Finalistka Miss Agro č. 2 - Kristína Doktorová

04. 05. 2017 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Usmievavé, ukecané, cieľavedomé dievča z dediny, milujúca rýchle autá, adrenalín, hokej, kávu a Marvel, ktoré si tvrdou prácou, niekedy aj prílišnou tvrdohlavosťou, ide za svojimi cieľmi. Ak si neplní sny, tak voľný čas najradšej trávi hraním v divadle, čítaním knižiek, cestovaním alebo ju môžete stretnúť v parkoch či kaviarňach, ako píše poviedky či dokončuje nové pokračovanie jej knižky. Vydaním knihy Stratiť no Vyhrať sa jej splnil jej veľký spisovateľský sen. Pretože „Limitom je len tvoja hlava.“

iZUN: Co studuješ na ČZU a proč sis vybrala zrovna tento obor?

Na ČZU som ako zahraničná študentka cez Erasmus. Študujem na obľúbenej PEFke Economics and Management. ČZU som si vybrala, nielen na základe odporúčaní, no zaujalo ma, čo všetko ponúka študentom, dôležitým kritériem bolo, aby študijný odbor bol hlavne totožným na slovenskej univerzite. V žiadnom prípade neľutujem svoje rozhodnutie. ČZU si získalo moje srdce. Toto miesto a ľudia mi budú neuveriteľne chýbať a budem mať veľký problém ho opustiť.

iZUN: Co bylo Tvojí motivací přihlásit se do Miss Agro?

Miss Agro neberiem len ako súťaž krásy, ide o inteligenciu, šarm, či pomoc iným, ktorí si nedokážu pomôcť. Mojou motiváciu bolo dokázať, že dievčatá ako ja môžu súťažiť o titul Miss a nemusia sa hanbiť sa svoje nedokonalosti. Niekedy sa vaša nevýhoda môže premeniť na silnú stránku. Navyše pravá krása vyžaruje vždy zo vnútra samotnej osobnosti človeka. Exupérovimy slovami: To podstatné je očiam neviditeľné.

iZUN: Jak trávíš svůj volný čas?

Trávim ho rôznorodo. Vymýšľam a píšem príbehy, čítam knižky, vyrazím si s kamarátmi do mesta na kvalitnú kávu, drink, do kina, alebo len tak na prechádzku. Poprípade ma môžete nájsť v divadle, ako sa pripravujem na nové predstavenia, alebo vo fitness centre, kde chodím na Jumping a Piloxing. Svoj voľný čas dokážem na plno využiť a pritom mi ešte stále ostáva čas pre mňa a rodinu.

iZUN: Jak bys popsala svoji povahu?

Pre mňa to bude zložité popísať samú seba na 500 znakov. Začnem tým, že som usmievavá, neskutočne ukecaná, cieľavedomá, kreatívna, plná rôznych nápadov. Svedomitá, nemám rada, keď niekto mešká alebo nedodrží deadliny. Vtedy dokážem byť riadne nahnevaná a vytočená. Verte, nechcite ma stretnúť v takejto nálade. Nemuselo by to skončiť dobre. Niekedy som riadne tvrdohlavá, môžete to brať ako negatívum, no mne to pomáha splniť si svoje sny.  

iZUN: Čemu v životě nikdy neodoláš? 

Rýchlym autám, jahodám, horkej (nie horúcej, ale vysoko percentnej) čokoláde a vínu.

iZUN: Máš nějaký životní sen?

Mám ich ešte veľa. Pár sa mi splnilo a momentálne pracujem na tom, aby sa mi splnili aj ostatné. Som ten typ človeka, čo neprezrádza sny alebo cieľe, pretože to môžete zarieknuť a nemusí sa to splniť. Pre iZUN spravím výnimku a prezradím vám jeden z mojich snov. Chcela by som pracovať v prostredí motoršportu alebo hokeja ako marketér alebo PR špecialista. Skĺbila by som tak dve oblasti, čo ma bavia. Samozrejme tým najdôležitejším snom je založiť si rodinu.

iZUN: Jaký je Tvůj typ vysněného muže a čím Tě dokáže rozesmát?

Môj vysnívaný muž sa v priebehu rokov vždy menil. Od modrookých športovcov k „bad boys“ s tmavými očami, dlhšími vlasmi a tetovaniami. Čím som však staršia, tak si uvedomujem, že výzor nie je všetko. Dôležité je to, čo vás spája, čo cítite k sebe navzájom, ako sa dokážete jeden druhého podporiť. Ak chcete vedieť popis vysnívaného muža – milovník áut s uhrančivým pohľadom, dlhšími vlasmi, širokým úsmevom, športovou postavou a srdcom na správnom mieste. Na rozosmiate stačí povedať dobrú príhodu.

iZUN: Jaké je Tvoje neoblíbenější místo na ČZU?

Libosad, terasa na Fakulte Agrobiológie a samozrejme ČZU farma s kravami, lamami a ostatnými zvieratami. Keďže som dievča z dediny, tak mi tu veľmi chýba príroda, zvieratá a môj kocúr. ČZU však dokáže poskytnúť všetko, takže keď mi chýba príroda, vybehnem sa prejsť do Libosadu alebo do okolitej prírody či poprípade idem nakŕmiť univerzitné zvieratá.

iZUN: Co všechno jsi ochotná udělat pro vítězství (nejen v Miss Agro)?

Cieľavedomá, tvrdohlavo, v pravidlách fair–play si idem za víťazstvom a riadim sa heslom Limitom je len obloha. Nerada prehrávam, no vždy rátam aj s prípadnou prehrou. Pretože súťaže, ale aj život je o tom, ako dokážeme zvládať výhry a prehry. V Miss sme sa stretli úžasná partia ľudí, takže žiadne podrezávanie podpätkov ani Gutalax do jedla nehrozí. Takže z mojej strany žiadne podrazy nečakajte.

iZUN: Čteš iZUN.eu?

Samozrejme s radosťou. Vďaka iZUNu som sa dozvedela, že môžeme zadarmo chodiť do Botanickej záhrady alebo kde nájdem najlepšiu kávu v kampuse. Často však čítam rubriku OUT of ČZU a hlavne poviedky. Priznám sa, že mám dokonca aj stiahnutú aplikáciu iZUN v mobile. Veď nikdy nie je na škodu vedieť, kedy ti ide posledný bus.

iZUN: Jaký je Tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Absolútne nesúhlasím. Podľa štatistík v Českej republike je takto chovaných tri a pol milióna nosníc s priestorom na život menší ako A4. Je to niečo nehorázne. Predstavte si, že by ste vy mali žiť v takýchto podmienkach a keď váš výkon klesne pod požadované normy, tak idete na zabitie. Na druhú stranu musíme brať aj dopyt po vajíčkach, ktorý je veľký. Vždy však exituje stredná „zlatá“ cesta - kupovanie vajíčok z domáceho chovu alebo od miestnych farmárov.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙