Silvestrovské drinky aneb Čím si připít?

27. 12. 2012 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Vážení čtenáři, rok se nachýlil ke svému konci a čeká nás den, kdy starý rok „odpálíme do věčných lovišť“ a přivítáme rok další. Naše redakce si pro vás k této příležitosti připravila několik alkoholických nápadů na tento večer.

Jedná se o několik míchaných drinků a jednu pochutinu, které vás možná budou inspirovat a zpříjemní vám závěrečný večer tohoto roku. Tady je máte.

  • Alpský ryzlink Ryzlink rýnský (hlavně ne Chateau bezdomovec, potom je z toho bolehlav) Alpa

Jedná se o vesnickou klasiku vyskytující se na domácích párty. Ingredience je nutno smíchat pouze v určitém poměru, avšak tento poměr byl autorovi utajen, prý tajná receptura (pravdou je, že pokusy ostatních přátel se nezdařily). Takže je čistě na vás, jestli budete riskovat a najdete ten správný poměr, neboť v případě, že se netrefíte a budete konzumovat ve větším množství, tak si z příchodu dalšího roku budete pouze pamatovat pohled do záchodové mísy.

  • Čáp (čarovný a podivuhodný nápoj)0,25 l Coly 0,2 l vína (nejlépe červeného) 0,04 l rumu

Další z vesnických klasik. Tuto kombinaci konzumuje pouze nejotrlejší část redakce, mezi kterou se autor zařadí pouze tak 5x ročně. I přesto můžeme ke zpříjemnění konce roku vřele doporučit, ale ne ve větším množství. Příprava drinku probíhá postupným smícháním surovin. Drink kombinující tyto přísady si bere z každé chuti to nejlepší, dohromady tak tvoří nevšední, chutný nápoj. Doporučujeme však zařadit až kolem jedenácté. Ve dvanáct už budete velmi veselí a po dalších dvou se nejpíš ráno probudíte v situaci jako v nějakém filmu typu Pařba v Las Vegas.

  • Flying Deer (létající jelen) 4 cl Jägermeistera 4 cl vodky přibližně 4 cl šumivého vína (Lambrusca či Bohemky, množství záleží na chuti jednotlivce) energy drink kostky ledu

Flying deer

Tato kombinace, ač se to nezdá, je velmi chutná, zároveň ale stejně tak zrádná. Míchání je ideální do sklenic o obsahu 0,3 l, do které se nasypou kostky ledu, na něž se pak nalévají jednotlivé ingredience. Tento drink je velmi „nabíjecí“, proto se nedoporučuje množství více jak 6 ks/osobu za večer. Po této hranici je vysoká pravděpodobnost odemykání zámků bankovkami, ztráty orientace v prostoru, riziko „teleportace“, nezvládání pohybů, okna.

  • Black Velvet šampaňské černé pivo sklenice na víno

Black Velvet

Do sklenice na víno nalijeme černé pivo a dolijeme šampaňským. Jedná se o velmi jednoduchý míchaný nápoj, cenově dostupný i studentům a podávaný v barech.

  • Kolejní Mojito 1 dl bílého rumu (Key rum stačí) 40 g třtinového cukru (8 kostek) lístky čerstvé máty 1 limeta perlivá voda půllitrová sklenice

Mojito na kolejní způsob

Na závěr jsme si připravili klasiku (která ne každému chutná) a zároveň asi jediný světlý drink z výše jmenovaných. Do sklenice vložíme limetu nakrájenou na kostičky, přidáme rum, mátu, cukr a krátce podrtíme. Přidáme kostky ledu (výhodnější je drcený led), dolijeme perlivou vodou a důkladně promícháme lžící.

A na závěr dezert:

  • Rumová koule rum sníh

Výborný nápad na dezert k oslavám konce roku. Až se půjdete koulovat, nezapomeňte si udělat o jednu sněhovou kouli navíc k vytvoření této dobroty. Doma si připravte lahev rumu, na talířek si dejte sněhovou kouli, kterou následně zalijte rumem (množství záleží na chuti každého). Konzumuje se jako zmrzlina, nejlépe dezertní lžičkou. Doporučení redakce: „Dávejte pozor, odkud berete sníh, nikdy nevíte, co se pod ním ukrývá.“

Doufáme, že jsme vám trochu pomohli s rozhodováním a že si nějaký drink vyberete a namícháte, případně jsme vás alespoň inspirovali. Nemělo by se však zapomenout na závěr si připít sektem, ale to už necháme na vás. 

Pokud máte nějaké vlastní drinky, napište je do komentářů, naše redakce a čtenáři rádi otestují.

Zdroje obrázků:

http://jagermeistermix.com/

http://imbibe.com/

Autoři: Dominik Žemlička
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

26. 11. 2018 0

Kdo nepije s námi, pije proti nám

Číst více
27. 02. 2018 0

Srdce studentů ČZU již brzy zaplesají na Vinohradech!

Číst více
31. 12. 2017 0

Kolejní Silvestr

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙