iZUN Průvodce prváka po ČZU - Podmaňte si svou školu!

25. 02. 2018 Zpět na Úvod

Drazí začínající vysokoškoláci, s příchodem na univerzitu přichází pro některé z nás první chvíle naprostého osamostatnění. Doba, kdy za nás rodiče vše zařídili, je pryč. Stáváte se svými vlastními pány, ale s tím také přichází spousta povinností a zodpovědnosti. Jelikož i my jsme ještě nedávno byli prváci, víme, jak mohou být první kroky náročné. Rozlehlost areálu, nepřehlednost rozvrhu a učeben, to všechno dokáže přidělat pár vrásek na obličeji. Proto jsme se jako studentské univerzitní noviny iZUN.eu rozhodli vytvořit tohoto kapesního průvodce, který doplňuje Průvodce nového studenta vydávaného školou a obsahuje takové informace, které vám dokáží odstranit pár vrásek a objasnit řadu otazníků. Věříme, že díky svému obsahu a rozměrům se náš průvodce stane nedílnou součástí vaší výbavy do školy a přinese vám jen radost a úlevu. Příjemné zahájení studia vám přeje Redakce iZUN.eu

Obsah

  1. Podmínky studia
  2. Jak se neztratit v labyrintu učeben a budov
  3. Sport na ČZU
  4. ISIC - Karta pro všechno
  5. Informační systémy
  6. Buďte online - Jak na wifi
  7. Mobilní aplikace
  8. Software pro studenty ČZU
  9. Kde zahnat hlad a žízeň
  10. Kde kopírovat a kde rozmnožovat
  11. Všechny otvíračky na jednom místě
  12. iZUN tipy. Staň se mazákem snadno a rychle
  13. Oslovování v korespondenci
  14. Za poznáním na Erasmus
  15. Parkování na ČZU
  16. Studentské spolky a organizace
  17. AED

Stáhněte si

Podmínky studia 

Po celou dobu studia se musíte řídit Studijním a zkušebním řádem ČZU v Praze, ve kterém najdete veškerá pravidla, práva a povinnosti studenta. K nalezení je na stránkách ČZU.

V případě, že studujete první vysokou školu, máte nárok na 

  • 3+1 rok bezplatného studia v bakalářském programu
  • 2+1 rok bezplatného magisterského programu

Pokud stanovenou dobu překročíte, budete muset za další studium zaplatit. Do této doby studia se počítá i případné předešlé studium na jiných školách.

Pro postup do dalšího ročníku je potřeba splnit veškeré studijní povinnosti předepsané studijním plánem. Při přechodu do letního semestru, který začíná po prvním zkouškovém, musíte získat minimálně 10 kreditů za předměty zapsané v zimním semestru. Pokud tuto podmínku nesplníte, vaše studium může být ukončeno.

Před zápisem do druhého ročníku musíte předložit výkaz (některé fakulty už ho nemají) o studiu se splněným studijním plánem na studijní oddělení fakulty. Tento výkaz je k nalezení v Informačním systému ČZU. Abyste se úspěšně zapsali do druhého ročníku, musíte získat alespoň 50 kreditů v součtu za oba dva semestry aktuálního ročníku studia. Pokud nějaký předmět opakujete, záleží jen na domluvě s vyučujícím, zda vám uzná alespoň zápočet, nebo budete muset absolvovat celý předmět se vším všudy. Jeden předmět můžete opakovat pouze dvakrát.

Jestliže nesplníte podmínky postupu do vyššího ročníku, můžete zažádat o opakování ročníku na svém studijním oddělení.

A jestli přicházíte z jiné školy, ať už z VŠCHT, ČVUT, VŠE nebo jakékoliv jiné, zkuste se podívat, jestli se náplň předmětů na ČZU neshoduje s předměty z předchozí školy. Pokud jste tento předmět již absolvovali na předchozí škole a shoduje se s předmětem na ČZU, je možné, že vám ho uznají a vy tak budete mít o jeden, dva či více předmětů méně. Toto všechno se ale uznává pouze 5 let od data vykonání předmětu na jiné škole.

↑obsah

Jak se neztratit v labyrintu učeben a budov

Zde přikládáme poměrně přehlednou mapku, která by vám měla pomoci najít vaši hledanou učebnu, v tak nepřehledné změti budov. 

Jistě se bude hodit i plánek s přehledem učeben. Ten je trochu starší a ještě tam není nakreslena zbrusu nová Faktulta tropického zemědělství.

  • Pro studenty FAPPZ - některé z předmětů se vyučují na UK - FTVS, kam musíte v mezičase přejet. Takže si mezi cvičeními nechte dostatečnou pauzu, protože za 15 minut se to zvládnout vážně nedá. Nasedněte na autobus směr Dejvická a tam přesedněte na tramvaj směr Divoká Šárka (tramvaj číslo 20 a 26). Vystupte na zastávce Nad Džbánem nebo Vozovna Vokovice, vzdálenost ke škole je přibližně stejná. Při normální provozu cesta trvá přibližně 30 minut.
  • Učebny cizých jazyků na kolejích JIH nehledejte u hlavního vstupu do kolejí. Obejděte ji hezky zleva okolo Klubu JIH a až po pár metrech uvidíte po pravé straně schody dolů, sejděte po nich a ty vás zavedou přímo k učebnám, které potřebujete.
  • Učebny RKUI a RKUII naleznete v Kruhové hale. Takže pokud víte, kde se nachází Univerzitní klub Kruháč, je to přímo nad tím.

↑obsah

Sport na ČZU 

Na rozdíl od ostatních univerzit, jejichž studenti musí jezdit po všech čertech na různá sportoviště v Praze, ČZU má vše na jednom místě, které se nachází přímo v univerzitním kampusu.

Tělesná výchova se vyučuje jako zápočtový předmět a je povinná pro studenty 1. ročníků bakalářského studia na všech fakultách. 

Zápočet úspěšně získáte za každotýdenní účast na vámi zvoleném cvičení (většinou jsou povolené 2 absence) a nabídka sportů je opravdu rozmanitá: plavání (neplavci, začátečníci, pokročilí), fotbal, florbal, basketbal, volejbal, softbal, stolní tenis, tenis, frisbee, aerobik, cvičení pilates, kalanetika, jóga, cvičení velké míče, aquaaerobik, tai-ji, bodyforming, kanoistika, posilovna, kondiční trénink.

Všichni studenti 1. ročníku se musí zúčastnit úvodní informační hodiny TV, která se koná na KTV (kdy, zjistíte v rozvrhu), kde se dozvíte naprosto všechno k výuce tělocviku a dalším tématům týkajících se sportu na ČZU. Vámi zvolený sport si studenti zapisují do IS (is.czu.cz). A neváhejte, kapacita hodiny se zaplní v cuku letu.

Pokud ale na TV chodit nechcete, nebo jen budete mít víc absencí, než je povoleno, nezoufejte. Zápočet můžete získat účastí na zimních a letních kurzech pořádaných KTV. Kurzy bývají vypsány v půlce října a na začátku dubna. Pro více informací sledujte náš web, nástěnku a web KTV (www.ktv.czu.cz).

Pro bližší info čtěte náš článek zde.

ISIC — Karta pro všechno

Karta ISIC je studijní průkaz potvrzující příslušnost k univerzitě. Stojí 280 Kč a můžete jej využít téměř všude. Při stravování v menze, při vstupu do univerzitní knihovny, k placení v bufetech, restauracích a automatech a ke všemožným slevám, které najdete na stránce isic.cz. Jestliže nechcete ISIC, existuje alternativa a tou je ČZU karta bez licence, která je o 180 Kč levnější, ale nemáte díky ní nárok na žádné studentské slevy.

ISIC a kartu ČZU si můžete zařídit v budově SIC v kartovém centru v prvním patře, číslo místnosti 236b. S sebou je třeba mít peníze a průkaz totožnosti (OP, index, ŘP nebo pas - pokud nemáte nahranou fotku v systému, tak raději i pasovou fotku). Otevřeno mají od pondělí do pátku v hodinách 8:00-12:00 a 13:00-15:00.

Pro stravování v Menze a placení kartou všude jinde je třeba si aktivovat elektronickou peněženku (UEP). Za tu zaplatíte zálohu 300 Kč, která vám ale bude po deaktivaci peněženky vrácena. 

Všechny detailní informace naleznete na stránkách Kartového centra.

iZUN tip: Při nabíjení kreditu na ISIC využívejte UEP terminály na fakultách a na kolejích př. JIHu a v SICu, vyhnete se tak velkým frontám v menze.

Navíc pokud vlastníte ČZU ISIC, máte vstup do Botanické zahrady Praha naprosto zdarma. A to se vyplatí! 

↑obsah

Informační systémy

Oficiální informační kanály  

  • is.czu.cz
    • zde zapisujete rozvrh, sledujete známky, přihlašujete se na zkoušky a praxe, žádáte o ubytovací stipendium, kontrolujete účast na přednáškách, najdete zde i své osobní údaje
  • moodle.czu.cz
    • e-learningový systém, kde jsou kurzy k jednotlivým předmětům, studijní materiály, úkoly, atd.
  • student.czu.cz
    • spousta důležitých informací pro studium, stipendia, kontakty na studijní oddělení, termíny, stav UEP, ubytování na kolejích
  • wp.czu.cz
    • kontakty na osoby z ČZU
  • iskam.czu.cz
    • pro osoby ubytované na kolejích. Můžete zde platit ubytování, podávat rezervace na ubytování na příští rok

Ostatní informační kanály

  • www.ekospace.cz
    • přehledně zpracované videopřednášky z ekonomie, ekonomiky podniku, marketingu...
  • www.petrg.wz.cz
    • stránky věnované matematice na ČZU, přednáškám, příkladům, řešením, infu o zkouškách
  • primat.cz
    • server se studijními materiály. Nejeden student by bez tohoto serveru neodstudoval
  • fb.com/iZUN.eu
    • nejaktuálnější informace a články z webu izun.eu přímo na FB
  • fb.com/Miss.Agro
    • stránky soutěže krásy

↑obsah

Buďte online — Jak na wifi?

Jako každá škola, která jde s dobou a snaží se svým studentům nabídnout maximum, i ČZU má ve svém areálu vybudované rozsáhlé pokrytí wifi sítí. To je v převážné většině k dispozici uvnitř budov. Pokud byste tedy chtěli toto připojení využít a připojit se pomocí vašeho notebooku, tabletu, chytrého telefonu nebo netbooku, musíte si nejdříve vytvořit účet k této službě a pak správně nastavit své zařízení.

Podrobný a přehledný návod, podle kterého se zvládne připojit i každý ajťácký laik, naleznete na stránkách OIKT

Navíc, pokud už jste své zařízení někdy připojili k sítí eduroam, můžete se k této síti připojit všude možně. Touto sítí disponuje opravdu velké množství univerzit po celém světě.

Mobilní aplikace

 Moje ČZU

Oficiální mobilní aplikace České zemědělské univerzity v Praze, od společnosti BSL, s. r. o. pro její studenty, zaměstnance a návštěvníky.

Pomocí aplikace můžete:

  • Zjistit zůstatek na kartě UEP a JUMBO účtu
  • Být notifikováni o nedostatku peněz na kartě UEP
  • Zobrazit transakce na kartě UEP a JUMBO účtu
  • Přehledně vizualizovat příjmy a výdaje na UEP
  • Zablokovat ztracenou či odcizenou kartu UEP
  • Najít kontakty na zaměstnance ČZU
  • Zobrazit seznam zaměstnanců patřících k vybranému útvaru (např. katedře)
  • Zobrazit jídelníček v menze ČZU
  • Zobrazit nabídku jídel prodejen v rámci Food Point
  • Vyplnit dotazníky a zlepšit aplikaci
  • Najít odjezdy autobusů
  • Zobrazit rozvrh

Aplikace vyžaduje připojení k internetu a pro využití všech funkcí též studentský či zaměstnanecký účet.

Aplikace Moje ČZU je dostupná pro Androida iOS.

↑obsah

Počítačový software pro studenty ČZU

Studenti ČZU mají možnost využívat bezplatně licence počítačového softwaru od firmy Microsoft. Tento kancelářský balíček od Microsoft Office můžete stáhnout a nainstalovat ve svém studentském emailu, tedy xname@studenti.czu.cz

↑obsah

Kde zahnat hlad a žízeň

Menza – vaří každý den, vyjma svátků a vybrat si můžete z několika jídel. Jídelní lístek na každý den zjistíte na webu iZUN.eu. Obědy jsou od 11:15 do 14:15 a večeře od 16:45 do 18:15.

So Deli – fast food v dolních prostorách menzy, kde se můžete uspokojit pizzou, kuřátkem a především výbornými míchanými vajíčky k snídani. Otevřeno od pondělí do pátku 7:00-19:00.

Hodně dobré jídlo na PEF a FAPPZ – oslní především milovníky zdravé stravy a dobré kávy. Na své si přijdou i vegetariáni, vegani a glutenfree strávníci. A ty dezerty, hotová Ambrosie pro bohy. Otvíračka Po-Pá od 8:00 do 16:00.

Bufet PEF – nachází se u hlavního vchodu do Provozně ekonomické fakulty a seženete zde především domácí bagety, panini, sladké i slané pečivo, kávu i čaj. Po-Čt od 7:30 do 17:30, Pá od 7:30 do 16:00

Bufet FŽP a FLD – tyto bufety nabízejí především českou a indickou kuchyni, saláty, sekačku v housce, párek v rohlíku, polévky a podobně. Mimo jiné zde můžete zakoupit i pivo.

Kafeterie na TF – jak název napovídá, seženete zde kávu, sladké i slané pečivo, bagety, toasty, panini. Otevřeno Po-Pá od 8:00 do 17:00

Kavárna SIC – zde také naleznete kávu, párky v rohlíku, panini, zákusky a navíc můžete využít letní terasu ve slunečných dnech. Otevřeno Po-Pá od 8:00 do 17:00.

Restaurace na Farmě – dobrá volba pro milovníky pizzy, jelikož každý den jsou v poledním menu tři druhy pizzy za velice atraktivní ceny. Dále zde nabízí všechno možné, od české kuchyně, těstoviny až po masové speciality, záleží na poledním jídelním lístku. A občas mají Jeníka! Otevřeno Po-Pá od 10:30 do 23:00.

Restaurace Klub C – zde se také připravují každodenní polední menu, navíc disponují obsáhlým jídelním lístkem, ze kterého si vybere každý. Navíc zde v úterý večer bývají věhlasné párty, které je škoda nenavštívit. Otevřeno Po-Pá od 11:00 do 23:00.

Retaurace G – po nedávné modernizaci si můžete objednat pivo ve velice příjemném prostředí, vhodném především pro milovníky fotbalu a podobně. Je zde totiž obří televize. A jestli si představujete obří televizi, tak je oproti téhle malá. Jídlo si můžete vybrat z menu, obměňovaného každý den. Otevřeno Po-Ne od 10:30 do 23:00.

Řeznictví u Rudolfa – klasické zednické stravování, tudíž sekačka v housce, řízek se salátem, denní polévka, ale za velice sympatické ceny. Otevřeno Po-Pá od 7:00 do 18:00

EF MIX – jediná samoobsluha v areálu, na kterou narazíte u vchodu do koleje EFG. Ceny trochu připomínají drahotu, ale když musíš, tak musíš. Otevřeno Po-Čt od 14:00-1:00 a v Ne od 18:00 do 1:00.

Bar JIH – pokud hledáte nějakou nálevnu, JIH je správná volba. Nabízí tankové pivo, tvrdý alkohol a utopence, hermelín, či si objednat dovoz z Pizza Vito. Otevřeno Po- Čt od 12:00 do 23:00, v Pá od 14:00 do 1:00 a So-Ne od 16:00 do 1:00.

Univerzitní klub Kruháč – Většinou pokračování alkoholového dýchánku po akci v Klubu C či na JIHu. Točené pivo, tvrdý alkohol, brambůrky a oříšky. Otevřeno Po-Čt od 18:00 do 2:00.

↑obsah

Kde kopírovat a kde rozmnožovat 

Velmi často se Vám určitě stane, že budete potřebovat něco okopírovat. Ať už to bude přednáška, laborka nebo tahák, na ČZU je několik copycenter, ve kterých Vám vše rádi okopírují nebo si tam můžete vytisknout cokoliv, naprosto inkognito.

  • Reprografické centrum PEF - k nalezení v suterénu Provozně ekonomické fakulty
  • SIC (malá i velká studovna) - tady tisknete a kopírujete nejlevněji!
  • Fakulta lesnická a dřevařská - Copy Centrum v suterénu budovy
  • Fakulta životního prostředí - suterén budovy, vlevo za informacemi
  • Téměř všechny koleje - BCD, EFG, JIH

↑obsah

Všechny otvíračky na jednom místě

Otvíračky všech důležitých dveří na ČZU najdete pohromadě zde.

↑obsah

iZUN tipy. Staň se mazákem snadno a rychle. 

Připravili jsme si pro vás několik iZUN tipů, které by se Vám mohly hodit a zpříjemnit tak dobu vašeho studia. 

  • Pokud jste přišli do školy nevybavení a nemáte ani propisku, nezoufejte. ČZU Shop umístěný dole v menze vám poskytne naprosto všechno.Od propisek, sešitů a diářů až po další šikovné a užitečné věcičky. Kromě toho zde můžete pořídit dárkové balení piva Jeníka, ČZU vína, za které by i Francouz zabíjel a spoustu dalších pochutin vyprodukovaných naší univerzitou. Navíc je ČZU Shop bezobalový, takže šetří naši planetu. Otevřeno od pondělí do pátku 9:00 - 11:00 a poté  11:30 - 15:00.
  • Když už jsme nakousli pivo, nesmíme opomenout již zmíněného Suchdolského Jeníka. Pivo, které se od roku 2006 vaří na Technické fakultě a název nese podle tehdejšího pana rektora prof. Ing. Jana Hrona, DrSc., dr. h. c. K dostání bývá Na Farmě, ale jelikož je o něj zájem veliký, často se stává, že již není k dostání. Jinak je k mání na všech větších akcích pořádaných univerzitou.
  • V celém areálu ČZU je od loňského akademického roku ZAKÁZÁNO KOUŘIT, vyjma těchto míst:
  • Pokud nepotřebujete úplně nová skripta, která se dají pořídit na e-shopu ČZU, či v Power Printu na Brandejsově náměstí, využijte Burzu skript, která letos poprvé probíhá on-line na Facebookové skupině.
  • V případě, že chcete jen na chvilku vypnout a protáhnout nohy, vydejte se do nedalekých Lysolajů. Kromě Zázračné studánky je toto místo přímo stvořené na procházky nebo menší piknik. Jestliže se vám nechce chodit, určitě si nenechte ujít návštěvu Libosadu za budovou MCEV. Tato krásná podívaná je výborná k odpočinku, učení a nějakému tomu rande. A o kousek dál jsou i zvířátka, která můžete hladit i krmit. A uznejte, která po tomhle odolá?
  • Po celý týden v prostoru zastávky autobusu stojí stánek pekárny, burgerů a zdaleka nejlepší kávy na ČZU nebo automat na čerstvé mléko. Navíc se zde každý čtvrtek konají farmářské trhy, kde si každý mlsný jazýček přijde na své.
  • Jestliže jste ekofriendly zaměření a ubytovaní na kolejích, můžete si zajít za vedoucím koleje, kde můžete požádat o tašky na třídění odpadu (plast/papír/sklo). Komu by to nestačilo, může si další tašky pořídit v ČZU Shopu.
  • Univerzita disponuje již čtyřmi Filtermacy – mašinkou, která vám do vlastní láhve natočí perlivou i neperlivou filtrovanou vodu. Dva automaty jsou na fakultě PEF, další na FAPPZ a čtvrtý před menzou. Automat točí vodu výbornou, vychlazenou a navíc šetří plasty. 
  • Na koleji C ve čtvrtém patře budovy BCD naleznete Free Shop. Sem můžete přinést všechno, co se vám už nehodí a co vám doma zabírá místo. Oblečení, studijní materiály, nádobí, malé spotřebiče, trvanlivé potraviny, prostě cokoliv. Na oplátku si za to můžete odnést něco, co se vám hodí nebo vám jen padlo do oka.
  • Každý rok si může student zažádat o ubytovací stipendium. Žádost se provádí v is.czu.cz a když se vaší žádosti vyhoví, můžete za stipendium ročně obdržet kolem 6000 Kč. Výplata stipendií probíhá každé 3 měsíce.
  • Se studiem na ČZU máte nárok na kancelářský balíček od Microsoft Office, který můžete stáhnout a nainstalovat ve svém studentském emailu, tedy xname@studenti.czu.cz
  • Dále si můžete zařídit bezplatné členství v Národní technické knihovně (NTK), kde mají mimochodem velice pohodlné gauče na spaní. Pro vstup je třeba vaše karta ISIC. 
  • U řeznictví je k dispozici AlzaBox, kde si můžete pohodlně vyzvednout vaše objednané zboží.
  • Studentské organizace na ČZU pro vás každou chvíli připravují různorodé akce. Ať už jsou to herní, filmové, dobročinné nebo disco akce, každou chvíli se něco děje.
  • A pokud budete číst iZUN, věřte, že vám nic neuteče! Protože iZUN ví všechno.

Oslovování v korespondenci: 

V každém e-mailu je potřeba příjemce oslovit. V základním rozdělení se lze řídit v oslovování následujícím schématem nadřazenosti. Oslovujeme nejvyšším dosaženým titulem (titulem bakalář většinou neoslovujeme), či významnou funkcí:

Bc. < Mgr., Ing. < xxDr., DrSc., DSc., xx. D. < CSc. < doc. < prof. < speciální funkce jako např. rektor, děkan, proděkan

V písemné korespondenci používejte tato oslovení:

  • Mgr. – oslovujeme Vážený/á pane/paní magistře/magistro
  • Ing. – oslovujeme Vážený/á pane/paní inženýre/inženýrko
  • xxDr., DrSc., DSc., xx. D. – oslovujeme Vážený/á pane/paní doktore/doktorko
  • CSc. – oslovujeme druhým nejvyšším titulem Vážený/á pane/í ...
  • doc. – oslovujeme Vážený/á pane/í docente/docentko
  • prof. – oslovujeme Vážený/á pane/í profesore/profesorko
  • speciální funkce – oslovujeme Vážený/á pane/paní … (místo teček dosadit tuto speciální funkci)

V přímé (ústní) konverzaci pouze vynecháme Vážený/á.

↑obsah

Erasmus

Díky Evropské unii, škole a MŠMT máte jedinečnou šanci vyjet na semestr nebo na dva studovat do zahraničí. V rámci programu Erasmus dostanete stipendium, které se pohybuje přibližně od 300 do 600 € měsíčně, v závislosti na zemi, do jaké vycestujete. Rozhodně však počítejte i s vlastními náklady.

Dobře promyslete, v jaké části světa byste chtěli studovat. Každá země má trošku jiné nároky. Ničeho se ale nebojte, využijte databázi zkušeností od lidí, co už to zkusili před vámi, případně se zeptejte se na zahraničním oddělení vaší fakulty.

Program Erasmus je vypsán (jsou zveřejněny školy, na které můžete vycestovat) nejpozději do konce ledna. Dejte pozor na to, že uzávěrka přihlášek není na každé fakultě ve stejný termín! Deadline pro podání přihlášek se ale nejčastěji pohybuje v průběhu února.  Výběrové řízení pak probíhá na začátku letního semestru a zahrnuje především pohovor před malou komisí v jazyce, ve kterém budete studovat. Přesnou podobu si však stanovují zahraniční oddělení fakult. Proto sledujte bedlivě jejich nástěnky a náš web, ať vám neuteče nic důležitého. 

CEEPUS

Méně známý bratr Erasmu. CEEPUS je středoevropský výměnný univerzitní program zaměřený na regionální spolupráci pod záštitou proděkana pro zahraniční činnost pana docenta Karla Tomšíka.  Mezi země, které můžete navštívit patří: Albánie, Bosna a Hercegovina,Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko. Spolupracují též univerzity Priština, Prizren a Peja v Kosovu. Hostitelská univerzita platí pobytové stipendium, domácí univerzita proplácí náklady na dopravu.

Více informací naleznete zde.

V průběhu listopadu jsou vypsány termíny pro přihlášky do studijních programů mimo EU a výše uvedené destinace. S ČZU se tedy dostanete i do zemí jako je Korea, Čína, Taiwan, apod. Sledujte stránky PEF, příp. stránky Katedry jazyků.

↑obsah

Parkování na ČZU

Studenti mohou využívat parkování přímo v areálu ČZU, a to ve vyznačené studentské zóně. Přes závory se dostanete buď po přiložení studentské karty ISIC na čtecí zařízení, nebo za pomoci kamerového systému, který snímá vaši SPZ. Tu je ale potřeba zaregistrovat na portálu is.czu.cz. Můžete mít vyplněnou vždy jen jednu SPZ, kterou však můžete libovolně měnit.

Pokud budete parkovat jako prasátko, nejspíše vám za stěrač přistane lísteček s napomenutím a po opakovaném nevhodném stylu parkování bude vaší SPZ udělen zákaz vjezdu do areálu.

 

Kompletní informace o parkování najdete zde.

↑obsah

Studentské spolky a organizace

iZUN.eu - Univerzitní noviny ČZU

Univerzitní noviny ČZU, iZUN.eu jsou nezávislým médiem, které informuje studenty ČZU o aktuálním dění na univerzitě, a protože se nudíme, píšeme spoustu zajímavých článků navíc. Jsme nezávislá a nezisková organizace, tvořená studenty ČZU. Mezi nejvýznamnější akce, které pořádáme, patří iZUN Music Challenge (nelítostný souboj kapel), Oficiální zahajovací party, Zahajovací Galavečer, Beer liga a především Miss Agro. Mezi naše další projekty patří Burza skript nebo papírová verze našich novin, na které se můžete těšit již příští semestr.

Na našich stránkách www.izun.eu najdete

  •  aktuální informace o všem, co se na ČZU děje (články, reporty z akcí, aktuality, pozvánky, soutěže)
  •  odjezdy a příjezdy autobusů
  •  otevírací doby všech hospod, bufetů, copy center, studijních oddělení atd.
  •  nabídku jídel v menze i provozoven Foodpointu
  •  kalendář se všemi akcemi na ČZU
  •  průvodce prváka
  •  aktuální počasí na Suchdole
  •  a mnohem víc!

ČZU:Go!

Hlavním cílem této organizace je připravovat volnočasové aktivity pro studenty, pedagogy, doktorandy a absolventy ČZU. Do portfolia spadají především seznamovací kurzy pro nastupující prváky, filmové festivaly, Majáles, Miss Agro, klubové akce, sportovní aktivity a mnoho dalšího.
 

Asociace studentů při ČZU v Praze 

Asociace studentů při ČZU je studentská organizace, která připravuje převážně pro studenty ČZU každoročně nejrůznější volnočasové aktivity, které mají svou přidanou hodnotou účastníky akcí obohatit o nové zkušenosti a znalosti, ale taky je pobavit a zpříjemnit jim nejen studentská léta. Mezi hlavní akce můžeme zařadit např. Ples studentů ČZU; Festival vína; Slovácký hudební podzim; Člověče, nezlob se!; nebo také další akce jako noční šifrovací hra Civilizace či vzdělávací Toulky Moravou.

AIESEC 

AIESEC je mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává praxi formou zahraničních stáží a členství, čímž napomáhá rozvoji mladých lidí. Svojí strukturou a chodem se velmi podobá středním a větším firmám. Každý člen může vyzkoušet práci v různých oblastech (finance, marketing, sales, project management ...), avšak stále ve studentském prostředí.

Manažerský klub při PEF ČZU

Manažerský klub při PEF ČZU v Praze se zaměřuje na zprostředkovávání kontaktu studentů s lidmi pracujícími v soukromém sektoru. Naším cílem je obohatit teoretickou výuku o praktické aspekty a připravit tak studenty k úspěšnému zapojení se do pracovního procesu. Organizujeme diskuse se zajímavými a inspirativními osobnostmi, pořádáme soft skillová školení, nabízíme stáže doprovázené mentoringovým programem, konzultujeme a oponujeme bakalářské a diplomové práce, ... Manažerský klub stojí „... mezi teorií a praxí“.

SMAT -  Akční tým PEF

Akční tým PEF (neboli SMAT = Social Media Action Team) je stále se vyvíjející skupinou studentů a zaměstnanců PEF, která spravuje, monitoruje a komunikuje na sociálních sítích fakulty – Facebooku, Twitteru (@pefczucz), Google Plus, Foursquare a Instagramu. Podílí se na akcích pořádaných fakultou a přináší z nich foto i videoreportáže na sociální sítě i na svéstránky. SMAT tak vytváří spojovací článek mezi PEF (oficiálními informacemi) a studenty či zaměstnanci. 

Univerzitní křesťanské hnutí

Studium Bible pro studenty! Ať jsi křesťan nebo o Bohu jenom přemýšlíš, jsi zván. Jsme skupina studentů z různých evangelikálních křesťanských společenství, kteří spolu studují Bibli a zároveň připravují programy pro ty, kteří víru zkoumají. Setkáváme se ve společenské místnosti na koleji F4 ve 4. patře jednou týdně.

Univerzitní tým roztleskávaček Wild Cheerleaders

Je tým studentek, jehož cílem je zpestřovat kulturní a společenské dění na ČZU a zároveň podporovat a povzbuzovat ostatní sportovce a týmy a v neposlední řadě také reprezentovat ČZU na soutěžích v cheerleadingu.

Spolek myslivců při FLD ČZU v Praze

Nový spolek sdružuje zejména studenty a zaměstnance Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (dále jen FLD ČZU), studenty a zaměstnance ostatních fakult ČZU. Spolek navazuje na předchozí tradici sahající do 90. let minulého století. Vítáni jsou všichni aktivní myslivci z řad studentů, kteří chtějí při studiu dělat něco nad rámec svých povinností.

↑obsah

AED 

Automatizovaný Externí Dfibrilátor je speciální zařízení, které zachraňuje lidské životy při zástavě srdce. Ovládat ho díky hlasovému návodu zvládne i naprostý laik. Dobře si zapamatujte, kde tyto přístroje v kampusu naleznete!

↑obsah

Tohoto iZUN Průvodce prváka po ČZU 2020 pro vás s radostí připravila redakce iZUN.eu

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙