichnou všechny povinnosti spojené se školou. Pokud nechcete mít nudné prázdniny, které pouze proležíte pod paprsky slunce, je tento článek určen právě vám. Katedra tělesné výchovy již tradičně pořádá v letním semestru sportovní a tělovýchovné kurzy pro studenty ČZU.

Podmínky účasti

Studenti II. ročníku FŽP mají kurz v harmonogramu studia jako povinný se zápočtem (letní TV kurz - kód RTZ02Z), studenti I. ročníku navazujícího magisterského studia FAPPZ, FLD, FŽP, FTZ a TF jako volitelný s kreditem (sportovní kurz - letní, kód RTX11Z). Studenti I. ročníků bakalářského studia na všech fakultách se mohou zúčastnit kurzu jako náhrady za celosemestrální docházku na hodiny tělocviku, a tím splnit zápočet z tohoto předmětu. Pokud nepatříte mezi výše uvedené, nezoufejte, protože ostatní studenti ze všech fakult se mohou kurzů zúčastnit dobrovolně za stejných podmínek.

...atraktivní a vyzkoušená sportovní střediska nabízející bohaté sportovní vyžití

V rámci letních sportovních kurzů nabízí univerzita pestrou nabídku sportovních aktivit různého zaměření, a především finančně dostupných pro každého studenta. Ve výběru jsou atraktivní a vyzkoušená sportovní střediska nabízející bohaté sportovní vyžití.

Kam letos můžete vyrazit?

Vltava (4.-8. 6., 8.-12. 6., 12.-16. 6., 16.-20.6.)

Tradiční sjíždění řeky Vltavy na kánoích z Vyššího Brodu do Boršova se zastávkami v Rožmberku, Českém Krumlově a Zlaté Koruně má své neopakovatelné kouzlo (tábořiště s vodáckými hospůdkami, sjížděním jezů, večerními táboráky, apod.) Ideální je absolvovat tento kurz v partě s kamarády. Zajištěno je pro vás kompletní vodácké vybavení. V ceně kurzu je doprava osob i lodí, kempy a zapůjčení potřebného materiálu. Cena: 1 200 Kč. Pro více informací kontaktujte paní Tilingerovou, pány Miklíka nebo Nose a nebo v neposlední řadě paní Antropiusovou , podle toho, na jaký turnus byste chtěli vyrazit.

POZOR! Platba celé částky v hotovosti při přihlášce! 

Rakouské řeky (27. 7. – 31.7., 3.-7. 8.)

Sjíždění rakouské řeky Salza na dvoumístných raftech v překrásném podhůří rakouských Alp patří k nezapomenutelným zážitkům všech účastníků. Program je zpestřen lehkou ferratou (vysokohorská turistika) v nádherném přírodním prostředí a průstupem kaňonu řeky Enns. Ubytování je zajištěno v chatkách po 5 osobách. Doprava na místo je zajištěna školním autobusem. Cena: 2 000 Kč. Bližší informace vám poskytne odborný asistent Igor Miklík.

Vodácký kurz

Sportovní středisko u Orlické přehrady, zaměřené na míčové hry (volejbal, softbal, tenis, basket, fotbal, nohejbal, aj.), vodní sporty (kanoistika, plavání) a sporty v přírodě. V ceně je ubytování v ubytovně přímo u vody a pronájem všech sportovišť. Stravuje se každý sám – k dispozici je kuchyňka a letní restaurace za výhodné ceny. Doprava na místo je individuální. Cena: 1 200 Kč.

POZOR - platba celé částky v hotovosti při přihlášce! V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, pana Josefa Hrabovského.

Šumava – Cykloturistika  (8.-13. 6.)

Poznávání okolí horního toku Vltavy a Lipna, Schwarzenberského kanálu za asistence kola, a to jak na české, tak i na rakouské straně. Ubytování s polopenzí v penzionu v Nové Peci u Lipna v ceně. Doprava vlastní. Cena: 2 200 Kč. V případě dotazů se obraťte na vedoucí kurzu, paní Antropiusovou.

Český ráj - Malá Skála (3.-8. 8.)

Obec v Českém ráji s bohatou historií a řadou památek, to vše v krásném prostředí. Míčové sporty, aerobik, turistika ve sportovním středisku v Českém ráji, kde jsou k dispozici i hřiště na volejbal, basketbal, tenis a další (bazén). Ubytování v hotelu Jizera s plnou penzí v ceně. Doprava opět na vlastní pěst. Cena: 2 650 Kč. V případě dotazů se obraťte na vedoucí kurzu, Mgr. Lucii Janíkovou.

Harrachov (20.-25. 7.)

Pobyt v luxusním krkonošském sportovním středisku zaměřen na aerobik, fitness s relaxačním centrem, squash, beachvolejbal, míčové sporty a pobyt v přírodě. V ceně je ubytování s plnou penzí v apartmánech hotelu Sport Relax 007 (3 minuty pěšky z autobus. nádraží), pronájmy sportovišť a relaxačního centra. Doprava individuální. Cena: 3 000 Kč. V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, Ivana Spurného.

Slovensko – Záp. Tatry/Roháče (26.6.-1. 7.)

Vysokohorská turistika v překrásné panenské přírodě Roháčů (nejkrásnější oblast slovenských hor - Západní Tatry). K tomu výběr nejhezčích túr, na které vás doveze školní autobus. Divoká příroda, hory, skály, údolí, horské masivy a termální koupele. V ceně zájezdu je ubytování v apartmánech v Zuberci, doprava školním autobusem a pojištění. Stravování je individuální. Cena: 2 300 Kč. V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, PaedDr. Dušana Vavrlu.

Léto v horách

Krkonoše – Pec pod Sněžkou (14.-20. 7.)

Turistický kurz po krkonošských hřebenech včetně tradičního výstupu na nejvyšší vrchol naší republiky, Sněžku. V ceně je ubytování s polopenzí na Havlově boudě v Peci pod Sněžkou. Doprava individuální. Cena: 2 000 Kč.

POZOR - platba celé částky v hotovosti při přihlášce! V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, Mgr. Michala Nováka.

Top komentář
16 února, 2014 - 13:32 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Můžu jenom doporučit! :) Skvělé zážitky.

Dobřichovice (29.6.-4. 7.)

Sportovní areál u řeky Berounky, který leží pouhých 10 km od Prahy, nabízí sportovní aktivity v přírodě i v tělocvičně: aerobik, beachvolejbal, volejbal, florbal, posilovna, sauna, koupání v Berounce. V ceně je ubytování ve 2-4lůžkových pokojích, plná penze, pitný režim, pronájem sportovišť. Doprava individuální. Cena: 2 600 Kč. V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, Mgr. Michala Nováka.

Pálava - Windsurfing (22.-27. 6.)

Pětidenní kurz výuky windsurfingu pro začátečníky i pokročilé na Pálavě. Zajištěno kompletní vybavení a instruktoři. Doplňková sportovní činnost: výlety na kolech mezi vinicemi Pálavy (na místě půjčovna kol), koupání a plavání, beachvolejbal aj. Ubytování v bungalovech na břehu jezera. V ceně je ubytování, sportovní materiál, pronájem sportovišť. Doprava individuální, stravování vlastní - možnost přikoupit polopenzi. Cena: 2 200 Kč. POZOR - platba celé částky v hotovosti při přihlášce! V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, Josefa Hrabovského.

Chorvatsko - Lanterna (14.-21. 9.)

Přímořské středisko u města Poreč na Istrijském poloostrově. Sportování na břehu průzračného Jadranu ve stínu borovic. Sportovní program: aerobik, vodní sporty u moře, plavání, beachvolejbal, míčové sporty, in-line brusle a výlety do okolí.

V ceně kurzu je ubytování v apartmánech, doprava, pronájem sportovišť, pojištění a poznávací výlety po okolí. Možnost výletu lodí do Benátek (není v ceně). Stravování vlastní. Cena: 3 400 Kč. V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, PaedDr.Věru Tilingerovou.

Cvičení u moře

Španělsko (29. 8. - 7. 9., 5.-14. 9.)

Krásné a klidné místo přímo u moře na Costa Dorada, písčité pláže, skály, moře. Prosluněný pobyt plný atraktivních aktivit patří mezi to nejlepší, co studentům KTV nabízí - beachvolejbal, baeachfotbal, kola, potápění - šnorchlování, vodní sporty, plavání, petangue, kondiční cvičení a pro ženy aerobik. Návštěva Barcelony a kláštěra v Montserratu. 

V ceně je ubytování v apartmánech přímo u moře, doprava školním autobusem, pojištění léč. výloh, sportovní program. Stravování vlastní. Cena: 5 500 Kč. V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, PaedDr. Dušana Vavrlu.

Potapěči na pláži

Rakousko - Cykloturistika (10.-16. 8.)

Velmi atraktivní kurz na horských a trekových kolech po přírodních krásách Rakouska – letos Murská stezka. Krásně upravované cyklostezky mimo autoprovoz pro rekreační i sportovní cyklisty, náročnost lehká až střední. Délka etap okolo 60 km/den s malým převýšením. Ubytování v kempech ve vlastních stanech, dle možnosti v penzionu. Doprovodný školní autobus. V ceně je doprava po celou dobu, kempy, pojištění léčebných výloh. Za příplatek možnost zajištění ubytování v apartmánech se snídaní. Podmínkou je vlastní kolo. Cena: 3 700 Kč. V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, PaedDr. Dušana Vavrlu.

Cykloturistika

A jak se přihlásit?

Přihlášky budou přijímány v těchto termínech osobně u vedoucích kurzů:

  • od 17. 2. 2014 přednostně pro studenty se zápočtem
  • od 3. 3. 2014 pro ostatní studenty ČZU

Součástí přihlášky je nahlášení potřebných osobních údajů a záloha 500 Kč, pokud není platba kurzu v hotovosti.

Povinností všech přihlášených studentů je zaplatit celou částku nejpozději do 30. 4. 2014 (není-li u jednotlivých kurzů uvedeno jinak).

Ať už jste vyznavači cestování po Čechách, nebo se raději podíváte do cizích krajů, ze široké nabídky letních kurzů si jistě vyberete.

Mrkni taky na tohle

05. 03. 2018 0 0

Pojeďte s KTV na letní kurz!

Číst více
05. 03. 2018 0 0

Pojeďte s KTV na letní kurz!

Číst více
19. 02. 2018 0 0

Markéta Davidová: Budoucí královna českého biatlonu

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Red Bull CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP