Zemědělci v kopačkách

28. 12. 2011 2 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Fotbalem u nás v dnešní době nežije jen Plzeň, ale také naše univerzita. Během právě probíhající zimní přestávky se chystá několik významných změn. iZUN Vás dnes vezme do zákulisí fotbalu na naší škole.

Fotbalový klub dříve vystupoval pod jménem ČZU Praha a v té době velice úzce spolupracoval s pražskou částí Přední Kopanina. V 90. letech minulého století se dokonce účastnil mezioblastní soutěže známé pod názvem divize. V roce 1997 se však Přední Kopanina osamostatnila. Díky výborným vztahům s vedením ČZU a především KTV vzniklo zanedlouho mužstvo žáků pod hlavičkou TJ ČZU  Praha. Tým se postupně vyvíjel až do dnešní podoby. Aktuálně v mančaftu figurují jak absolventi ČZU, tak i její současní studenti. A podle potřeb je tým doplňován i fotbalisty ze Suchdola a okolí.

Tým TJ ČZU Praha se po podzimní části uložil k zimnímu spánku na 6. místě...

Mezi největší úspěchy našich fotbalistů se určitě řadí postup do II. třídy, jehož naši borci dosáhli v minulé sezóně. Klub má na kontě i několik pohárů z lokálních turnajů, jak v malé kopané, tak ve velkém fotbale. Momentálně se všichni těší na rekonstrukci kabin a sociálního zařízení na hřišti v areálu ČZU. Jak už jsme zmínili, tým ČZU momentálně nastupuje ve skupině A II. třídy, kde se po podzimní části ligy nachází v klidném středu tabulky. Systém soutěže je fotbalovému fandovi jistě znám. Hraje každý s každým, jednou doma a jednou na hřišti soupeře. Eventuální postup do vyšší soutěže je umožněn pouze vítězi každé ze čtyř skupin II. třídy.

Tým TJ ČZU Praha se po podzimní části uložil k zimnímu spánku na 6. místě, hráči si vychutnávají vánoční přestávku a od ledna jim opět začne tvrdá příprava. Ta vyvrcholí v březnu, kdy začne jarní část soutěže. Cíle jsou jasné a nemalé, další probíjení se tabulkou a snad i atak na příčky nejvyšší. Ptáte se, proč má náš tým tak vysoké cíle? Jedním z důvodů je příchod ostřílené posily. Tou není nikdo jiný než pan Jiří Nos (člen KTV ČZU), jenž bude náš tým nově trénovat. Z jeho fotbalové minulosti můžeme zmínit například působení u FC Přední Kopanina, či u mládeže Bohemians Praha. V roce 2003 se stal nejúspěšnějším trenérem Prahy, a tak doufejme, že si od něj naši fotbalisté dokáží vzít co nejvíc. Další personální změny v kádru zřejmě ještě přijdou během zimní přestávky, bude se jednat nejčastěji o doplnění týmu o nové tváře, které na hřišti budou zatápět obranám a gólmanům soupeře.

Ačkoliv je fotbal sportem velice oblíbeným, i náš tým se potýká s nedostatkem hráčů.  Je to způsobeno především tím, že spousta hráčů hraje i v jiných soutěžích (např. sálová kopaná či futsal), tudíž se některé zápasy překrývají a je pak velký problém sehnat vůbec základní jedenáctku. Přesto se podle trenéra úroveň fotbalu na ČZU za poslední roky stále zlepšuje a vize lepších zítřků není nereálná… Nechme se překvapit.Kdo by chtěl oprášit kopačky a střelbu nejlépe do „šibenice“, určitě má šanci, jelikož tým funguje na kamarádské bázi, a každému je tak vstup do sovího týmu otevřený. Tréninky probíhají dvakrát týdně, v zimním období mančaft využívá umělou trávu v areálu ČZU, a když připočteme dokončení nového zázemí, můžeme se v budoucnu těšit na skvělé fotbalové zážitky.

Autoři: Adam Valečka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více

Komentáře

Uživatel
CZU neni univerzita
CZU neni univerzita - 05 ledna, 2012 - 10:19

Treningy jsou 3x tydne. PO 16h, ST 16.30h, PA 16h

| 53
AV
AV - 05 ledna, 2012 - 17:09

Díky za doplnění ;)

| 10

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙