Vítězství v hledišti, bronz na hřišti! ČZU na Fotbalové bitvě nezklamala

15. 04. 2015 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Skvělá podpora fanoušků nepomohla týmu ČZU zdolat cestu za vysněným pohárem. Na prvním ročníku Fotbalové bitvy UniCup náš tým, pod vedením trenéra Jiřího Nose, obsadil třetí místo. Co dál přinesl pilotní ročník tohoto projektu?

Brány atletického stadionu SK Slavia Praha se oficiálně otevřely ve 14 hod, aby těsně před půl třetí dorazil natěšený dav fanoušků ČZU. Ti zabrali celou levou část hlavní tribuny a už při letmém pohledu na ochozy bylo jasné, který tábor fanoušků letošní bitvu ovládne. Během celého turnaje žádná jiná škola prakticky vůbec nepodporovala svůj tým, a tak jsme byli svědky toho, jak v zápasech bez účasti našeho týmu bylo na stadionu téměř hrobové ticho. Pravda o tom, že ČZU má nejlepší vysokoškolské fanoušky, se mnohokrát během zápasů potvrdila.

Semifinále

První zápas, do kterého nastoupila ČZU proti ČVUT, začal ve 14:50. Na začátku zápasu byla na našem týmu, který před turnajem absolvoval pouze jeden společný trénink, znát nerozhranost. Postupem času se však začal dostávat do hry a získávat mírnou územní převahu proti svému soupeři. Když už se zdálo, že v polovině první půle půjdeme do vedení po krásné akci a centru z pravé strany, na jejímž konci byla hlavička a gól v síti ČVUT, zchladil nadšení fanoušků ČZU praporek pomezního rozhodčího kvůli ofsajdu. Po zbytek první půle se hra vyrovnala a oba soupěři se hlavně snažili neudělat chybu.

Druhá polovina zápasu přinesla řadu nepřesností především v útočné fázi. Diváci moc vzrušujících momentů před oběma brankami neviděli. Na vině mohl být i terén, na který si hráči po zápase trochu stežovali. Utkání dospělo až do pokutových kopů. V nich se rozhodlo až v sedmé sérii, kde pevnější nervy předvedli hráči ČVUT a po výsledku 0:1 (4:5 na penalty) postoupili do finále.

O postup do finále se v druhém semifinále utkali hráči Univerzity Karlovy a Vysoké školy ekonomické. Roli favorita v tomto zápase nesli hráči UK, ale v prvních fázích zápasu ji rozhodně nepotvrzovali. Řada nepřesností v rozehrávce dávala šanci VŠE hrát s favority více než vyrovnaný zápas a dokonce se dostat v prvním poločase do vedení. Po změně stran hráči z karlovky přepli na větší rychlostní stupeň a nakonec se jim v posledních minutách zápasu podařilo vyrovnat a rozhodnout zápas v pokutových kopech. Finálovým soupěřem ČVUT se tak po výsledku 2:1 (6:5 na penalty) stali hráči Univerzity Karlovy.

O třetí místo

Před začátkem finálové části turnaje si fanoušci mohli vyzkoušet beer pong nebo zaběhnout na poctivou klobásku s chlebem a hořčicí. Svojí produkcí je také obšťasňoval DJ, který ale mimochodem mnohdy necitlivě během turnaje zasahoval pouštěním hudby do dění na trávníku a také do pokřiků fanoušků.

K zápasu o třetí místo nastoupily týmy ČZU a VŠE v 17:20. Slavnostní výkop obstaral bývalý rektor VŠE Richard Hindls a prorektor ČZU Petr Heřmánek. Společně pak na tribuně sledovali zpočátku opatrné utkání, ve kterém oba týmy jen těžko hledaly cestu k bráně soupeře. Počáteční rozpaky prolomil náš tým, který se díky centru z levé strany a perfektnímu zakončení k levé tyči dostal do vedení. Vedení si s přehledem pohlídal do konce prvního poločasu. Po návratu z kabin se hráči VŠE sice snažili zvrátit nepříznivé skóre, ale ČZU už si po zbytek hry více méně v klidu hlídala vedení a po výsledku 1:0 dokráčela k historicky prvnímu bronzovému umístění na Fotbalové bitvě.

Po skončení zápasu hráči zemědělky přišli poděkovat všem fanouškům, kteří jim na zápasech vytvořili skvělou atmosféru. Díky nápaditému choreu, hlasitému, ale slušnému fandění a závěrečné pyroshow, která dodala našemu účinkování na turnaji ten správný říz, jsme jednoznačně ovládli hlediště.

Finále

Ve finále prvního ročníku Fotbalového bitvy lehce před 19 hodinou stanuli, dnes trochu šťastnější, týmy UK a ČVUT. Finále mnoho fotbalové krásy nepřineslo, na hráčích však byla vidět bojovnost a touhla odejít z tohoto souboje s pohárem nad hlavou. Větší touhu, a nakonec také fotbalovost, ukázali hráči Univerzity Karlovy a výsledkem 1:0 opanovali první ročník Fotbalové bitvy UniCup.

Podívejte se na průběh turnaje očima iZUN TV:

A jak zhodnotit první ročník turnaje, který navazuje na úspěšné Hokejové bitvy? Ucházející sportovní podívaná, zábava v průměrně naplněném hledišti především díky táboru ČZU a drobné organizační nedostatky, které se však nevyhýbají ani jeho hokejové sestře. Akce má potenciál a uvidíme, jak se organizátorům podaří do příštího roku zapracovat změnách, které udělají Fotbalovou bitvu ještě atraktivnější.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Filip Soukup, Martin Novák, Adam Píša
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více
26. 03. 2019 0

Poslední šance na letošní letní kurzy!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙