Našli jsme snídaňový svatý grál!

27. 03. 2024 0 4 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Snídaně je nejdůležitější část dne a hledání toho pravého místa, kde a jestli si ji vůbec vychutnat, může být někdy složitý úkol. I přes to, že je snídaňová nabídka na akademické půdě poměrně omezená, za humny se může skrývat poklad, o kterém jste ani nesnili. Našli jsme totiž ty nejlepší snídaně na Suchdole, možná i v celé Praze.

Pandemií konče, nejatraktivnější podnik, který nabízel něco k snídani, skončil a už nikdy neotevřel. Jedná se o pro mnohé již neznámý podnik So Deli, který byl umístěn ve spodních prostorách menzy, mezi studentským vchodem a dobíjecími automaty na UEP. Za lidovou částku jste si zde mohli pořídit famózní míchaná vajíčka s cibulkou a čerstvou houskou, což po prořáděné noci na Kruháči byl víc než solidní základ pro úspěšný den.

Nyní máme ranní nabídku mnohem omezenější. Samozřejmě, můžete se nasnídat doma. Ale co když to nestihnete? Abychom byli fér, možnosti snídaní v areálu ČZU tu stále jsou. Na zastávce 107 si v samoobsluze můžete pořídit dvacku vlašáku s tukáčem, nebo si můžete dát nějaký sendvič a kávu v kterémkoliv fakultním bufetu. Ovšem částky za kávu v kombinaci s něčím k snědku se často dostávají nad 100 Kč, mnohdy i výše, což může být pro studenta finančně neúnosné.

My jsme při našich toulkách Suchdolem přišli na něco, co se může zdát být oku skryté, ovšem o to je to báječnější. Hned naproti výstupní autobusové zastávce Zemědělská univerzita najdete po překročení silnice sympatický podnik Creperie Café Girafe. Podnik je to skvělý, ovšem pokud jste měli stejné dojmy jako my, může se zdát, že se jedná o restaurační zařízení s obědy a večeřemi spojené s cukrárnou. Pokud jste podnik ještě nevyzkoušeli, vřele doporučujeme!

Dostáváme se ale k tomu hlavnímu, ke snídaním. Tento podnik je totiž nabízí také, vždy od pondělí do pátku od 9:00 do 10:00. Co si zde můžete objednat, bylo pro nás až nepochopitelné. Za 80 Kč si totiž můžete vybrat snídaňový set, který zahrnuje teplý nápoj, sklenici džusu a libovolné jídlo. Z teplých nápojů je v nabídce klasické espresso, cappuccino a další druhy kávy nebo čaj. V nabídce pokrmů pak najdete francouské crepre, sendvič s rukolou, vejce na slanině nebo kus ovocného cheesecake.

Po domluvě s majitelem jsme se rozhodli všechny nabízené pokrmy nafotit, protože naše redakce byla příjemností prostředí, stylem servírování, kvalitou jídla a hlavně celkovou cenou velice mile překvapena. Byla by škoda se o tento snídaňový skvost nepodělit s našimi čtenáři a neudělat jim tak rána krásnější.

Autoři: Martin Liška Foto: Vojta Votruba, Matyáš Holub
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více
14. 05. 2024 0

Hlasování Miss iZUN 2024 je oficálně spuštěno!

Číst více
13. 05. 2024 0

Představujeme Lenku Štěrbovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙