Alkoholu se v Praze na ulici už nenapijete, Suchdol nevyjímaje

03. 10. 2013 11 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Věděli jste, že se právě dnes nejen v centru Prahy, ale i na Suchdole rozšířil zákaz pití alkoholu? Podívejte se, kde si máte dát pozor.

Radní a zastupitelé Prahy se konečně dohodli a ve své podstatě nikdo neprotestoval. Alkohol na veřejnost nepatří, a tak byla novelizována striktní vyhláška o zákazu konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích. Počet míst se zákazem se v celé Praze téměř zdvojnásobil, přičemž v některých pražských částech stoupl až o osminásobek. Celkový počet se tak vyšplhal až na 837.

Ani městskou část Praha-Suchdol vyhláška neopomenula a opět zdůraznila místa, na kterých byste se s otevřenou lahví, plechovkou nebo jakýmkoliv jiným obalem s alkoholem ukazovat neměli. Jedná se o následující prostory:

1. BRANDEJSOVO NÁMĚSTÍ – u autobusové zastávky „Zemědělská univerzita“ 2. ULICE INTERNACIONÁLNÍ – vedoucí od Brandejsova náměstí k Suchdolskému 3. ULICE KAMÝCKÁ – trasa 107 od Roztocké až na druhý konec Suchdola 4. ULICE SUCHDOLSKÁ – trasa 147 od „Kamýcké“ k zastávce „Suchdol“ 5. SUCHDOLSKÉ NÁMĚSTÍ – zastávka „Internacionální“ 6. VÝHLEDSKÉ NÁMĚSTÍ – konečná autobusu č. 147

Mimo to musíte i nadále počítat se zákazem konzumace alkoholu do vzdálenosti 100 metrů od dětských hřišť, okolí nástupišť a nástupních ostrůvků linek MHD, včetně samostatně stojících přístřešků MHD. Proč ale kolem alkoholu město dělá takový povyk? Bylo nutné zpřísnění všech opatření?

Snaha je tedy o to, vymazat tento obrázek z tváře města.

Pražská vyhláška zakazující požívání alkoholu na veřejných prostranstvích začala platit v roce 2008. Její letošní nová verze tento zákaz rozšířila především proto, aby se zvýšila bezpečnost ve městě, i proto, aby od kulturních památek a významných budov, kde se po předchozí verzi vyhlášky začali shromažďovat namísto svých původních sletišť, zmizeli podivné existence a vandalové vyvolávající konflikty.

Irsko, Norsko, Finsko, Švédsko, Spojené státy a mnoho dalších tento zákaz již uzákonily na celém území státu. V některých z nich se s tím lidé smířili a pijí doma, v jiných si strčí lahev vodky do papírového pytlíku a vysmívají se zákonu do očí.

Top komentář
04 října, 2013 - 23:16 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

abstinenti na hanbu! :D

Určitě jste si někdy všimli rozbitých lahví v ulicích, podivně zavánějících a vyhlížejících koutů a individuí pohybujících se především nočními ulicemi Prahy. Na sociálních sítích koluje nespočet videí a nahrávek z konfliktů mezi opilci a policií. Snaha je tedy o to, vymazat tento obrázek z tváře města. Ačkoliv touto cestou se ti, co chtějí pít venku, jen nahánějí na jiná místa jako stádo ovcí, a tudíž celkový efekt je nevelký, časem by se zákaz mohl rozšířit na území celé Prahy. Venkovní oslavy se tak ve finále zregulují na pouhé zahradní večírky, grilování a BBQ, kterých se zákaz netýká a jsou všemi studenty tolik oblíbené. 

Autoři: Zuzana Havlíková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 05. 2022 0

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

Číst více
13. 03. 2020 2

Sedm typů kavárenských povalečů

Číst více
03. 03. 2019 0

Nedělní přehled je tu! Na co se můžete těšit v následujícím týdnu?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Gee
Gee - 04 října, 2013 - 17:38

Už se těšim, jak dav policistů rozhání účastníky miss agro, kteří se toulají po celém Suchodle :D :D

| 26
Basty
Basty - 04 října, 2013 - 18:27

asi tak... ve finále to bude ještě na mojí hlavu :)

| 22
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 06 října, 2013 - 18:36

Tak takovýchto akcí se to opravdu netýká :)) - stačí použít mozek :)))

| 21
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 04 října, 2013 - 17:55

Tohle je zas blbost. Vágusy válející se s krabicákem v centru Prahy se to nedotkne, protože s tim zas MP nic neudělá. Bude mít totiž spoustu práce pokutovat někoho, kdo si otevře pivo 99,9 metrů od zastávky... Neřikám, že by se mělo na veřejnym prostranství pařit jako o život a vyřvávat někomu pod okny (a odhazovat flašky na zem a dělat tak bordel), ale proč tak šíleně vadí, že si někdo dá třeba víno na dece v parku?

| 27
Babiš ven
Babiš ven - 04 října, 2013 - 17:56

Tragédie, strašná tragédie, konec světa! Nee, je mi to fakt úplně jedno, naopak mi přijde, že se vše točí kolem chlastu, tak proč ne?

| 27
Gee
Gee - 04 října, 2013 - 23:16

abstinenti na hanbu! :D

| 29
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 října, 2013 - 13:46

"Anyone who trades liberty for security deserves neither liberty nor security." Ben Franklin

| 22
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 října, 2013 - 14:12

Chtelo by to upravit titulek na "Alkoholu se v Praze na ulici už LEGALNEnenapijete, Suchdol nevyjímaje" ...

| 21
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 října, 2013 - 20:29

Jen pro uplnost..Vyhledske namesti neni konecna 147 ;-)

| 17
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 06 října, 2013 - 18:42

Kolikrát pijete někde "na ulici" ?? Toto je nutná vyhláška proti pochybným existencím s oblibou se sdružujících na zastávkách MHD a v okolí. Suchdol nevyjímaje. Slušným lidem toto nemůže vadit - bát se nějakých buzerací ze strany MP či PČR považuji za zcela ubohé. Slušní lidé se dohodnou vždy- jestli budete "machrovsky" držkovat na upozornění strážců zákona, tak holt se nedivte, že dostanete přes držku.

| 18
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 listopadu, 2013 - 18:40

Další buzerace od rádoby pravicových politiků.

| 18

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙