Největší siláci z ČZU přetavili chladné železo v pulzující kov v rámci vzpěračské exhibice

11. 10. 2014 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Kdo se ve čtvrtek na koleji ČZU probouzel do slunečného rána, toho možná probudilo řinčení železa před menzou a melodie rockových nářezů linoucích se z reproduktorů dobře známého DJ Scar. Nejsilnější chlapi a chlapci naší univerzity totiž nelenili a rozhodli se uspořádat I. ročník vzpěračské exhibice. Na závodních trikotech nesli jméno nově vzniklého studentského spolku s názvem POWER TEAM ČZU. Tento spolek jste již mohli vidět v rámci Rektorského dne, kde pořádal oštěpařskou exhibici. Jejich cílem je rozvoj sportu na univerzitě a podpora nadějných sportovců hájících barvy ČZU na všech sportovních kolbištích.

S vidinou zajímavých cen se všichni borci pustili s vervou do závodění, ve kterém je čekaly silové disciplíny v tomto pořadí: bench-press, mrtvý tah a výraz nad hlavu. Jednalo se o určitou modifikaci silového trojboje, kdy právě dřep byl vyměněn za divácky velmi atraktivní výraz nad hlavu.

A jak si borci vedli? Soutěž byla rozdělena do dvou váhových kategorií pod sto a nad sto kilogramů dle aktuální hmotnosti závodníka změřené na přístroji INBODY.

V uvozovkách překvapivě vyhrál Bc. Tomáš Staněk, jenž je letošní mistr republiky ve vrhu koulí a účastníkem Halového mistrovství světa. Součtem svých dílčích výkonů překonal hranici solidních 600 kg (210 kg + 230 kg + 160 kg). Z nichž nejhodnotnější je právě 210 kg v bench-pressu!

Na druhém místě se umístil Rudolf Fero, který sečetl 555 kg a i Ruda zazářil brilantními 245 kg v mrtvém tahu.

Na třetí místo se po tuhých bojích probojoval doktorský student Fakulty tropického zemědělství Momo Alhassan. Momo se náležitě rozehřál a nazvedal celkem 490 kilogramů chladné oceli.

V kategorii pod 1 metrický cent se zúčastnil i jeden student z FTVS, skvělý kondiční trenér basketbalu Jiří Doležal. První místo ale s přehledem opanoval student FAPPZ Martin Pisarčík, když do výsledků promluvil s 390 kg. Na druhém místě stanul mladý Kamil Zvoníček, student PEF se součtem 370 kg, a místo třetí obsadil právě Jiří Doležal z FTVS.

Hned dvě známé osobnosti ze světa sportu předaly věcné ceny všem závodícím

borcům. Ladislav Prášil, bronzový medailista z Mistrovství Evropy ve vrhu koulí, a druhou, velmi půvabnou předávající byla Ing. Michaela Vorlová, reprezentantka ČR v beachvolejbale, která je patronkou našeho studentského projektu.

Všem borcům tímto děkuji za účast na prvním ročníku této exhibice. Spolek POWER TEAM ČZU se nyní začal připravovat na další ze série sportovních kláních. Na příští rok v březnu se plánuje basketbalová bitva mezi týmy ČZU a UK, která bude ozdobena i přítomností národních reprezentantek v basketbalu, mezi nimiž bude i mnoho olympioniček z Londýna a vicemistryň světa z roku 2010. Společně se již těšíme na příští ročník vzpěračské exhibice, který možná okořeníme i ukázkou stále více populárního crossfitu, opět přímo před menzou ČZU.

Hodně síly při sportu i studiu vám přeje POWER TEAM ČZU!