Degustační čas. Jaký byl předvánoční Festival vína?

10. 12. 2015 1 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Festival vína 2015 se opět konal v prostotách ČZU, a to v Kruhové hale. Degustace vín probíhala za doprovodu cimbálové hudby a folklorních tanců. A které víno se stalo nejlepším vínem festivalu? To se dozvíte v následujícím článku.

Již od 19:00 byla připravena Kruhová hala k ochutnávce vín. Oficiální zahájení Festivalu vína bylo kolem 20:00 a poté, již za doprovodu cimbálové muziky Ohnica, začala ta správně naladěná atmosféra. S výběrem vín to bylo velmi těžké, protože jich k dipozici bylo opravdu mnoho a nešlo zůstat jen u ochutnávky jednoho.

A jak probíhala samotná degustace? Po vstupu do haly a po zakoupení lístku jste dostali Degustační list, na kterém byl program celého večera. Seznam vín byl rozdělen do tří barů a také dle konkrétních vinařství. Víno zde bylo k dispozici pouze za žetony. U vstupu jste obdrželi 15 žetonů v ceně vstupného, další žetony jste si mohli zakoupit v bufetu. Pro samotnou ochutnávku bylo potřeba mít tu správnou skleničku a ta byla k dostání za vratnou zálohu 50 Kč. Jeden košt byl zhruba 0,5 dcl v hodnotě 2 až 4 žetonů, což bylo určeno podle druhu, kvality a ceny vína. Byly zde k ochutnávce vína polosladká, sladká, polosuchá a suchá. Pro ty, kterým nestačila samotná ochutnávka vína zde byla možnost zakoupení celých lahví.

U baru "A" bylo víno z Vinařství ČZU, které se nachází u Mělníka a z Vinařství Vaďura, které má sídlo na Moravě. U baru "B" a "C" se pak nacházela pouze vína z Moravy a to konkrétně z Vinice Hnanice, Vinařství Šalša, Zámecké Bzenec a Vinařství Nešpor&Rajský.

O samotnou zábavu se zde starala cimbálová muzika Ohnica a také Folklorní soubor CIFRA. A kdo byl příjemně naladěn vínem a hudbou, tak si také mohl jít zkusit zatančit ke konci večera se souborem CIFRA.

A aby samotná degustace byla zajímavější, sami návštěvníci si volili to nejlepší víno festivalu a první tři vítězná vína dostali vylosovaní návštěvníci, kteří pro víno hlasovali. A která vína se umístila na prvních třech místech? Na třetím místě se umístilo Vinařství ČZU se svým Sylvánským zeleným. Na druhém místě bylo víno Irsal Oliver z Vinice Hnanice. A nej vínem festivalu se stala Pálava opět z Vinice Hnanice.

A na závěr? Několik slov samotného organizátora Jana Boráka:

iZUN: Tento 15. ročník je tvým posledním, co organizuješ?

Ano, je to poslední ročník, kterého se účastním aktivně jako organizátor. Rozhodl jsem se, že už to přenechám mladším.

iZUN: Jak se ti líbila samotná akce?

Vše proběhlo v pořádku až tedy na příjezd muziky a souboru, kteří přijeli až z Moravy a měli menší zpoždění. Myslím si, že jinak to bylo super.

Který ročník festivalu byl pro tebe ten top?

Pro mě osobně byl top 10. ročník, kdy končili moji spolužáci svá studia na ČZU a to byla také největší účast.

Top komentář
13 prosince, 2015 - 14:47 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Článek pitomý, umíte slečno psát česky? Achjo + " "

 
Autoři: Veronika Šmídová Foto: Adam Píša
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

01. 12. 2017 0

Víno, ženy a zpěv!

Číst více
02. 12. 2016 0

Na zdraví! Festival vína byl famózní!

Číst více
12. 12. 2014 0

Předvánoční Festival vína - podařená degustace

Číst více

Komentáře

Uživatel
Petr K.
Petr K. - 13 prosince, 2015 - 14:47

Článek pitomý, umíte slečno psát česky? Achjo + " "

| 52

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙