Odhal v sobě Steva Jobse, staň se inovátorem

30. 03. 2017 0 {{ articleTotalLikes }} Aktuality Zpět na Úvod

S  převratným způsobem jak si vychutnat hudbu na cestách přišla na trh jako první společnost Audio Highway v roce 1996. Jejich MP3 přehrávač měl slibné jméno Listen Up i vlastní internetový obchod s hudbou a audioknihami. Odborníci na veletrzích nadšeně tleskali a prorokovali přístroji slibnou budoucnost. O pět let později se zrodil iPod a dnes společnosti Audio Highway téměř nikdo nezná. V čem udělali inženýři z Audio Highway chybu?

Říká se, že skutečným inovátorem se člověk nerodí, inovátorem se stává.

Schopnost inovovat se zlepšuje s každým novým projektem a přibývajícími zkušenostmi, což však může trvat roky. Máte však možnost využít zkratky a naučit se nejlepší postupy inovátorů ze zahraničních firem v knize Inovace je rozhodnutí. Na co by se budoucí inovátor měl především zaměřit?

Úspěšná inovace stojí především na kreativním nápadu. Najít ten nejlepší nápad znamená mít hodně nápadů. Někdejší šéf Motoroly Bob Galvin například vyžadoval od zaměstnanců minimálně 100 nápadů na určité téma. V knize poznáš cestu, jak se dobrat ještě k většímu počtu kreativních nápadů ať už jako jednotlivec, nebo se svým týmem.

Tvůj nápad musí být založen na dokonalém porozumění uživateli. Návrh inovativního produktu je dnes otázkou designového myšlení. Kniha na příkladech vysvětluje principy i metody, které dnes používají přední designéři světa.

Pokud máš velké ambice a plánuješ budovat inovativní korporaci, určitě se ti také budou hodit kapitoly o praktikách inovativních manažerů i samotném budování firmy s inovativním prostředím. V takovém, ve kterém bude snadné kreativní nápady dotáhnout v úspěšné produkty. Více informací o knize najdeš na webu vydavatele

Mrkni taky na tohle

07. 11. 2017 0 0

Volby do akademického senátu TF ČZU

Číst více
07. 11. 2017 0 0

Volby do akademického senátu FLD ČZU

Číst více
07. 11. 2017 0 0

Volby do akademického senátu FŽP ČZU

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Red Bull CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP