Divadelní představení: Holky z kalendáře

15. 06. 2016 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Navštívili jsme za Vás další hru z repertoáru divadla ABC, a to sice "Holky z Kalendáře". Tato hra vznikla na základě stejnojmenného filmu, který byl natočen podle skutečné události. Hru napsal Tim Firth.

Příběh Vás zavede do spolku šestice žen, které jsou poněkud znuděné činnostmi, jež jim jejich okolí neustále podsouvá a tak si najdou zajímavější způsob, jak si každodenní všednost malinko okořenit a zároveň se u toho královsky pobavit.

Již na počátku hry Vás odzbrojí celková rozvernost všech hlavních postav. Hrdinky se od sebe vzájemně v mnohém liší, přesto však vytvářejí dokonale sladěný tandem. Mohli bychom je nazývat také antihrdinkami, neb mají své chyby, za které se nestydí a nešvary, které také nikterak neskrývají; ba naopak se s nimi smiřují. Zatímco neustále usrkávají rozličných alkoholických nápojů glosují ironickým, místy až sarkastickým humorem vzniklé situace.

Ženy jsou zde vyjadřeny jako silné soběstačné osobnosti schopné vypořádat se se vším - se smrtí, stářím či nevěrou. Né vždy své problémy řeší s lehkostí, avšak zachovávají si svůj typický vtip, který mnohdy hraničí až s cynismem.

Holky z kalendáře

Postavy dokreslují naprosto skvělé výkony hereček, které svými břitkými hláškami a dialogy, doprovázenými situační komikou, několikrát pobavily celé publikum. Občas se divákovi mohlo zdát, že vzniklé pocity, např. stud, nejsou hrané, ale že herečky je samy cítí.Hra podává výpověď o stárnutí a to vskutku neotřelou, bez obalu a to především díky úžasné sebeironii hlavních postav. Pobavit se mohou i mladší ročníky a díky této hře získají nový pohled na proces stárnutí.Zavažnější témata se prolínají do několika pochmurnějších chvilek hry. Těch je zde pomálu, avšak přicházejí náhle, krátce a ve vzniklé, převážně veselé atmosféře hry, mají schopnost docela šokovat. Společně se svým hudebním doprovodem Vás během představení až maličko zamrazí.

Králík stepní v podání Jitky Smutné

Jak se hra chýlí ke konci, zabýváme se otázkami jako: Co všechno může člověk obětovat v touze po slávě? A co snese ženské přátelství? Postupně se ukazuje, že frivolní nápad, jak uniknout nudě všedních dnů, má daleko větší dopad než hlavní postavy čekaly. Konec hry přišel náhle. Než jsme se nadáli, loučili jsme se s hlavními hrdinkami, a to s velkou nevolí. Chtěli bychom, aby s námi zůstaly, bavily nás nadále, staly se našimi přítelkyněmi a naučily nás svému životnímu nadhledu.

Holky z kalendáře

Mrkni taky na tohle

09. 03. 2018 0

Výstava Život a doba Karla Čapka

Číst více
02. 02. 2018 0

Jak žít spokojeně, růst a zářit? Rozhovor s Pavlem Filipem!

Číst více
02. 02. 2018 0

Jak žít spokojeně, růst a zářit? Rozhovor s Pavlem Filipem!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙