Zástupci iZUN.eu a ČZU:Go! z PEF jdou do voleb!

23. 04. 2021 0 1 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Do akademických voleb ČZU se hlásíme i my, zástupci z řad studentů, členové studentských spolků iZUN.eu a ČZU:Go!, abychom za vás mohli bojovat v místech nejvyšších a pomohli tak udělat ČZU ještě lepším místem, než je teď.

Volby do akademických senátů jsou důležitější, než by se mohly na první pohled zdát. Možná se ptáte, proč jít volit. Má to smysl? Určitě má. Akademický senát fakulty totiž zásadně ovlivňuje průběh studia. Ovlivňuje náplň jednotlivých studijních programů, schvaluje podmínky přijímacích řízení ke studiu, volí či odvolává děkana, musí odsouhlasit složení disciplinární komise, schvaluje jednotlivé proděkany, schvaluje a kontroluje financování fakulty, má zástupce v Radě vysokých škol, prostřednictvím které napřímo komunikuje s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy či přímo s vládou České republiky. Vše zásadní se dozvíte v Jednacím řádu Akademického senátu, vše o volbách ve Volebním řádu Akademického senátu fakulty. Tyto informace jsou k nalezení na stránkách fakulty, kterou navštěvujete. Akademický senát ČZU ovlivňuje chod celé univerzity. Usnáší se o návrhu jmenování rektora, navrhuje i jeho odvolání z funkce.

A jak volit? Volby probíhají výhradně osobně, v areálu ČZU. S sebou musíte mít ISIC nebo průkaz o studiu, který předložíte volební komisi. Ta si Vás odškrtne ve volebním seznamu, vydá Vám dva hlasovací lístky a půjdete za plentu. Jeden hlasovací lístek je pro malý senát (Akademický senát vaší fakulty), druhý hlasovací lístek je pro  velký senát (Akademický senát ČZU). Zvolené kandidáty na každém zaškrtnete (maximálně 6 kandidátů do Akademického senátu fakulty a maximálně 2 kandidáty do Akademického senátu ČZU), hlasovací lístky přeložíte a vhodíte do hlasovací urny. Hlasovat je vaše právo, takže i v případě trvajícího uzavření budovy z důvodu aktuální pandemie můžete jít volit!

Volby do akademického senátu Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů se budou konat 27. - 28. 4. 2021, každý den od 10:00 do 15:00. Místem konání byla určena Menza ČZU.

Kandidáti iZUN.eu

Radek Martiník, Bc.

Tajemník iZUN.euDominika Staščáková

Team leader fotografů iZUN.euMartina Černá, Bc.

Organizátorka iZUN.euKandidáti ČZU:Go!


Adéla Kudrnáčová, Bc.


Petr Livonec

Anežka Huňáčková

Volební program


Vaší případně projevené podpory si neuvěřitelně vážíme. Jsme tu pro Vás!

Autoři: David Eremiáš Foto: Patrik Pavelka, Aleš Hlaváček
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více
14. 05. 2024 0

Hlasování Miss iZUN 2024 je oficálně spuštěno!

Číst více
13. 05. 2024 0

Představujeme Lenku Štěrbovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙