Neboj sa, napij sa! Aneb 10 důvodů, proč pít víno

29. 11. 2019 0 2 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Každý z nás si jistě dokáže pro svůj alkoholismus najít výmluvu. Ať je to občasná příležitostná dvojka před spaním, nebo chlastáte první ligu, vždy se pro to najde důvod. Ovšem pro ty, kteří do vínku nedostali dar fantazie na vymýšlení výmuv, tu máme 10 důvodů, proč pít víno (lze využít i na jiné alkoholy). Ke čtení vřele doporučujeme lahvinku, prý jsme potom vtipnější.

Pomáhá při výběru partnera

Každý to známe, jsme na párty, oslavě nebo hodně špatném rande a už to pomalu začíná vypadat, že zase odejdeme domů sami. Přesně v těchto případech se doporučuje napít. Kolik? To je individuální, ale vesměs do té doby, než vám protějšek začne připadat alespoň trochu ucházející a jeho špatný smysl pro humor vtipný. Hlavně nám alkohol poskytne omluvu i na to bolavé probuzení ráno. Můžete si říct: “Já byla asi hodně namol, když jsem odešla s tímhle”. 


Balí buchty

Nejenže je dokázáno, že víno roztahuje cévy, ale ono mnohdy roztahuje dokonce nohy. Jak to funguje? Prostě když před sebou máte takovou tu typickou nafrněnou p.. anenku, která je až moc dobrá na to, aby se zahazovala zrovna s vámi, kupte jí tak 2, 3, 7 skleniček a ono to půjde. Jen musíte dát pozor, aby si na to nezvykla a do budoucna to nezačala vyžadovat.


Boří zábrany

I ten největší stydlín se dokáže odvázat, když má v sobě to správné množství povzbuzováků. Prostě a jednoduše, nechce udělat první krok? Dej si vínko, buď v klidu a toho hudlana mu/jí prostě dej. Při nejhorším už se nikdy neuvidíte, no bóže. 


Víno je levné a ekologické

Pokud nejste zrovna someliér, tak vám k hození do nálady úplně v klidu postačí kilo v kapse a dobrá akce v Kauflandu. Navíc se prodává i v papírových krabicích. 


Pomocník v kuchyni

Při vaření je víno nezbytným pomocníkem hned v několika případech. Nejenže ho můžete použít přímo při vaření, např. pod maso, ale i skvěle doplňuje, ne-li povyšuje, některá jídla. Když si ho nalijete třeba k takovým sýrovým párkům s kečupem, hned vaši večeři povýší na úplně jinou úroveň. 


Pomáhá proti depresím

Máš depky, že neumíš na zkoušku, nebo tě zase nechal, nebo spolubydlící zase neumyla koupelnu? Dej si víno a bude ti to jedno. 


Uspává

Stává se vám, že se vám v noci hlavou prohání tolik myšlenek, že prostě nemůžete usnout? Věřte nám, že po vypití kvalitní lahve vína budete spát jako miminko celou noc a možná i značnou část dopoledne. 


Píše omluvenky

Nechce se vám druhý den do práce nebo do školy? Vypijte co nejrycheji tolik lahví vína, (čím levnější, tím lepší), kolik můžete, nezapíjejte to žádnou vodou a zaručuji vám, že druhý den ráno budete mít takovou migrénu, že se ta omluvenka bude psát sama. 


Slouží k sebeobraně

I když už je víno vypité, tak i prázdná lahev se může hodit. Pokud v noci jdete sami nějakou strašidelnou ulicí domů a hrozí vám, že vás někdo přepadne, nikdy nezahazujte prázdnou lahev. V případě napadení jí totiž můžete využít jako zbraň a majznout s ní útočníka po hlavě. Pak to chce ale ještě schopnost dost rychle utíkat a nespadnout při tom do křoví. 


Je to prostě dobrý!

Po přečtení posledních devíti důvodů si nakonec stejně jen řeknete, že je to přeci jedno. Prostě mi to chutná, tak co bych to nepil. Ve finále někdy ani žádný důvod, záminku nebo výmluvu nepotřebujete. Tak na zdraví! 

Autoři: Bára Pohlová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

26. 11. 2018 0

Kdo nepije s námi, pije proti nám

Číst více
26. 03. 2018 0

Přípitek je základ!

Číst více
27. 02. 2018 0

Srdce studentů ČZU již brzy zaplesají na Vinohradech!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙