Užitečné aplikace: jak obelstít nejen studium 1. část

08. 12. 2016 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nemá cenu si nic nalhávat, studentský život není procházka růžovým sadem, ale naopak nervy drásající dobrodružství. Na tuto výpravu jsme vám vybrali několik pomocníků pro vaši třetí chytrou ruku a nezáleží na tom, jestli má raději jablíčko nebo zeleného robota.

V dnešním přehledu můžete nalézt aplikace, které vám pomohou s derivacemi, uvařit si, otevřít soubory všeho druhu nebo se třeba zábavně opít s kamarády. Nebojte, nezapomněli jsme na ty „nejoblíbenější“, ale záměrně jsme vynechali ony přidružené appky sociálních sítí a podobně, takže žádný Facebook, Messenger či Instagram. Přeci jenom jediné, co se z nich dá považovat za prospěšné, jsou naše školní FB skupiny. 

Pocket

Čtení článků nebo pouštění videí jde i offline

Jezdíte do školy metrem? Došly vám mobilní data? Nejvyšší čas sáhnout po téhle appce, můžete si uložit libovolné stránky nebo články ke čtení na později. Navíc uložený obsah máte dostupný na všech zařízeních (počítač, mobil, tablet…).

Aplikace Pocket

Stahovat můžete níže.

Google Play, iTunes

Any.DO To Do

Zorganizujte si svůj čas

Domácí úkoly, rande, chození na pivo a plno dalších věcí, které v dnešní době přeci nebudeme psát na papír, když stačí vytáhnout telefon a zadat vše potřebné stylově pomocí hlasu nebo klasicky skrze klávesnici. Velkými výhodami Any.Do jsou rozdělení úkolů do více složek, například osobní a práce, synchronizace vašeho kalendáře s

ostatními přáteli a přehlednost.

Aplikace Any.DO To Do

Stahovat můžete níže.

Google Play, iTunes

sRecepty

Za málo peněz hodně muziky

Menza nemá otevřeno nonstop a i když se říká, že hlad je převlečená žízeň, občas je potřeba i po tom pravém jídle sáhnout, proto přijde vhod obrovské množství receptů, které lze rozdělit do spousty kategorií, například dle příležitosti, kuchyně, diety, financí nebo chodu.

Aplikace sRecepty

Stahovat můžete níže.

Google Play, iTunes

OfficeSuite

Doc(x), pdf , ppt(x) nebo xls(x) už nejsou problém

Počítač není při ruce, ale potřebujete něco najít v přednášce, která je na Moodlu a v tuhle chvíli bez správné aplikace máte smůlu. Funkčnost prohlížení je snadná, aplikace sama pozná, o jaký typ souboru jde a otevře jej v příslušném prohlížeči/editoru. Navíc je myšleno i na menší displeje, panel nástrojů lze schovat, takže nedojde k překrytí části dokumentu.

Aplikace OfficeSuite

Stahovat můžete níže.

Google Play, iTunes

MalMath

Derivace, limity, integrály a ostatní srandy

Zkoušku z matematiky za vás sice neudělá, ale pokud si nebudete vědět rady s nějakým příkladem (nebo nestíháte udělat úkol), proč si trošku nepomoct. Velkým přínosem téhle appky je, že kromě správného výsledku vám přehledně ukáže i postup. Jako poslední bonus dokonce dokáže generovat grafy z počítaného příkladu.

Aplikace MalMath 

Stahovat můžete níže.

Google Play, iTunes

Seven

Teprve pivo učinilo žízeň krásnou

Máte chuť posezení u kvalitního moku v oblíbené krčmě trošku oživit? Karty ani kostky nejsou na dosah? Zkuste jednoduchou, ale o to chytlavější hru s úkolovými kartami. Můžete ji hrát, i když budete úplně nachmelení. Hráči se střídají v tahání karet. Každý hráč se poté řídí pokyny, které jsou napsány na kartě, a pak samozřejmě někdo pije!

Aplikace Seven

Stahovat můžete níže.

Google Play, iTunes

Evernote

Nejlepší volba pro správu poznámek

Patříte-li k lidem, kteří nic v hlavě neudrží a pořád si vše píší do různých notýsků, či na papírky, určitě zkuste tuto pohodlnější cestu. Vše je uloženo v cloudu a tak ať se přihlásíte odkudkoliv, vždy máte své poznámky při ruce. Jednotlivé zápisy můžete obohatit o fotografie nebo audio nahrávky. Výsledné záznamy pak můžete třídit do složek.

Aplikace Evernote

Stahovat můžete níže.

Google Play, iTunes

Cloudová úložiště

Nevěřte pouze hard disku

U online úložišť se nebavíme pouze o zálohování dat, ale zároveň i velké výhodě v podobně přístupu odkudkoliv, a z několika zařízení. O výběr není žádná nouze, Dropbox, Copy, Mega, Box, Yandex Disk nebo v rámci školního e-mailu One Drive od Microsoftu, ale osobně mám nejradši Google Drive/Google Disk. Služby i prostor, které máte zdarma se velmi různí, proto tady nečekejte jednoznačný tip.

iZUN.eu

Teď to nejlepší…

Každý správný suchdolský zemědělec, samozřejmě kromě ostrých vidlí na hnůj, již tuto aplikaci v mobilu má, ale kdyby se náhodou přeci jen někdo našel, zmiňme ji. Neexistuje totiž lepší způsob jak zjistit, jestli se dnes mám opět menze vyhnout obloukem nebo za jak dlouho mi jede bus z Dejvické. Opět stačí dvě kliknutí. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na kvalitní publicistický obsah v podobě článků a aktualit z prostředí ČZU.

Aplikace iZUN.eu

Stahovat můžete níže.

Google Play, iTunes

Máte nějaké osobní favority, bez kterých denně nedáte ani ránu? Zapomněli jsme snad na nějakou dobrou aplikaci? Neváhejte a dejte nám vědět do diskuze pod článek.

Autoři: Roman Kotvald Foto: Google Play, Petr Zátka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

11. 03. 2019 0

Vymysli aplikaci a vyhraj!

Číst více
14. 03. 2018 0

Mobilní aplikace iZUN.eu dočasně mimo provoz

Číst více
29. 01. 2017 1

Aplikace, která ukončí trápení majitelům iPhonů

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙