PSYczech I. se stal novým králem Pražského majálesu!

30. 04. 2013 9 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Vrchol celé akce započal včera, přesně v poledne, kdy všichni královští kandidáti vyrazili bok po boku se svými věrnými družinami v majálesovém průvodu s alegorickými vozy. Naše výprava se vezla tradičně na valníku od májky nedaleko Václavského náměstí až ke Stromovce, místu konání 9. ročníku největších studentských oslav v Praze - Majáles Open Airu.

PSYczechova cesta...

...sen, který se konečně stal skutečností. Zemědělci včera famózně ovládli volbu krále Majálesu! Náš kandidát PSYczech I. nás nezklamal a své vítězství v internetovém hlasování potvrdil také během včerejšího programu ve Stromovce. Čekaly na něj samé nelehké úkoly, ve kterých se mu ovšem podařilo doslova vše, na co sáhl.

Zámezí pro velký majálesový triumf vytvořila králi ČZU zóna, která byla opět perfektně připravená. Od ČZU baru, přes možnost vyhrát poukázky na TEPfaktor za vhozenou vstupenku jako hlasovací lístek, až po hromadu pánských časopisů Maxim pro navození nálady především pánského publika. Tohle všechno k celkovému triumfu nakonec pomohlo.

V první ze dvou disciplín se spolu se svými konkurenty musel utkat v konzumaci jídla a alkoholu na čas. Pro někoho peklo, pro PSYczecha I. ráj. Je to chlapec pěkně urostlý a s pivem v ruce se snad už narodil. Takže není divu, že jej nerozhodila ani konzumace kuřete, panáka zelené smíchané s fernetem a pro lepší trávení zalité ještě pivkem. Bez velkých potiží se mu podařilo v soutěži zvítězit a získat pětibodový náskok před svými soupeři.

Během druhého úkolu měli králové jednotlivých univerzit možnost zapůsobit během volné disciplíny, na niž měli vymezený časový limit jeden a půl minuty. Byli jsme svědky opravdu pozoruhodných výkonů. Od rozepínání podprsenek pomocí zubů, přes jakési kulaté cosi, které pořád poskakovalo králi po nožiskách, až po něco, co asi ne všichni pochopili. Tím byla volná disciplína v podání jednoho nejmenovaného krále, který předvedl to, co se ještě nikdo před ním neodvážil, nepředvedl nic. Situaci nezachránil už ani odhozením horního svršku svého oděvu při odchodu ze scény.

Video z produkce iZUN TV:

Oproti tomu vystoupení našeho krále, to mělo jiné grády. S celou svojí družinou předvedli taneční vystoupení plné takových kreací, za které by se nemusel stydět ani sám Michael Jackson, kdyby ještě žil. Podporu v hledišti měli naši s určitostí největší a bylo na nich vidět, že si to opravdu užívají se vším všudy a odměnou za jejich nasazení byl opět zisk plného počtu bodů do celkového hodnocení.

O výsledku už víceméně nemohlo být pochyb. Vyhlášení konečných výsledků a předání královské koruny a klíče od Prahy proběhlo v půl desáté večer, těsně před vystoupením kapely Kryštof. Ještě předtím však proběhlo vyhlášení doprovodné kategorie - Královny majálesu. Tentokrát se jí nestala kandidátka ČZU Lenka Stančeková, ale Nikola Bartošová z VŠCHT.

Držme tedy pěsti našemu králi i nadále, ať se mu v jeho nové funkci daří a snad se brzy dočkáme toho, co svému zemědělskému lidu slíbil - pivo na ČZU zdarma a zrušení kocoviny!

PSYczech I. - král Majálesu 2013

Top komentář
01 května, 2013 - 14:52 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Kdepak, tak se dnes říká pořádnému chlapovi. :-)

Majáles Open Air 2013

Větší množství proudících davů lidí bylo možné vidět snad jen na olympiádě v Londýně. Tisíce lidí si včera nenechalo ujít tenhle jedinečný hudební zážitek, leč za zamračeného, ale i přesto krásného počasí. Po průchodu turniketem se před návštěvníky otevřel areál, čítající celkem sedm stagí, na kterých se během celého dne vystřídalo přes šedesát účinkujících. Hlavními tahouny byly bezesporu kapely jako Kryštof, Mig 21, Tomáš Klus, Monkey Business nebo Chinaski. Možnost vystoupit zde měli i začínající hudební talenti, kteří se na festival probojovali z hudebních soutěží. Jako třeba kapela Ticho De Pre Cupé Band (vítěz letošního iZUN Music Challenge) a mnoho dalších.

Skvělou atmosféru se podařilo navodit takovým skupinám, jako jsou Wohnout, UDG, PSH, Sto zvířat nebo Iné Kafe. Na své si přišel opravdu každý. S blížícím se večerem a takovými interprety, jakými jsou Tomáš Klus nebo Chinaski začala atmosféra skutečně gradovat.

MIG 21

Všude po areálu byla pro návštěvníky připravena spousta dalších věcí. Pivo všude, kam se podíváš, klobásy, hamburgery, langoše na každém kroku. Studentský jarmark - stánky pěti největších pražských univerzit, stánky s oblečením a doplňky všeho druhu. Pro milovníky extrémních sportů tu byl opět k dispozici stánek pro t-music majálesové svatby, kde jste mohli být oddáni a v nedalekých stanech byla možnost prožít svatební rychlovku.

Tomáš Klus

Během celého dne se na dvou hlavních stagích střídavě objevovalo velmi zábavné duo, Jan Kraus a Jakub Kohák, v rolích průvodců festivalu. 

Všechno tohle jsme během jednoho dne mohli vidět v nabitém programu v pražské Stromovce. Večer pomalu končil a největší pražský studentský festival tohoto roku se už pomalu stával minulostí. Zakončený zlatou tečkou, která ČZU dlouhá léta scházela. Titulem krále Pražského majálesu!...

Autoři: Lenka Šedinová Foto: Filip Škeřík, Jan Rajtr
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
11. 04. 2019 0

Jarní koncert přinesl krásné skladby v podání Jaroslava Svěceného a vyhlášení sportovců roku ČZU!

Číst více
01. 04. 2019 0

Co dělat 8. týden semestru

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 května, 2013 - 14:31

Urostlý? Tak se dnes říká tlustým lidem?

| 63
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 května, 2013 - 14:52

Kdepak, tak se dnes říká pořádnému chlapovi. :-)

| 123
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 května, 2013 - 14:56

Rodiče jsou na tebe asi pyšní co?

| 40
LS
LS - 01 května, 2013 - 19:01

ále kuš už s tím hnidopišstvím pořád :)

| 52
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 května, 2013 - 20:27

přijde den kdy my tlustí budeme hubení a hubení budou studení ;)

| 96
Joey Richtr
Joey Richtr - 01 května, 2013 - 16:22

ježiši proč tolik skoro nenávisti? Šimon je pořádnej kolík a víte co? s urostlýma lidma je vůbec nejlepší zábava tak držte pysk laskavě ;)

| 44
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 01 května, 2013 - 17:42

Zaprvé gratulace králi! Zasloužená výhra! Za druhý, bude video z volný disciplíny? To vystoupení ČZU bylo TOP! :-)

| 102
MM
MM - 01 května, 2013 - 17:50

Video určitě bude, je to natočené, takže vyčkej času ;)

| 92
Basty
Basty - 01 května, 2013 - 22:53

1. Děkuji studentům ČZU za účast na festivalu a doufám, že se Vám čzu zona líbila (příští rok ještě zapracujeme na aktivní zábavě) 2. Gratuluji Šimonovi k jeho úspěchu 3.Děkuji královské družině, kterou asi nikdo v historii už nepřekoná 4. Je jasné, že ČZU není "hnojárna" ale zemědělská univerzita a studovat tady je čest, protože jsme týmový hráči, umíme spolupracovat a držíme spolu! Nejsme zatrpklé UK, nebo individuální VŠE, či vypočítavé ČVUT. JSME ČZU!

| 106

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙