Jak jsme si letos vedli proti drakovi?

27. 01. 2020 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ve čtvrtek 23. ledna proběhl v Obecním domě již třetí ročník benefičního Galavečera organizace Spolu na draka, která věnuje veškerý výtěžek dětem postiženým nemocí SMA. Jak to letos celé dopadlo?

Celý večer se nesl v přátelském, veselém duchu. Mezi zúčastněnými byly bojující rodiny jak z letošního, tak i z předešlých ročníků, takže dětmi se to v sále jen hemžilo. Pohled na to, jak si i nemocné děti hrají a „tančí“ se svými rodiči, byl naprosto kouzelný. A přesně to byl i záměr pořadatelů. Celý večer měl podpořit informovanost o nemoci a o životě takových rodin a ukázat, že nestojí o lítostné pohledy a řeči, ale o podporu a pochopení a to se stoprocentně povedlo! 

Kromě promítání příběhů rodin bojujících ve všech třech ročnících Galavečera a proslovech, které informovaly o nemoci, byla celá akce doprovázena také koncerty známých osobností. Během večera se tak na pódiu vystřídala kapela PartyLeaders, zpěvák Jen, zpěvačka Anna K a saxofonista Saxofrancis. Takže se tančilo, zpívalo a dovádělo. 

V průběhu večera jste se mohli zúčastnit také tiché dražby obrazů, vyfotit se ve fotokoutku nebo si dát něco dobrého k jídlu. A ano, tombola byla! Také výtěžek z dražby a tomboly putoval dvacetileté Aničce a tříapůlletým dvojčatům Radovanovi a Týně, kterých se tento večer hlavně týkal. 

A kolik že se vlastně nakonec vybralo? Když započítáme všechny sponzorské dary, příspěvky na transparentní účet, peníze ze vstupného a to, co lidé věnovali během večera, dostaneme se na neuvěřitelnou částku 354 542 Kč!

My chceme pochválit organizátory celé akce, protože připravit něco tak velkolepého, to muselo dát opravdu zabrat. Klobouk dolů. Nám už teď nezbývá nic jiného než držet rodinám palce a těšit se na další ročníky. 

Autoři: Bára Pohlová Foto: Dominika Staščáková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

10. 01. 2020 0

Vyražte s námi zase na draka! Letos už potřetí

Číst více
10. 01. 2020 0

Vyražte s námi zase na draka! Letos už potřetí

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙