Cestování Evropou zadarmo? Ano, jde to!

10. 02. 2020 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Chceš se svými kamarády zažít opravdový lowcost cestování po Evropě, poznat hromadu nových lidí, zažít ty nejšílenější zážitky a procvičit si své "obchodní" dovednosti? Tak to tu máme event přímo pro tebe! Začalo totiž přihlašování do Can You Make It 2020!

Can You Make It je každoroční závod po Evropě pořádaný společností Red Bull. Jednoduše řečeno, musíš postavit tým 3 lidí, zabalit si a pak se jen během týdne dostat z bodu A do bodu B. Že to nic není? Po cestě nesmíš za nic platit penězi. Jako platidlo máš k dispozici pouze plechovky Red Bullu a svůj vyjednávací um. 

Start závodu se koná v několika evropských městech a po cestě musíš v určitém čase projít několika checkpointy, nasbírat další plechovky a postupně se dostat až o cíle. Pro představu, vystartuješ v Madridu, máš dva dny na to dostat se do Paříže, den do Berlína a další čtyři do Kodaně, tedy do cíle.  Jak se tam dostaneš, to je jen na tobě! 


K této akci proběhla v prosinci přednáška, kde závodníci z předchozích let vyprávěli o svých zážitcích, patáliích, taktikách a prostě o všem, co se dělo během jejich cesty. Osobně musím říct, že mě celý konept tohoto závodu opravdu nadchl a kdybych nebyla takový posera, tak bych do toho šla taky! Tahle zkušenost Vás totiž donutí vylézt ze své komfortní zóny a překonávat své limity. Ať už jde o jídlo, nocleh, způsob cestování i důvěry k úplně cizím lidem. Nikdy totiž nevíte, co bude za hodinu, natož zítra. Jste odkázani jen a jen na sebe a plechovky red bullu. Věřte mi, že pokud zvládnete tohle, tak už Vás jen tak něco nerozhodí. 

 

A co by ti k závodu řekli účastníci z minulých let?

Tým Showtime

Jak zadarmo projet půlku Evropy?

To nejde! Nikdo vám nepomůže! Budete přespávat v křoví! To jsou klasické reakce lidí, když jim řeknete, že se chystáte jet na soutěž RedBull Can you make it? Soutěž, ve které vám vezmou všechny peníze, mobilní telefony i kreditní karty a pošlou vás ze Stockholmu na týdenní cestu po Evropě s cílem v Amsterdamu. No a přes všechny důvody proč to nejde, jsme celý špinavý, hladový a vyzáblý šťastně dorazili do města tulipánů. Po cestě jsme přespali ve Švédském “zámku”, projeli se Teslou, zahráli jsme stovkám lidí uprostřed Berlína a vytvořili si vzpomínky na celý život. 

Tým Cansmen

  • Honza – Abys zjistil co k životu fakt potřebuješ.
  • Mára – Abys dokázal, že na to máš. Hlavně sám sobě.
  • Ondra – Protože ti to úplně změní pohled na spoustu věcí a navíc můžeš otestovat, jestli ti další dva jsou opravdu tak dobří kamáradi.

Takže jestli chceš i ty se svými kámoši překonávat limity a bourat hranice, přihlas se! Jak na to se dozvíš na stránkách www.redbullcanyoumakeit.com Čas na to máš do 17. února, tak moc neváhej a směle do toho! 

Foto: Tomáš Kříž 

Autoři: Bára Pohlová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 01. 2018 0

Red Bull Can You Make It? 2018

Číst více
02. 11. 2015 0

Máchův Brooklyn, oddejte se rapcitaci!

Číst více
24. 11. 2012 0

Famózní tým „Podej mi pivo“ zazářil během pražské kvalifikace v Dodgeballu

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙