Stavba nových šaten v našem areálu

16. 11. 2011 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Během podzimních procházek naším areálem jste si už určitě všimli, že se u atletického oválu něco děje. Ano, dochází ke stavbě nových venkovních šaten. O co přesně půjde, to se vám pokusím přiblížit v následujícím článku.

Jak jistě mnozí z vás ví, na naší univerzitě funguje již po mnoho let fotbalový a atletický klub. Právě těmto dvěma celkům v poslední době nejvíce chybělo kvalitní venkovní zázemí, a tak se po dlouhém hledání financí rozběhl projekt, který by jim a samozřejmě i nám ostatním měl přinést zcela nové šatny.

Podle našich informací by měla být do konce roku hotová hrubá stavba a již na začátku nové fotbalové sezóny (březen-duben) by měly naše spielmachry přivítat nové šatny.

Finální verze projektu počítá s kombinací zděné stavby a odlehčených materiálů. Budova tak zcela jistě velmi dobře zapadne do našeho krásného kampusu. Objekt bude uvnitř při chladnějším počasí elektricky vytápěn a sportovním nadšencům nabídne samozřejmě sprchy a WC. Kromě sociálního zařízení najdeme uvnitř klasické fotbalové šatny pro dvě mužstva a sklad sportovních potřeb.

Ve fotbalových šatnách se bohužel nedočkáme zamykatelných skříněk, na jaké jsme zvyklí z KTV. Zajímala nás také možnost stálého občerstvení pro neustále hladové a žíznivé studenty, např. ve formě bufetu. Tahle varianta však bude možná pouze během jednorázových akcí univerzity (Rektorský den, Akademické hry). Zavedení stálého bufetu však není možné a to z několika příčin. Areál nemůže být z finančních důvodů pod trvalým dohledem správce, případně dalších zaměstnanců, a proto i provozní doba našich šaten bude celoročně jen v době výuky tělocviku. Na druhou stranu nemusíme hned zoufat, protože jak uvedl šéf KTV Dušan Vavrla, po předchozí dohodě bude možné zapůjčit si klíč a prostory zcela zdarma využít, ovšem s podmínkou, že si studenti za všechny své věci zodpovídají sami.

Jsem velmi rád, že se tento dlouho očekávaný projekt dal konečně do pohybu a jeho dokončení je již na dohled. Jistě to přispěje ke komfortu vrcholových i rekreačních sportovců naší univerzity. Již tak bohaté sportovní zázemí naší školy se opět rozrůstá a to je jen dobře, tak se těšme a sportujme.

Autoři: Adam Valečka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více
06. 12. 2018 0

Sportovní ples... aneb Když (ne)sportovci tančí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙