Máj, čas nejen lásky, ale i jídla..

18. 05. 2016 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nač se pokoušet hubnout do plavek, když se nabízí tolik příležitostí, jak si nacpat břich dobrotami všeho druhu. Vy, co jste ve fázi držení diety, měli byste zvážit pauzu. Odpírání si toho, po čem žaludek touží, přece nebývá dobré na psychiku. A propó, jak lépe oslavit úspěšné složení státnic, než v podobě nezřízeného obžerství, případně zajíst žal a něčím sladkým rozptýlit chmury.

V květnu se koná hned několik akcí, kde můžete ulevit svým chuťovým buňkám od skvostů z naší menzy:

MŇAMKA! UHAHA!

Restaurant Day Prague

V tento den máte možnost si otevřít svou vlastní „restauraci“ a je jenom na Vás, jak bude vypadat, a co budete servírovat. Někomu postačí stoleček a napéct pár pekáčů muffinu, jiný to může dotáhnout na celé menu. Pokud Vy sami takové ambice nemáte, můžete přijít jako host. A kam? „Jednodenní restaurace“ budou vznikat různě po Praze a nabízejí širokou škálu pochutin. Každá se bude orientovat na něco jiného. Je úplně jedno, kterou z nich si vyberete. Jestli se necháte ukolíbat např. domácími babiččinými koláči, nebo se rozohníte u mexické kuchyně. Můžete jich navštívit i více a naplánovat si tak program na celý den. Restaurace si můžete vybrat na oficiálních stránkách Restaurant Day nebo na Facebooku.

Můžete si otevřít svou restauraci třeba přímo ve škole. Že se akce koná v sobotu a to škola není? Nevadí, tak začněte už v pátek! Třeba by studenti ocenili ráno nějakou pořádnou snídani jako kompenzaci za to, že se musí trápit u zkoušek.

Restaurant Day se uskuteční také v Komunitní zahradě Suchdol, přihlášky jsou stále otevřené.

ČAS: 21. 5. 2016, přesné časy se liší podle restaurací

MÍSTO: různě po Praze

Prague Cheese cake festival

Jestli vrcholem Vašeho kuchařského umu, je „chésekake“ v podobě rozdrcených sušenek a zdrclého tvarohu ukuchtěný v kolejní kuchyňce, pojďte se podívat, jak to dělají odborníci. Případně, pokud patříte mezi zdatnější kuchtíky, můžete tu načerpat inspiraci. A navíc, sladké přece zlepšuje náladu. Během festivalu probíhá také soutěž, o jejímž výsledku můžete rozhodnout také svými hlasy.

 • ČAS: 21. 5. 2016, 11-19 hod
 • MÍSTO: Studio Alta v Holešovicích
 • VSTUPNÉ: 250,- (se zakoupenou vstupenkou ochutnávka u každého stánku)

Fair Fair 3 – Finger food festival

Festival, který se orientuje na finger food, tedy cokoliv, co můžete jíst rukama a nezamazat se u toho jako čuník. Nabízet se tu bude od klasických chlebíčků, přes tapas a jednohubky, až po zmrzlinu a takové ty hnědé kuličky různých barev a velikostí (čokoládové samozřejmě), ze kterých člověk div neomdlívá blahem. Můžete si s sebou vzít taky své pejsky, budou se nabízet i psí sušenky. Pro ty z Vás, kdo jste ještě neměli tu čest je vyzkoušet (na svých pejscích), máte ideální příležitost, jak potěšit sebe i své čtyřnohé miláčky. Festival slibuje minimální postávání ve frontách a po skončení akce se bude konat áfterpárty.

 • ČAS: 21. 5.2016, 11-18 hodin
 • MÍSTO: Tiskárna na Vzduchu, Areál Výstaviště

Pivo a burger festival

Pořádných burgerů se člověk nikdy nepřejí, tomu věřte. Přijďte zchladit kocovinu z páteční párty na Kruháči burgerem a svrchně kvašeným pivem. Trocha chlupů z psa, co včera kousl. Během festivalu bude k vidění postup přípravy domácího piva, aby si případní zájemci mohli uvařit pívo, kdekoliv jim libo, třeba i na koleji. A burgery dodají karlínské restaurace, a že je jich tu požehnaně a burgery mají opravdu výborné. Součástí festivalu je také hudební program, vystoupí třeba Xavier Baumaxa. A pokud bude pršet, nevadí, velký stan se postaví.

 • ČAS: 22. 5.2016,  11- 20 hodin
 • MÍSTO: Karlínské náměstí

Prague food festival

Největší ze všech pražských food festivalů trvá tři dny a je od naší běžné školní gastronomie na míle vzdálen. Během festivalu můžete zažít luxusní chuťové orgie a ochutnat delikatesy z těch nejlepších restaurací. Lidově řečeno vážně moc fajnový mňamky. Tady se budete muset držet zkrátka a distingovaně degustovat, takže k utírání pusy používat servítek nikoliv hřbet ruky. Pro studenty je tento festival možná trošku dražší záležitost, ale stojí to za to. Nově můžete vyzkoušet také pokrmy ze 14. století, které se zde servírují na počest výročí Karla IV.  Coby studenti ČZU jistě oceníte, že letošní festival je orientován na Taste Waste, což je styl, který se snaží vařit jídlo bez plýtvání a s ohledem na životní prostředí a zvířata. Akci doprovází také hudební program.

 • ČAS: 27.5 – 29.5
 • MÍSTO: Královské zahrady na Pražském hradě
 • VSTUPNÉ: 450,- v předprodeji, 500,- na místě

Žižkov food festival

Tento festival Vám bude jídlo servírovat z tzv. food trucks, což je velký fenomén moderní doby, kdy je jídlo podáváno z pojízdných náklaďáků, které se mohou libovolně přesouvat z místa na místo a prodávat čerstvé dobroty náhodným kolemjdoucím. V tomto případě zaparkují na parkovišti před klubem Strom Prague. Můžete ochutnat od specialit střední Asie po sendviče Pastrami, nebo třeba usrkávat kokosovou vodu brčkem přímo z kokosu. A pokud se nemůžete dostavit, nezoufejte, další festivaly jsou plánovány i na červen a červenec.

 • KDY: 28. 5. 2016, 11 – 20 hodin
 • MÍSTO: Storm club Prague, Tachovské náměstí

Mrkni taky na tohle

24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
13. 03. 2020 2

Sedm typů kavárenských povalečů

Číst více
09. 04. 2019 0

Dobrey aneb za jídlem trochu jinak

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙